Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

#2261

κάνει ο ένας αίτηση ως ιδιοκτήτης και το 50-50 δηλώνεται στην συνιδιοκτησία. Σε καποιο σημείο δηλώνεις αν νοικιάζεις. Συμφωνουν αυτά που δηλώνεις με το Ε1 (κύρια κατοικία αιτούντα ) ή Ε2 ( κύρια κατοικία και στοιχεία ενοικιαστή):

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι αιτηση σαν πολυκατοικια απο τη στιγμη που ενας ιδιοκτητης που εχει παραπανω των 1 ακινητων στην ιδια οικοδομη μπορει να τα ενταξει στην αιτηση πολυκατοικιας (συγκεκριμενα συναδελφος εδω μεσα μου έδωσε απαντηση - συγνωμη δεν θυμαμαι ποιος)

Κάνεις ένα ΠΕΑ για όλο το κτίριο, ή δύο ξεχωριστά;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όχι. Μιλάς για πλήρη κυριότητα με ποσοστό 50% έκαστος?

Τσέκαρε ΑΤΑΚ στο Ε9 του καθενός και αν δηλώνεται η ίδια διεύθυνση γενικά...Ε1-Ε9-ΠΕΑ

Τα τσέκαρα, ειναι ολα ιδια. αυτοι εχουν ακομα δάνειο για το σπιτι, επηρεάζει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η λύση για τα λάθος email ειναι να δημιουργήσετε μονοι σας αυτο το mail και να ξαναστείλετε το κωδικο

με εσωσες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

  • Παρακαλώ ελέγξτε τα στοιχεία των συγκυρίων.

    (Συνολική Πλήρης Κυριότητα) + ½ * (Συνολική Ψιλή κυριότητα ) + ½ * (Συνολική Επικαρπία) πρέπει να ισούται με 100 %

  • Παρακαλώ καταχωρήστε το δικαίωμα συγκυριότητας του αιτούντα βάσει του οποίου υποβάλλεται η αίτηση: ΑΦΜ :999999, ΑΤΑΚ: 99999999, Κυριότητα : Πλήρης Κυριότητα
 

τι διαολο ειναι αυτο ...</p>

Το ίδιο και σε εμένα βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

εγω απλος δεν ειχα βαλει τα στοιχεια στο πινακα απο κατω ... του μοναδικου υπουχρεου ...και οκ αυτο ... 

εχω ομως αλλο ενα προβλημα τα ποσα των δηλωσεων δεν συμβαδιζουν με αυτα απο την ΑΑΔΕ ... τ

Link to comment
Share on other sites

Σας έτυχε να μη δέχεται το σύστημα τον κωδικό ασφαλείας?Μόλις πριν λίγη ώρα έστειλα ένα ΠΕΑ το έβαλα στην πλατφόρμα και γράφει <παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λήψη του πιστοποιητικού>. Βοήθεια κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.