Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

το ίδιο βγάζει και σε εμένα...για το πρόβλημα με το Ε9 να φανταστώ οτι έχεις στο πιστοποιητικό Θερμαινόμενο και ΜΗ ΘΕρμαινόμενο χώρο?

Ναι έτσι είναι , απλά κόλλησα τώρα γιατί λέει ότι στην περίπτωση ριζικά ανακαινισμένου κτιρίου (άσχετα με πσοστό 40 ή 70 % εξοικονομησης ) ότι πρέπει να είσα κατηγορία Β και εγω είμαι Γ και σκέφτομαι αν αυτο φταίει για την επιτευξη στόχων ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορείς να μου πεις τι κατηγορία έβγαινε το κτίριο-διαμέρισμα σου, μετά τις παρεμβάσεις ? μήπως δήλωσες ριζικη ανακαίνιση και έπρεπε να πας Β κατηγορία πέρα από το ποσοστό επίτευξησς στόχων ?

 

Βρήκα τι έφταιγε, στα στοιχεία του ακινήτου ο ιδιοκτήτης είχε βάλει τα τετραγωνικά της άδειας και στα τετραγωνικά των τακτοποιημένων χώρων, ενώ δεν είχε τακτοποιήσεις. Έτσι το σύστημα έψαχνε να βρει διπλάσιο εμβαδό στο Ε9 και το ΠΕΑ και προφανώς δεν το έβρισκε ποτέ...

 

Το σπίτι ήταν Η και πήγαινε Ζ και η αναβάθμιση ήταν πάνω από 100%

Link to comment
Share on other sites

Πώς δηλώνεις οτι πρόκειται για ριζική ανακαίνιση;

Στην μελετη του ΤΕΕ Κενακ, βασικα πρωτα πας στο buildincert και δηλωνεις παλιο και μετα ανεβαζεις το xml και το διαβαζει κανονικα

Edited by gab pet
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τι έφταιγε, στα στοιχεία του ακινήτου ο ιδιοκτήτης είχε βάλει τα τετραγωνικά της άδειας και στα τετραγωνικά των τακτοποιημένων χώρων, ενώ δεν είχε τακτοποιήσεις. Έτσι το σύστημα έψαχνε να βρει διπλάσιο εμβαδό στο Ε9 και το ΠΕΑ και προφανώς δεν το έβρισκε ποτέ...

 

Το σπίτι ήταν Η και πήγαινε Ζ και η αναβάθμιση ήταν πάνω από 100%

Και πως το διορθωσες ?

Link to comment
Share on other sites

Τη συγκεκριμένη αίτηση την έχει αναλάβει ο ίδιος ο ωφελούμενος. Έκανε ακύρωση της παλιάς από ότι μου είπε και τώρα το ξανακάνει. Δεν το λέω με 1000% σιγουριά ακόμη δηλαδη ότι αυτό έφτιαξε γιατί δεν τελείωσε, αλλά η εκτίμηση μου είναι ότι αυτό θα ήταν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.