Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατί να σε ανησυχεί δλδ;

Τα σχέδια αυτό ακριβώς το ρόλο παίζουν, αποτυπώνουν την πραγματικότητα υπό κλίμακα. Άρα, ναι, μετράς με το κλιμακόμετρο!

Πώς αλλιώς συγκρίνεις αν κάτι είναι κατασκευασμένο σύμφωνα με την άδεια που είχε δωθεί.

Αν λείπουν τοίχοι, έχουν αλλάξει οι διαρυθμίσεις του διαμερίσματος ή του ορόφου, αυτό είναι άλλο θέμα, όπου ανατρέχεις στη νομοθεσία για να διαπιστώσεις αν είναι αυθαιρεσία ή όχι!

Aν έχεις άδεια του 1970 πολυκατοικία, και έχεις και τακτοποίηση 4178 (για αλλαγη διαρρυθμισης και θέσης κουφωμάτων όχι για τ.μ), όπου η τακτοποίηση αναφέρει ότι το διαμέρισμα ήταν τάδε τ.μ, είναι καλύτερη να ανεβάσεις μόνο την τακτοποίηση και καθόλου το στέλεχος (ωστε να μην μπλέκεις με τα τ.μ) ή υποχρεωτικά ανεβάζεις και το στέλεχος?

Η απλή αναφορά στον 4178 όπτι το διαμερισμα είναι τόσα τ.μ αρκεί? και ότι η τακτοποίηση είναι για κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό λες. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο....

 

Η γνώμη μου είναι ότι ΝΑΙ ευθύνη έχει και η Ένωση Τραπεζών που δώρισε αυτό το πράγμα. Όταν κάνεις κάτι τέτοιο φροντίζεις να το κάνεις σωστά. Λόγω αυτού καθόμαστε τόσος κόσμος και χάνουμε την ώρα μας. Δεν ξέρω την συνολική της εμπλοκή, αν απλά πλήρωσε κάτι που άλλοι σχεδίασαν και απλά της πήγαν τον λογαριασμό, δεν φταίει.

Αλλά ΔΕΝ λέω ότι φταίνε μόνο αυτοί φυσικά. Είπα επίσης ότι κάποια / κάποιες εταιρείες πληρώθηκαν για αυτό, κάποιοι το σχεδίασαν και κάποιοι το υλοποίησαν. Το να τα βάζουμε με 5-10 υπαλλήλους στο υπουργείο που μάλλον δεν έχουν και κάποια σχέση με όλο αυτό είναι άδικο.

Επιμένω στο ''κάποιες εταιρείες πληρώθηκαν για αυτόκάποιοι το σχεδίασαν και κάποιοι το υλοποίησαν''

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοίξει (λέμε τώρα.....) και λειτουργήσει, δεν θα το πιστεύει κανείς.....

 

Υ.Γ. 

Σε όλα τα ΠΕΑ που έκανα για το εξοικονομώ-ΙΙ  (και είναι πολλά...) αρνήθηκα ευγενικά να αναλάβω την διεκπεραίωση  της αίτησης....

Πιστεύω πλέον ακράδαντα ότι κανένα χρηματικό ποσό δεν αξίζει αυτήν την ταπείνωση που υφιστάμεθα σαν κλάδος......

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

παλι τα ιδια με την οριστικη υπαγωγη κολλαει στο loading

 

 

Παρομοίως και εμένα zoifot 

Απο χθες το ιδιο πραγμα .. ολα ετοιμα και τιποτα οταν πατησεις το κουμπί 

 

 

Ρε παιδιά εμένα μου κολλάει στην είσοδο ως ωφελούμενος κ εσείς λέτε ότι φτάσατε στην οριστική υποβολή? Πως στο καλό γίνεται αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.