Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Καλημέρα! Εμένα με πέρασε στο στάδιο 3 και μου ζηταει δικαιολογητικό περί μη υποχρέωσης υποβολής φορολογικής δήλωσης ενω στο στάδιο 2 έχω δηλώσει οτι είναι υποχρεωμένος να υποβάλλει φορολογική δήλωση. Τι είναι αυτό τώρα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά άνοιξε το σύστημα, μπήκα στο "Συνοπτική Εικόνα" και ΕΧΩ πλέον αριθμό πρωτοκόλλου!!! :mrgreen:

 

(Λίγο πάνω από 5000 είναι ο αριθμός μου...)

Μπράβο φίλε. Τελικά μάλλον αυτό που έγραψα από πάνω ήταν....

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε. Τελικά μάλλον αυτό που έγραψα από πάνω ήταν....

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περιμένουμε κ από άλλους που είχαν πάρει παύλες να μας πουν αν τελικά πήραν αριθμό πρωτοκόλλου και όλα είναι οκ πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έλυσε κανείς το θέμα με ακίνητο που αποκτήθηκε φέτος και δεν μπορεί να γίνει εξουσιοδότηση από την ΑΑΔΕ? Ευχαριστώ!

 

Καλημερα...Ειμαι και εγω μια τετοια περιπτωση... Αγορα σπιτιου το 2017.... δεν υπαρχει στο Ε1 ακομη(στο Ε9 ειναι κανονικα καταχωριμενο).... εκανα (μαζι με τον μηχανικο μου) οτι λεει ο οδηγος για αυτην την περιπτωση (υπ. δηλωση απο το σχετικο παραρτημα κτλ...) .... Μου λεει ο μηχανικος οτι εχει κολησει η αιτηση μου απο προχθες σαν '' ειδικη κατηγορια η οποια θα ελεχθει''... Φανταζομαι οτι μεχρι να ελεγχει θα εχει τελειωσει το πακετο για εμας (Περιοχη Δραμας αν δεν εχει ηδη τελειωσει) ... Ειναι σοβαρα πραγματα αυτα ρε παιδια?  Αγορασα ενα παλιο σπιτι με την σκεψη οτι θα μπω στο εξοικονομω ΙΙ ... Οχι δεν το ειχα δεδομενο οτι θα μπω αλλα ειχα δεδομενο οτι θα προσπαθουσα και εγω ξεκινοντας απο την ''ιδια κοινη αφετηρια'' . Τωρα λογω της ανικανοτητας των υπευθυνων χανω τις λιγες πιθανοτητες που ειχα να μπω οπως ολοι....

 

Υ.Γ Υθελα καπου να τα πω :-x

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει βάλει κανείς μονοκατοικία; Ενώ έχω βάλει μόνο τα βασικά στοιχεία της αίτησης και έκανα αποθήκευση όταν πάω να ανεβάσωτο ΠΕΑ και τις παρεμβάσεις μου τα βγάζειόλα τικαρισμένα και γράφει "αίτηση πολυκατοικίας σε προσωρινή υποβολή"

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε κ από άλλους που είχαν πάρει παύλες να μας πουν αν τελικά πήραν αριθμό πρωτοκόλλου και όλα είναι οκ πλέον!

Κι εγώ πήρα. Κοιτάξτε στη συνοπτική εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει βάλει κανείς μονοκατοικία; Ενώ έχω βάλει μόνο τα βασικά στοιχεία της αίτησης και έκανα αποθήκευση όταν πάω να ανεβάσωτο ΠΕΑ και τις παρεμβάσεις μου τα βγάζειόλα τικαρισμένα και γράφει "αίτηση πολυκατοικίας σε προσωρινή υποβολή"

Περιμένουμε μπας κι ξεκολήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Ειμαι και εγω μια τετοια περιπτωση... Αγορα σπιτιου το 2017.... δεν υπαρχει στο Ε1 ακομη(στο Ε9 ειναι κανονικα καταχωριμενο).... εκανα (μαζι με τον μηχανικο μου) οτι λεει ο οδηγος για αυτην την περιπτωση (υπ. δηλωση απο το σχετικο παραρτημα κτλ...) .... Μου λεει ο μηχανικος οτι εχει κολησει η αιτηση μου απο προχθες σαν '' ειδικη κατηγορια η οποια θα ελεχθει''... Φανταζομαι οτι μεχρι να ελεγχει θα εχει τελειωσει το πακετο για εμας (Περιοχη Δραμας αν δεν εχει ηδη τελειωσει) ... Ειναι σοβαρα πραγματα αυτα ρε παιδια? Αγορασα ενα παλιο σπιτι με την σκεψη οτι θα μπω στο εξοικονομω ΙΙ ... Οχι δεν το ειχα δεδομενο οτι θα μπω αλλα ειχα δεδομενο οτι θα προσπαθουσα και εγω ξεκινοντας απο την ''ιδια κοινη αφετηρια'' . Τωρα λογω της ανικανοτητας των υπευθυνων χανω τις λιγες πιθανοτητες που ειχα να μπω οπως ολοι....

 

Υ.Γ Υθελα καπου να τα πω :-x

Σε μενα αιτηση ειδικη περιπτωση πηρε κανονικα σημερα αριθμο. Μαλλον θα γινει και ελεγχος αλλα εισαι μεσα θεωρω σε πρωτη φαση.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.