Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Καλημέρα,

1) Για την έγκριση δανείου οι τράπεζες λαμβάνουν υπ'όψιν το συνολικό δηλωθέν εισόδημα ή το φορολογητέο εισόδημα? 

2)Αν ωφελούμενη έχει δηλωθέν εισόδημα 2.000 ευρώ και ο εγγυητής έχει δηλωθέν 9.600 ευρώ τότε η Τράπεζα Πειραιώς θα κάνει δεκτή την αίτηση για λήψη δανείου ? Χονδρικά ή εμπειρικά με το συγκεκριμένο δηλωθέν εισόδημα της ωφελούμενης τι εισόδημα πρέπει να έχει/ουν ο/οι εγγυητής/ές

Edited by dadabook
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Την τράπεζα την νοιάζει κυρίως πόσο τρέχον εισόδημα έχουν τους τελευταίους μήνες οι ενεχόμενοι στο δάνειο και όχι τόσο τα εκκαθαριστικά των προηγούμενων ετών.

Από εκεί και πέρα εξετάζουν δόσεις, πιστωτικές, χρέη και λοιπές συνθήκες διαβίωσης των ενεχόμενων. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έστω ότι για τοποθέτηση εξωτερικής θερμοπρόσοψης απαιτούνται σκαλωσιές που θα πατάνε 1 μέτρο οδόστρωμα σε μια οδό. οι σκαλωσιές θα μείνουν για 4 μέρες

Δεν περνά λεωφορείο , δεν παρακωλύεται η κυκλοφορία . απλά δεν θα παρκάρει όποιος παρκάρει στα σημεία αυτά.(δεν υπάρχει ειδική θέση αμεα ή αποκλειστικής χρήσης)

Ποια η διαδικασία για προσωρινή κατάληψη οδοστρώματος ; την κάνει ο μηχανικός ή ο ιδιοκτήτης του ακινήτου;

έχει εκδοθεί άδεια μικρής κλίμακας από την πολεοδομία

αίτηση αδείας προσωρινής κατάληψης οδοστρώματος στο πρωτόκολλο του δήμου που υπάγεται το ακίνητο.

ή πρώτα άδεια από την τροχαία; Τί θα γράφει εκεί;

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος κανεις αιτηση στην τεχνικη υπηρεσια του δημου, η οποια παιρνει εγκριση απο την τροχαια για το χρονικο διαστημα που απαιτειται, πληρωνεις ενα ποσο αναλογα με τα τετραγωνικα που θα καταλαβεις και εχεις την αδεια που χρειαζεσαι. Σιγουρα θα πρεπει με την τοποθετηση της σκαλωσιας να παραμενει ελευθερο πλατος οδου που θα επιτρεπει τη διελευση οχηματος. τη διαδικασια κανονικα την κανει ο ιδιοκτητης (θα χρειαστει σκαριφημα του δρομου με διαστασεις κλπ απο μηχανικο). Ρωτα στην τεχνικη υπηρεσια του δημου σου για να σου πουν τι εγγραφα θα χρειαστεις και ποσο θα κοστισει

Βάλε τονισμό στο κείμενό σου. Διάβασε τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos 33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Καμιά απόφαση υπαγωγής;

Καμιά αύξηση πόρων για το ΕΚΟ;

Πλήρης απαξίωση του προγράμματος και της αξιοπιστίας μας προς τους πελάτες.

Καλές Γιορτές και καλό κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όσον αφορά την αίτηση δανείου, στην καρτέλα  ''Στοιχεία Δανείου'' έχει ένα πεδίο  <<Αυτοτελώς φορολογητέο ποσό>>. Εκεί εισάγεται το ποσό που  έχω σε κόκκινο κύκλο πάνω δεξιά στο Εκκαθαριστικό ή αυτό που έχω σε κύκλο κάτω αριστερά στο Εκκαθαριστικό στην εικόνα που επισυνάπτω?

ayt.for.poso.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : ERB_CUSTOMER_NOT_FOUND.

Πρόβλημα λόγω του ότι δε διαθέτετε κάποιο προϊόν στη Eurobank.

Μου βγάζει το ίδιο σφάλμα σε δύο περιπτώσεις.

Το θέμα είναι ότι υπάρχει λογαριασμός και μάλιστα μισθοδοσίας.

Παρουσιάστηκε σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Σε όσες αιτήσεις μου το εμφάνισε, είτε ο ωφελούμενος, είτε κάποιος εγγυητής δεν είχαν λογαριασμό στην εν λόγω τράπεζα.

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, dadabook said:

Καλημέρα, όσον αφορά την αίτηση δανείου, στην καρτέλα  ''Στοιχεία Δανείου'' έχει ένα πεδίο  <<Αυτοτελώς φορολογητέο ποσό>>. Εκεί εισάγεται το ποσό που  έχω σε κόκκινο κύκλο πάνω δεξιά στο Εκκαθαριστικό ή αυτό που έχω σε κύκλο κάτω αριστερά στο Εκκαθαριστικό στην εικόνα που επισυνάπτω?

_____________________________________________________________________

Καλημέρα.

Συνάδελφε ψάξε στη Δήλωση φορολογίας Εισοδήματος (Έντυπο Ε1), στον Πίνακα 6 το πεδίο Νο 659 που γράφει "2. Εισοδήματα που αποκτήσατε το 2018, τα οποία απαλλάσσονται από το φόρο ή φορολογούνται με ειδικό τρόπο χωρίς ηλεκτρονική πληροφόρηση".

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.