Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Δηλαδη σε άφησε το σύστημα να διαγράψεις τον έναν και να στείλεις την ίδια προκαταβολή στον νέο , ο οποίος την έλαβε κιόλας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν με άφησε να τον διαγράψω. Τον πέρασα με μηδενική προκαταβολή, επέστρεψε τα χρήματα και τα έλαβε ο νέος τον οποίο καταχώρησα με την προκαταβολή του παλιού. Τώρα μου έχει μείνει ο παλιός με μηδενική προκαταβολή αλλά δεν μπορώ να τον διαγράψω!

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, katrmp said:

οκ, και τι σε πειράζει αφού είναι μηδεν προκαταβολή. Και στο τέλος δεν θα καταθέσεις παραστατικά

Αυτό δεν γνωρίζω. Δλδ εάν είναι καταχωρημένος στο σύστημα και απλά δεν λάβει χρήματα αν θα έχω θέμα. Από την άλλη, γιατί να είναι τόσο δύσκολο να μπορεί να διαγραφεί κάποιος προμηθευτής??

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις θέμα.

Κάνε εικονικά ανεβάζοντας εικονικα τα δικαιολογητικα όλα, έλεγχο πληρότητας να το διαπιστώσεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, katrmp said:

Δεν θα έχεις θέμα.

Κάνε εικονικά ανεβάζοντας εικονικα τα δικαιολογητικα όλα, έλεγχο πληρότητας να το διαπιστώσεις

Θενξ katrmp!

Αυτό μου απάντησαν και από το helpdesk πριν λίγο..αστο να είναι 0 μου είπαν. Δεν θα κολλήσει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
 
Σε περίπτωση διαμερίσματος όπου ο ένας ιδιοκτήτης (ο γιος) έχει  ποσοστό 75 % πλήρη κυριότητα και 25 % ψιλή κυριότητα και ο δεύτερος ιδιοκτήτης (η μητέρα) έχει ποσοστό 25 % επικαρπία, όταν στο διαμέρισμα μένει η μητέρα με ποσοστό 25% επικαρπία το δηλώνει ως κύρια κατοικία έχει το ρεύμα στο όνομα της και της παραχωρείται το υπόλοιπο ποσοστό από τον γιο, τότε το ποσοστό επιδότησης είναι κατά μέγιστο 40 % ως δωρεάν παραχώρηση ή έχει την δυνατότητα και μέγιστης επιδότησης έως 75% (ανάλογα και με τα λοιπά κριτήρια);
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει εμπράγματο δικαίωμα κ' είναι η κύρια κατοικία της, υποχρεωτικά θα κάνει εκείνη αίτηση κ' η επιδότηση θα είναι βάσει του εισοδήματός της, όχι 40%.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

Έφτασε η ώρα να κλείσω το δικό μου πρόγραμμα για το εξοικονόμηση κατ οικον ιι αλλά αντιμετωπίζω το εξης..Γιατι μου βγάζει τόσο μικρό το ποσό επιχορήγησης?

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ του κόστους των παραστατικών (23.401,40) κ' του επιλέξιμου κόστους (16.877,30€).

Στις συνήθεις περιπτώσεις, αυτά τα 2 ποσά ταυτίζονται.

Edited by gsaraf
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.