Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, gio said:

Τα ανέβασα δυο φορές στα δικαιολογητικά.

Δεν καταχωρούνται εκεί που τα ανεβάζεις (δικαιολογητικά) αλλά εκεί  που σου δείχνει το μήνυμα : Παραστατικά/Λοιπά 'Εξοδα ---> 4 καρτέλα : Καταβληθέντα 'Ιδια Κεφάλαια ..Screenshot_10.jpg.ca13f8d05ca515ceccd2ea7e29e689e4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα ποσά που κατατίθενται σε ανάδοχους/προμηθευτές για να καλύψουν την ιδία συμμετοχή του/της ωφελούμενου/ης όντως καταχωρούνται εκεί που έγραψε ο dib (καρτέλα "Καταβληθέντα Ιδία Κεφάλαια"), αλλά τα σκαναρισμένα αποδεικτικά των τραπεζικών μεταφορών που (αν κατάλαβα καλά) ρωτάει ο gio, εγώ τα ανεβάζω πάντα στα "Δικαιολογητικά" δεδομένου ότι δεν είναι παραστατικά για να ανέβουν στην αντίστοιχη καρτέλα.

Μέχρι στιγμής δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα 🤔

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, dib said:

Δεν καταχωρούνται εκεί που τα ανεβάζεις (δικαιολογητικά) αλλά εκεί  που σου δείχνει το μήνυμα : Παραστατικά/Λοιπά 'Εξοδα ---> 4 καρτέλα : Καταβληθέντα 'Ιδια Κεφάλαια ..Screenshot_10.jpg.ca13f8d05ca515ceccd2ea7e29e689e4.jpg

Στα καταβληθέντα ιδία κεφάλαια βάζεις πληκτρολογώντας τα ποσά. Τα παραστατικά δεν έχει εκεί κάπου να τα βάλεις. Μονο στα δικαιολογητικά μπορώ ...αλλά δεν τα δέχονται εκεί!!!

Link to comment
Share on other sites

38 λεπτά πριν, gio said:

Στα καταβληθέντα ιδία κεφάλαια βάζεις πληκτρολογώντας τα ποσά. Τα παραστατικά δεν έχει εκεί κάπου να τα βάλεις. Μονο στα δικαιολογητικά μπορώ ...αλλά δεν τα δέχονται εκεί!!!

Στα Ψηφιοποιημένα παραστατικά τα βάζεις ... δίπλα στα  καταβληθέντα ιδία κεφάλαια

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, gio said:

Τα ανέβασα δυο φορές στα δικαιολογητικά.

Μου το βγάζει ως παρατήρηση

Μήπως ανεβαίνουν αλλού;;

MHN.png

Σε αυτή τη φάση που βρίσκεται η αίτηση δεν υπάρχει καν η δυνατότητα να ανέβει κάποιο αρχείο σε άλλη καρτέλα πέραν αυτής των "Δικαιολογητικών". Το θέμα σου πρέπει να έχει να κάνει με το αρχείο pdf που ανέβασες, το οποίο για κάποιοο λόγο δεν αναγνωρίζεται από το σύστημα (έχει συμβεί και σε μένα). Απ' ότι έχω καταλάβει, αν όταν ανεβάζεις το αρχείο ο τίτλος που σου βγάζει η πλατφόρμα δεν περιλαμβάνει και νούμερο π.χ. "Attachment_3.pdf" σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα με το αρχείο. Δοκίμασε να το ξανασκανάρεις και να το ανεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

@TBD έλεγξε την δανειακή σύμβαση... είναι πλήρης? έχει υπογραφές? έχει τα σωστά στοιχεία? μήπως δεν είναι η δανειακή σύμβαση που υπέγραψε ο ωφελούμενος με την τράπεζα και είναι ένα απλό έγγραφο της τράπεζας?

Κατά τα λοιπά μου έτυχε κι εμένα να μου ζητάνε έγγραφο που είχα ήδη αναρτήσει και ήταν σε pdf μαζί με άλλα σχετικά, οπότε τους διέφυγε ...

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που: έχει ακυρωθεί αίτηση με απένταξη στον Α κύκλο στο τελικο στάδιο λόγω μη εξοφλησης 100% της τακτοποίησης πριν την αιτηση ... , αλλά στην πραξη εχουν κατασκευασθει οι επιλέξημες παρεμβάσεις κ εχουν κοπεί τα τιμολόγια ΑΠΥ κ δελτίο αποστολής το 2018, --》 θα μπορούσε να γινει νεα αίτηση στον επερχόμενο γ' κύκλο με τα ίδια παραστατικα κ δικαιολογητικα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.