Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Τα στοιχεία της αίτησής σας δεν είναι πλήρη. Για να προχωρήσετε στο επόμενο στάδιο παρακαλώ διορθώστε τις παρακάτω εκκρεμότητες και ξαναπροσπαθήστε.
  • 1. Βασικά Στοιχεία Αίτησης : Στοιχεία Ωφελούμενου : Δεν έχει γίνει επιβεβαίωση των οικονομικών στοιχείων από το TAXIS

περιμένω κάποια έγκριση για να προχωρήσω;

Link to comment
Share on other sites

 

  • Τα στοιχεία της αίτησής σας δεν είναι πλήρη. Για να προχωρήσετε στο επόμενο στάδιο παρακαλώ διορθώστε τις παρακάτω εκκρεμότητες και ξαναπροσπαθήστε.
  • 1. Βασικά Στοιχεία Αίτησης : Στοιχεία Ωφελούμενου : Δεν έχει γίνει επιβεβαίωση των οικονομικών στοιχείων από το TAXIS

περιμένω κάποια έγκριση για να προχωρήσω;

 

Οχι, ψάξε για κοκκινισμένα και κάνε διορθώσεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

πήρα το εξής μήνυμα, που σημαίνει περιμένω τον έλεγχο για να οριστικοποιηθεί? (η κατοικία ενοικιάζεται)

 

 

"Η αίτησή σας έχει χαρακτηριστεί ως «Ειδική Περίπτωση», έχει προωθηθεί στο Δικαιούχο και βρίσκεται σε διαδικασία ελέγχου.

Εφόσον διαπιστωθούν ελλείψεις, θα ενημερωθείτε για το πόρισμα του ελέγχου καθώς και για τις επόμενες ενέργειές σας, στην καρτέλα «Μηνύματα». Σε αντίθετη περίπτωση, η αίτησή σας θα υποβληθεί αυτόματα οριστικά.

Στην τρέχουσα κατάσταση της αίτησης δεν προβλέπονται ενέργειες."

Και η δική μου το ίδιο. Πήρα τηλ στο Υπουργείο και μου είπανε να στείλω μειλ στο [email protected] με θέμα 03. β Ειδική Περίπτωση Αίτησης και περιγραφή του προβλήματος γιατί αν μαζευτούνε πολλές περιπτώσεις θα πιέσουν για Δελτίο Τύπου τον Υπουργό για τις περιπτώσεις αυτές των νεοαποκτηθέντων.

Δεν μπορεί το σύστημα να διασταυρώσει απευθείας τα Ε9 (πρέπει να κάνει υπάλληλος τον συγκεκριμένο έλεγχο) και οι αιτήσεις μας παραμένουν έτσι ενώ οι υπόλοιπες περνάνε... 

Edited by tolis79
Link to comment
Share on other sites

Μήπως βάζεις - στο πεδίο του Α/Α πισυοποιητικους; το περνάμε χωρίς παυλες!το μήνυμα αφορά το ερώτημα για την εισαγωγή του πεα

Edited by spiliosa
Link to comment
Share on other sites

Στο πιστοποιητικό κολλάει και δεν το επαληθεύει. Εννοείται χωρίς παύλες και ξανά και ξανά... αλλά τπτ. Βγάζει σφάλμα java

Link to comment
Share on other sites

Στο πιστοποιητικό κολλάει και δεν το επαληθεύει. Εννοείται χωρίς παύλες και ξανά και ξανά... αλλά τπτ. Βγάζει σφάλμα java

Χωρίς παύλες και χωρίς κενά.

 

Για δοκίμασε και με διαφορετικό browser.

Link to comment
Share on other sites

 

  • Τα στοιχεία της αίτησής σας δεν είναι πλήρη. Για να προχωρήσετε στο επόμενο στάδιο παρακαλώ διορθώστε τις παρακάτω εκκρεμότητες και ξαναπροσπαθήστε.
  • 1. Βασικά Στοιχεία Αίτησης : Στοιχεία Ωφελούμενου : Δεν έχει γίνει επιβεβαίωση των οικονομικών στοιχείων από το TAXIS

περιμένω κάποια έγκριση για να προχωρήσω;

 

εδω και δυο ωρες το ιδιο ..τα εχω δοκιμασει ολα και δεν αλλαζει κατι ;;; 

μου βγαζει λαθος τα δηλωθεντα εισοδηματα του υποχρεου και τις συζυγου ... ειναι ακριβως ιδια με την εκαθαριστικη δηλωση ..δεν μπορω να καταλαβω τι εχω κανει λαθος ...

αλλα πλεον κολλαει και το συστημα ... 

Edited by george68
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

Λοιπον η λύση για τα λάθος email ειναι να δημιουργήσετε μονοι σας αυτο το mail και να ξαναστείλετε το κωδικο.

 

Ο συνάδελφος dimitris82 έδωσε αυτή την λύση!!

Θυμηθείτε το λανθασμένο εμαιλ και δημιουργηστε το.Μετα ξαναστείλτε τον κωδικό.

 

Κι εγώ αυτό έκανα αλλά μέχρι να το κάνω τον πήγε στους επιλαχόντες

Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπτωση που ο υποψήφιος έχασε τον πατέρα του το 2017 που ειχε δηλωσει την κυρια κατοικιά και στην ίδια χρονιά έχασε και την μητερα του σαν κληρονομος.Σημερα το δηλωσε στο Ε9 ο υποψήφιος που έγινε κληρονόμος μετα τον θανατο της μητερας αλλα δεν το δήλωσε στην τελευταια φορολογική δήλωση.Εγώ το δήλωσα ως κενο αυτή την στιγμή το ακίνητο και εβαλα αφμ του πατέρα και το συστημα το δεχτηκε αλλα μου ζηταει τιτλο ιδιοκτησιας μεταγεγγραμενο στο υποθηκοφυλακειο.Υπάρχει διαθήκη. Μπορεί να μπει ως τίτλος ιδιοκτησίας??Το υποθηκοφυλάκειο??Αν αντιμετωπισε κάποιος ιδια περιπτωση ας απαντησει!!

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.