Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Τελικα η διευθυνση πρεπει να ειναι ομοια στο Ε9 (που ειναι κ η πραγματικη) με της οικοδομικης αδειας (που εχει λαθος αριθμηση); Αν οχι θα πρεπει να το δηλωσουμε αναγκαστικα και να περιμενουμε να παρουμε την βεβαιωση απο το ΚΕΠ;

ή μηπως εννοει να ειναι ομοια στο Ε9 με την πραγματικοτητα και το ΠΕΑ;

 

Αν κανουμε ενα λαθος στην δηλωση η οποια ομως πλεον ειναι στο σταδιο 3 (αρα δεν μας επιτρεπει να αλλαξουμε στοιχεια του σταδιου 2) τι κανουμε; απλα νεα δηλωση κ αγνοουμε αυτην;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΓΚΥΡΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΜΟΝΑΔΙΚΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΛΑΚΙ ΣΥΓΚΥΡΙΟΙ!! ΕΠΙΣΗΣ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΔΑΝΕΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΙΣΕΤΕ ΤΡΑΠΕΖΑ

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρα το σταδιο 2 , και δεν μου βγαζει επιλογη για να συνεχισω στο 3 , μου βγαζει :

 

  • 1. Βασικά Στοιχεία Αίτησης : Στοιχεία Ωφελούμενου : Δεν έχει γίνει επιβεβαίωση των οικονομικών στοιχείων από το TAXIS
  • 2. Βασικά Στοιχεία Αίτησης : Στοιχεία Ακινήτου : Δεν έχει γίνει επιβεβαίωση των στοιχείων από το TAXIS
  • 3. Βασικά Στοιχεία Αίτησης : Παρακαλώ ελέγξτε τα στοιχεία των συγκυρίων
  • 4. Βασικά Στοιχεία Αίτησης : Συνεργαζόμενη Τράπεζα : Δεν έχει επιλεγεί η επιθυμητή τράπεζα   

περιμενω επιβεβαιωση απο το ΤΑΧΙS ή κολλησε , ή κατι δεν εχω κανει σωστα ???

Συγκυριοι δεν υπαρχουν , τραπεζα δεν θα χρειαστει !

 

Για τσέκαρε όλα τα στοιχεία σου πάλι,κοίτα μήπωςσου λείπει κανα ψηφίο από το ΑΤΑΚ εγώ έτσι την πάτησα...

Link to comment
Share on other sites

Κατοικια αποκτηθείσα τελοςβτου 2017 θα χρησιμοποιηθει ως κυρια κατοικια απο τον γιο με δωρεαν παραχωρηση. Υπαρχειβκαι η ΥΔ. Αλλα δεν προχωραει η επαληθευση απο ααδε.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά λύστε μου μία απορία γιατί θα τρελαθώ..δεν μ'αφήνει να προχωρήσει δικιά μου αίτηση λόγω Μη επίτευξης ενεργειακού στόχου!!!!Και η κλάση που ανέβηκε το ακίνητο μετά τις 2 παρεμβάσεις είναι Α+ (πραγματικά κι εγώ απόρησα) από Ε! Δεν είναι δυνατόν να μη πετυχαίνετε 70% εξοικονόμηση..

Επίσης μου δημιούργησε θέμα με το έντυπο παρεμβάσεων αλλά δ γράφει γιατί ακριβώς..

Έτυχε και σε κάποιον ακόμη? 

και σε μενα το ίδιο αλλά έχω και θέμα με το Ε9 που μπορεί να σχετίζεται όπως λέει και η atsimeri

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα μου βάζει μη επίτευξη ενεργειακού στόχου (όταν φτάνω το 120%) , λάθος στις παρεμβάσεις και το ποιο σημαντικό στο ΠΕΑ έχω 132,62 συνολική επιφάνεια και ωφέλιμη  119,7 (τα υπόλοιπα είναι κλιμακοστάσιο -ΜΘΧ) ενώ στο Ε9 τα βάζει όλα μαζί 132 και μου το γράφει σαν λάθος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου έχει κλειδωμένο το πεδίο για το ΠΕΑ και το έντυπο.

Ξέρει κανείς πώς το αλλάζω αυτό; Είχα βάλει πριν το αρχείο με το έντυπο παρεμβάσεων και μάλλον μου το κλείδωσε για αυτό;

 

Ξέρει κανείς τηλ επικοινωνίας να το ρωτήσω;

 

κι εγώ το ίδιο έπαθα

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα μου βάζει μη επίτευξη ενεργειακού στόχου (όταν φτάνω το 120%) , λάθος στις παρεμβάσεις και το ποιο σημαντικό στο ΠΕΑ έχω 132,62 συνολική επιφάνεια και ωφέλιμη  119,7 (τα υπόλοιπα είναι κλιμακοστάσιο -ΜΘΧ) ενώ στο Ε9 τα βάζει όλα μαζί 132 και μου το γράφει σαν λάθος

 

κι εμένα το ίδιο..έχω βάλει 88τμ ωφέλιμη και 99τμ συνολική στο ΠΕΑ και στο σύστημα έχω βάλει επιφάνεια κύριων χώρων 88 και μου βγάζει οτι δε μπορεί να προχωρήσει η αίτηση διότι δε συνάδουν τα στοιχεία... και τι κάνουμε τώρα..? ανάκληση ΠΕΑ και άγιος ο θεός? αλλαγή στο Ε9? 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.