Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

5 λεπτά πριν, gsaraf said:

Υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ του κόστους των παραστατικών (23.401,40) κ' του επιλέξιμου κόστους (16.877,30€).

Στις συνήθεις περιπτώσεις, αυτά τα 2 ποσά ταυτίζονται.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Ευχαριστώ πολύ που μπήκατε στον κοπο να μου απαντήσετε.Αυτό προσπαθώ να καταλάβω.Γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά.Τι έχω κάνει λάθος..Ο μηχανικος κ σύμβουλος έργος μου λέει να το κλείσουμε έτσι κ στον έλεγχο θα διορθωθεί αλλά εγώ ήθελα να διορθωθεί πριν το κλείσουμε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

είτε τα τιμολόγια περιέχουν κάποια εργασία που δεν είναι επιλέξιμη ή κάποιος έχει κοστολογήσει λάθος και έχει υπερβεί τα μέγιστα επιλέξιμα ανά κατηγορία, είτε θεωρήσατε λάθος ισχύ για Α/Θ ή λέβητα Φ.Α απο την οποία εκλέξατε λάθος κατηγορία

Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, katrmp said:

είτε τα τιμολόγια περιέχουν κάποια εργασία που δεν είναι επιλέξιμη ή κάποιος έχει κοστολογήσει λάθος και έχει υπερβεί τα μέγιστα επιλέξιμα ανά κατηγορία, είτε θεωρήσατε λάθος ισχύ για Α/Θ ή λέβητα Φ.Α απο την οποία εκλέξατε λάθος κατηγορία

image.png.4b680adcdda13561253c4cee43843885.pngimage.png.f83061a56af6d190fa3d0274963046fa.png

Το πρώτο είναι απ την προταση παρεμβάσεων.Το δεύτερο απ την καταχώρηση δαπανών.Βέβαια τα 2 τελευταία δεν έχουν κοπεί ακόμα τα τιμολογια γι αυτο κ στην καταχωρηση δεν υπάρχει ακόμα το νουμερο τιμολογιου.Θα μπορούσε να ευθυνεται αυτό?Δηλαδή να μην τα προσμετράει?Αν κ η διαφορά του κόστους παραστατικων κ επιλεξιμου είναι 6.524,10 κ δεν ταυτιζεται με καποιο ποσο...

 

Edited by MRB
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, katrmp said:

Να το λάθος . Δεν σου είπα!!!

6579,10ΕΕ!!! για 1τ.μ!!

Επομένως όταν καταχωρηθούν τα σωστά τετραγωνικά κ ο αριθμός τιμολογίου θα διορθωθεί αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, katrmp said:

ε βέβαια

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας.Κάτι τελευταίο..Για την κάλυψη ιδίων κεφαλαίων μπορεί να καταχωρηθεί παρέμβαση από μη συμβεβλημενο προμηθευτή?Δηλαδη αγορά ηλιακού απο προμηθευτη που δεν έχει εγγραφεί στο εξοικονομω με αποδειξη λιανικης και πληρωμη με ατοκες δοσεις σε πιστωτική κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.