Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Πάντως οποιος καταφερει να περασει μεχρι το 4ο οριστικοποιηση στοιχειων πρεπει να του δινουν διπλη επιδοτηση.... και ασ παιξει και ενα τζοκερ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις με πήρε πελάτης και μου είπε οτι φίλος του μπήκε μόνος του και ολοκλήρωσε την αίτηση. Μάλλον θα πιστεύει οτι επειδή του έστειλαν πίσω τους κωδικούς έχει ολοκληρώσει την αίτηση.  Το αποτέλεσμα πάντως ήταν να μου την πει κιόλας γιατί αυτός χωρίς να είναι μηχανικός τα κατάφερε (στο μυαλό του μάλλον,αλλά δεν έχει σημασία) κι εγώ όχι. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήρε πελάτης και μου είπε οτι φίλος του μπήκε μόνος του και ολοκλήρωσε την αίτηση. Μάλλον θα πιστεύει οτι επειδή του έστειλαν πίσω τους κωδικούς έχει ολοκληρώσει την αίτηση.  Το αποτέλεσμα πάντως ήταν να μου την πει κιόλας γιατί αυτός χωρίς να είναι μηχανικός τα κατάφερε (στο μυαλό του μάλλον,αλλά δεν έχει σημασία) κι εγώ όχι.

Άντε τώρα να εξηγήσεις στον πελάτη... Θα έχουμε παρατράγουδα έτσι όπως εξελίχθηκε η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είμαι δυνητικά δικαιούχος του προγράμματος, αλλά γνωρίζω να βάλω τα πραγματικά τ.μ. του σπιτιού μου. Έδωσα €230 για έκδοση νέου ΠΕΑ (λόγω προγράμματος και με την ελπίδα να τα πάρω πίσω), αντί €100 που συνήθως έπαιρνε ο μηχανικός. Εν γνώσει μου και δε διαμαρτύρομαι για αυτό. Αν δεν μπω στο πρόγραμμα, έχασα €130. Τα στοιχεία μου θα τα περάσω εγώ, γιατί δεν μπορώ να περιμένω από έναν άνθρωπο που έχει να περάσει 20-30 αιτήσεις, πότε θα περάσει τη δική μου (1η; τελευταία;) σε ένα πρόγραμμα first in first out. Γράφεις για το αζημίωτο. Το πρόγραμμα γράφει ότι αποζημιώνει τον αιτούντα για έκδοση ΠΕΑ και Σύμβουλο Έργου. Προηγουμένως λέει ότι ο αιτών πρέπει να κάνει ο ίδιος είσοδο στο σύστημα. Αν για αυτή την κίνηση του αιτούντα παίρνετε αμοιβή επιπλέον τότε πάω πάσο. Μόνο που για αυτήν την υπηρεσία, έπρεπε να σκεφτείτε ότι δεν εξαρτάται μόνο από τις γνώσεις σας αλλά εξαρτάστε από άλλους (εδώ το σύστημα).

Υπάρχουν άλλοι που γκρινιάζουν για το ποσό που θα πληρωθούν!!! Και λέω...€230 για ένα ΠΕΑ αντί €100 που συνήθως κοστίζει (+ άλλα €230 αν υπαχθεί ο πελάτης στο πρόγραμμα, + τον σύμβουλο έργου). Πόσο παίρνατε πριν το πρόγραμμα για έκδοση ΠΕΑ; Κάνατε λιγότερη δουλειά; Γιατί το κάνετε αυτό στον εαυτό σας.

Για το καλό σας λέω ότι λέω. Είστε πτυχιούχοι, έχετε φάει χρόνια στα αμφιθέατρα, διεκδικήστε αυτό που αξίζετε από τους πελάτες σας. Μην γκρινιάζετε μεταξύ σας όμως. Διεκδικήστε από τους πελάτες σας.

Πραγματικά μιλάω καλοπροαίρετα. Έχετε καλύτερα πράγματα να κάνετε από το να μου απαντήσετε. Συγγνώμη πραγματικά που τρώω το χρόνο σας για να με διαβάσετε, αλλά τουλάχιστον εσείς οι "διαβασμένοι" μην κρύβεστε πίσω από δικαιολογίες και ότι φταίνε οι άλλοι.

  • Upvote 2
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Η κατασταση ειναι τραγικη...και που ξερω εγω πλεον τι γινεται ποσοι εχουν μπει και τι εχουν κανει?...μας κοροιδευουν κανονικα και με το νομο....εγω ξερω το εξης ...απο το πρωι δεν εχω καταφερει να περασω ουτε μια...αν καποιοι εχουν περασει καποιες πως το καταφεραν?αυτο που γινεται ειναι η απολυτη κοροιδια...

Link to comment
Share on other sites

Με πηρε και εμενα πελατισσα ανω των 60χρονων  και οτι η φιλη της εκανε αιτηση, εμεις γιατι αργούμε....  τι να της εξηγησεις.

 

Θα παω ετεαν να πιασω το wifi τους.

Edited by mc98043
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.