Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

φυσικα εχει κανει αποδοχη!

 και εγω μπαινω στο συστημα και ως σύμβουλος και ως ωφελουμενος κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Του εγγυητή τα αρχεία μόνο ο ίδιο ο εγγυητής μπορεί να τα ανεβάσει όπως προείπε και ο yian. Ο ωφελούμενος μόνο τα βλέπει.

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

Προκαταβολές μην περιμένετε πάντως.. απάντηση σε email :

"Υπάρχει πρόβλημα στη διαθεσιμότητα πόρων από το Πρόγραμμα, το οποίο αναμένετε να επιλυθεί άμεσα.
"

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαίνω στο σύστημα σαν εγγυητής στην  2η καρτέλα "Στοιχεία Αίτησης Δανείου" στα στοιχεία ενεχόμενου συμπληρώνουμε τα στοιχεία του Δανειολήπτη (δηλαδή του ωφελούμενου που υποβάλει την αίτηση) ?

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MAR_PAX said:

Οταν μπαίνω στο σύστημα σαν εγγυητής στην  2η καρτέλα "Στοιχεία Αίτησης Δανείου" στα στοιχεία ενεχόμενου συμπληρώνουμε τα στοιχεία του Δανειολήπτη (δηλαδή του ωφελούμενου που υποβάλει την αίτηση) ?

 

του εγγυητη

Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2019 at 10:30 ΠΜ, MAR_PAX said:

Οταν μπαίνω στο σύστημα σαν εγγυητής στην  2η καρτέλα "Στοιχεία Αίτησης Δανείου" στα στοιχεία ενεχόμενου συμπληρώνουμε τα στοιχεία του Δανειολήπτη (δηλαδή του ωφελούμενου που υποβάλει την αίτηση) ?

Για μένα είναι σαφές ότι πρέπει να καταχωριστούν τα στοιχεία του/της ωφελούμενου/ης (αυτό έκανα και πέρυσι στον πρώτο κύκλο του προγράμματος).

Ο εγγυητής είναι μεν και αυτός ενεχόμενος με την έννοια ότι εμπλέκεται μαζί με τον ωφελούμενο στη διαδικασία δανειοδότησης, αλλά εφόσον και παραπάνω και στη δίπλα καρτέλα ζητούνται τα τα στοιχεία του εγγυητή ξεχωριστά, αν το σύστημα ήθελε να συνεχίσεις να συμπληρώνεις στοιχεία που αφορούν τον εγγυητή δεν θα άλλαζε ο τίτλος της υπο-καρτέλας.

Τώρα γιατί πρέπει τα ίδια στοιχεία να συμπληρωθούν και από τον ωφελούμενο και από τον εγγυητή ξεχωριστά, αυτό δεν απαντιέται με λογικά επιχειρήματα όπως πολλά άλλα ερωτήματα που έχουν να κάνουν με το σχεδιασμό και τη λειτουργία της πανάκριβης κατά τ' αλλα πλατφόρμας...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, N_N said:

Για μένα είναι σαφές ότι πρέπει να καταχωριστούν τα στοιχεία του/της ωφελούμενου/ης (αυτό έκανα και πέρυσι στον πρώτο κύκλο του προγράμματος).

Ο εγγυητής είναι μεν και αυτός ενεχόμενος με την έννοια ότι εμπλέκεται μαζί με τον ωφελούμενο στη διαδικασία δανειοδότησης, αλλά εφόσον και παραπάνω και στη δίπλα καρτέλα ζητούνται τα τα στοιχεία του εγγυητή ξεχωριστά, αν το σύστημα ήθελε να συνεχίσεις να συμπληρώνεις στοιχεία που αφορούν τον εγγυητή δεν θα άλλαζε ο τίτλος της υπο-καρτέλας.

Τώρα γιατί πρέπει τα ίδια στοιχεία να συμπληρωθούν και από τον ωφελούμενο και από τον εγγυητή ξεχωριστά, αυτό δεν απαντιέται με λογικά επιχειρήματα όπως πολλά άλλα ερωτήματα που έχουν να κάνουν με το σχεδιασμό και τη λειτουργία της πανάκριβης κατά τ' αλλα πλατφόρμας...

εγω πάντως έχω ήδη εγκρίσεις στο τρέχων πρόγραμμα(και σε διάφορες τράπεζες) όπου έβαλα τα στοιχεία του εγγυητή.

Link to comment
Share on other sites

Του εγγυητή βάζουμε είναι σίγουρο. Όλες μου οι εγκρίσεις έτσι είναι.

Πέρσι είχα μπερδευτεί κ εγώ κ είχα βάλει του ωφελούμενου σε κάποια κ μου γύρισαν πίσω με παρατήρηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.