Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο ένας νομίζει ο άλλος ρωτάει.

Είδατε τι γράφει στο πεα; καταλάβετε τι σημαίνει σενάριο 1;

Ειναι πολύ απλό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

e14835065e88d2dcf185791ba4d1dade.jpg

Edited by atsimeri
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι σας καλώ ξανά να ρίξουμέ όλοι από μια καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη.

Ενδεικτικό κείμενο:

Καταγγέλλω τη διαδικασία του πληροφοριακού συστήματος "Εξοικονομώ κατ οικον". Απ' το πρωί προσπαθώ να μπω στο σύστημα ως σύμβουλος έργου κ δεν τα καταφέρνω ή όταν τα καταφέρνω το σύστημα δεν λειτουργεί σωστά (Αυθαίρετη μετατροπή αιτήσεων από μονοκατοικία σε πολυκατοικία, αδυναμία αλλαγής e-mail που καταχωρήθηκαν εκ παραδρομής, αδυναμία καταχώρησης αιτήσεων σε νεοαποκτηθέντα ακίνητα και άλλα πολλά)

Όλο αυτό έχει ως συνέπεια την πολύωρη ταλαιπωρία μου και την εξαθλίωση μου ως επιστήμονα δεύτερη φορά. (Η προηγούμενη ήταν στις 12/03)

Απαιτώ να πληρωθούν από το υπουργείο οι ώρες που σπατάλησα, χωρίς λόγο σε 1 σύστημα που βρίσκεται υπό κατάρρευση!

 

Ιστοσελίδα: https://www.synigoros.gr/?i=submission-system.el

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. πρώτη φορά γράφω αν και διαβάζω χρόνια. 2 αιτήσεις:

α) 9:20 οριστική υπαγωγή με αρ.πρ. 350

β) 10:00 οριστική υπαγωγή με αρ πρ 700

 

μετά πρόβλημα με οριστική υπαγωγή (λευκή σελίδα με επιλογή μόνο άκυρο και ατελείωτο downloading).

στις 2 πρώτες αιτήσεις όλες οι καρτέλες αριστερά (5 στο σύνολο) τσεκαρισμένες από το σύστημα, 

κατά την οριστική υπαγωγή έπρεπε να τσεκάρεις κάτι κουτάκια  σαν "υπεύθυνη" δήλωση του στύλ "δεν έχω υπαχθεί σε προηγούμενο πρόγραμμα κτλ. (εκεί που τώρα είναι κενό λευκό).

 

Συνάδερφοι λυπάμαι για την ξεφτίλα μας και το πόσο έχει υποτιμηθεί το επάγγελμά μας. Στο χωριό μου αυτό το " άιντε πάμε και όποιος όπως προλάβει" το λέγαμε αλιμούρα. Ντροπή για τους υπεύθυνους και του κλάδου αλλά κυρίως της κυβέρνησης. 

 

καλή τύχη      

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση κατοικιας που αποκτηθηκε μετα την τελ. φορολογικη δηλωση ( επιλογη ΝΑΙ ) και επιλογη σαν χρηση κυριας κατοικιας απο τον ιδιοκτητη , επιμενει το συστημα να βγαζει προβλημα επιβεβαιωσης των στοιχειων απο ΑΑΔΕ.  Αν την επιλεξω σαν κενη , ζηταει το ΑΦΜ προηγουμενου χρηστη ( που δεν υπαρχει ) .

 

Ξερει κανεις κατι σχετικο ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όσοι έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα ( #1173, #1177, #1194) δηλαδή ανήκουν στην περίπτωση πρόσφατης απόκτησης ακινήτου...

Σήμερα και για τουλάχιστον 4 ώρες, επικοινώνησα 3 φορές με το helpdesk και έλαβα 3 διαφορετικές απαντήσεις (περιμένεις 30sec, μετά μπαίνεις σε σειρά προτεραιότητας και τέλος μιλάς με εκπρόσωπο που έχει μαύρα μεσάνυχτα) και άλλες 3 με τηλέφωνα του υπεν (που μου έδωσαν από το helpdesk)...Πού καταλήξαμε; Ότι σε αυτή την περίπτωση δεν είναι σωστά ενημερωμένο το ΠΣ, κι ενώ δηλώνεις ότι απέκτησες το ακίνητο μετά την υποβολή της τελευταίας φορολογικής δήλωσης, παρόλα αυτά κάνει επαλήθευση στοιχείων από ΑΑΔΕ, κι επομένως απορρίπτει την αίτηση (λογικό, αφού το ακίνητο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στο τελευταίο Ε1).  Έχουν λοιπόν προωθήσει το πρόβλημα στους "προγραμματιστές" και θα δοθεί λύση άμεσα. Εύχομαι το "άμεσα" να είναι πριν καλυφθούν τα κονδύλια για την περιφέρεια που ενδιαφέρομαι...

καληνύχτα κεμάλ αυτός ο κόσμος δε θα αλλάξει ποτέ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.