Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Εγώ τώρα κατάλαβα πάντως .. νόμιζα ότι δεν τα είχατε διαλέξει ούτε τοποθετήσει και είστε στη φάση των προσφορών ...

Έτσι ακριβώς είναι και μάλιστα αν το τιμολόγιο είναι 10000 πρέπει τα 5000 να κατατεθούν από αυτούς στον προμηθευτή (σαν ίδια κεφάλαια) 

Όμως όπως είπε ο συνάδελφος παραπάνω δε φταις εσύ .. τους είχες ενημερώσει .. επρεπε αυτοί να σε ενημερώσουν αν είχαν κάποια αμφιβολία ΠΡΙΝ τα βάλουν 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι σωστά σκέφτεσαι, δυστυχώς ο προμηθευτής τους παραπλάνησε γιατί δεν γίνεται να μην ξέρει το μέγιστο επιλέξιμο ποσό για τα pvc που τοποθετεί ότι δεν είναι 10.000 αλλά πολύ λιγότερα, δεν τους ενημέρωσε για αυτό και τώρα βάσει προσφοράς απαιτεί .... Πάντως μια φορά μου έχει τύχει με pvc και πήγε με την τιμή του προγράμματος... Για τι πόσο μιλάμε ? 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geomast84 said:

Ναι σωστά σκέφτεσαι, δυστυχώς ο προμηθευτής τους παραπλάνησε γιατί δεν γίνεται να μην ξέρει το μέγιστο επιλέξιμο ποσό για τα pvc που τοποθετεί ότι δεν είναι 10.000 αλλά πολύ λιγότερα, δεν τους ενημέρωσε για αυτό και τώρα βάσει προσφοράς απαιτεί .... Πάντως μια φορά μου έχει τύχει με pvc και πήγε με την τιμή του προγράμματος... Για τι πόσο μιλάμε ? 

 

Τελικά, είχαν πάρει προσφορά χωρίς να του πουν το ποσό του προγράμματος και εχει βγει 1000 ευρώ παραπάνω από αυτά που δίνει το πρόγραμμα. Αυτό το χιλιάρικο όμως ήταν κ η διαφορά pvc - αλουμινιων, οπότε ουσιαστικά θα το έδιναν ούτως ή άλλως (θεωρητικά, γτ σε άλλο προμηθευτή που λειτουργούσε με τιμές προγράμματος δεν θα το έδιναν). Τουλάχιστον δεν κατηγορήθηκα εγώ, που δεν φταίω κιόλας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδερφοι θυμίστε μου το εξής,

στο σύστημα ανεβάζουμε τα δελτία αποστολής και τα διπλότυπα εξόφλησης των ενεργειακών επιθεωρήσεων/προκαταβολών στη καρτέλα "Δικαιολογητικά" ή στη καρτέλα "Ψηφιοποιημένα Παραστατικά" της κατηγορίας Παραστατικά - Λοιπά Έξοδα?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, yian said:

Συνάδερφοι θυμίστε μου το εξής,

στο σύστημα ανεβάζουμε τα δελτία αποστολής και τα διπλότυπα εξόφλησης των ενεργειακών επιθεωρήσεων/προκαταβολών στη καρτέλα "Δικαιολογητικά" ή στη καρτέλα "Ψηφιοποιημένα Παραστατικά" της κατηγορίας Παραστατικά - Λοιπά Έξοδα?

Στα ψηφιοποιημενα παραστατικά. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

Πελάτης εντάχθηκε σε παλιότερο εξοικονομω για κύρια κατοικία που ήταν στο όνομα του συζύγου. Τώρα χρησιμοποιούν κύρια κατοικία ακίνητο που είναι στο όνομα της συζύγου. 

Μπορούν να ενταχθούν στο εξοικονομώ-αυτονομώ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα μήωπς υπήρχε κάποια δικλείδα ώστε να μπορεί να μπει μία φορά κάθε οικογένεια...

Πάντως CVE20126 νομίζω ότι πρέπει να επιβεβαιώνουμε και τα πιο απλά...

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου

 

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τον προηγούμενο οδηγό του προγράμματος το κάθε φυσικό πρόσωπο μπορεί να κάνει μια αίτηση, συνεπώς το ζευγάρι είναι 2 φυσικά πρόσωπα άρα 2 αιτήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.