Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για  πες αν το δέχτηκε

 

 

...........  :sad:

 

 

Οχι δεν την δεχτηκε.

Αρα λεμε στον πελατη δεν παιρνεις επιδοτηση γιατι το συστημα εκανε λαθος... ρε τι ζουμε 2018....

παιδαγωγικο επρεπε να ειμαστε, σε καμια κρητη αναπληρωτες τωρα ηδη σπιτι για υπνο, στις 19.00 ξυπνημα, γυμναστηριο και μετα στις 22.00 ρακες με τις συναδελφους...

αρε πατερα............

Edited by Vasilis_top
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με συγκυριότητα.

Στην περίπτωση μου ο ιδιοκτήτης ο οποίος κάνει και την αίτηση έχει 75% πλήρης κυριότητα του ακινήτου και 25% ψιλή κυριότητα. 25% επικαρπία έχει η μητέρα του. Συμπληρώνω τον Πίνακα ως εξής:

1. Αφμ Ιδιοκτήτη, Ατακ ως έχει στο Ε9, Πλήρης Κυριότητα, 75% 

2. Αφμ Ιδιοκτήτη, Ατακ ως έχει στο Ε9, Ψιλή Κυριότητα, 12,5%

3. Αφμ Μητέρας Ιδιοκτήτη, Ατακ ως έχει στο Ε9 της μητέρας, Επικαρπία, 12,5%

Δεν το δέχεται. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που έχω κάνει το λάθος?

Βασικά πρέπει να γράψεις 25% ΨΚ στον ιδιοκτητη και 25 % επικαρπια στην μητέρα, (οπότε οι δυο τους έχουν το υπόλοιπο 25 /% ΠΚ) και άρα συμπληρώνεται 100% ΠΚ. μαζί με το 75 ΠΚ % του ιδιοκτητη. Δες λίγο στο Ε9 μήπως δεν είναι σωστά περασμένοι οι κωδικοι ιδιοκτησίας : 1 για ΠΚ 2 για ΨΚ και 3 για επικαρπια ( και καλου κακου έλεγξε και ΑΤΑΚ παλι ).

Edited by gab pet
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να κάνεις αποθήκευση στα tabs ένα-ένα όπου σου δίνει την επιλογή

ΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΦΑΛΜΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΚ ΚΑΜΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΙΤΗΣΗΣ

Link to comment
Share on other sites

 έκανα 2 αιτήσεις η πρώτη έχει κωδικό 01-003370 και πήρε ΑΑ περίπου 8.05 το πρωί και η δεύτερη πριν απο λίγο πήρε ΑΑ 01-030747. Συνάδελφοι και πελάτες που έκαναν αιτήσεις εκείνη την ώρα ( 8 το πρωί ) πήραν κοντινούς ΑΑ με τον δικό μου. Συμπεραίνω οτι έγιναν 31,000 προσπάθειες για αιτήσεις από το πρωί, δεν ξέρω αν το 1 έχει να κάνει με την περιφέρεια  ή την πρώτη φάση αιτήσεων. προφανώς και απο αυτές ελάχιστες έφτασαν να πάρουν εξαψήφιο μέχρι στιγμής.

 

Ο αριθμός πρωτοκόλλου μιας αίτησης διαφέρει από τον κωδικό της αίτησης. Άρα εκτιμώ ότι η διαφορά των 31000 ανάμεσα στις δύο αιτήσεις δεν έχει να κάνει με τον αριθμό των αιτήσεων που έχουν υποβληθεί. 

Link to comment
Share on other sites

Σαν δικαιολογητικό οικοδομικής άδειας, τι θεωρείτε ότι πρέπει να ανεβάσουμε στο σύστημα? Μόνο το στέλεχος ή και τοπογραφικό Οικ. Άδειας και αρχιτεκτονική κάτοψη ορόφου?

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΩΣΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΑ! ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο Α.Α. ΤΟΥ ΠΕΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΗΔΗ.. ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

Σαν δικαιολογητικό οικοδομικής άδειας, τι θεωρείτε ότι πρέπει να ανεβάσουμε στο σύστημα? Μόνο το στέλεχος ή και τοπογραφικό Οικ. Άδειας και αρχιτεκτονική κάτοψη ορόφου?

Έγινε κάπου λόγος για οτιδήποτε πλην στελέχους ΟΑ στους οδηγούς, παραρτήματα?

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΩΣΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΑ! ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο Α.Α. ΤΟΥ ΠΕΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΗΔΗ.. ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ?

Ωχ την πάτησες κι εσύ σαν πειραματόζωο. Ελπίζω να το διορθώσουν φίλε μου αλλιώς, άντε να το πείς στον πελάτη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.