Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Προσπαθουσα τη Δευτερα και δε γινοταν τιποτα.Οποτε εβαλα τον δικο μου και τελικα πριν κανω οριστικη υποβολη τελειωσαν οι ποροι. Συνεπως μην το παλευεις αλλο...

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω βάλει προσωπικό μου ΑΦΜ σαν διαχειριστής , αλλα όχι το ΑΦΜ της εταιρείας που ειναι το σωστό .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μετα το survivor το masterchef το τροχο της τυχης το dancing with the stars η νεα υπερπαραγωγη που ηρθε και σε εμας στην ζωη μας ειναι το ΄΄περιμενοντας το εξοικονομο΄΄ ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλώς ή κακώς ότι έγινε έγινε. Μπήκε πολύς κόσμος (ιδιώτες) και έκαναν μόνοι τους τις αιτήσεις (κουτσά, στραβά). Κάθε μηχανικός μπόρεσε και έριξε 3,4 ακόμα, αναλόγως του χρόνου που επένδυσε και πολύ λογικά φτάσαμε κοντά στις 25.000 αιτήσεις. Πλέον αναμένουμε τα νέα κονδύλια τα οποία θα διατεθούν, πράγμα που ούτως ή άλλως θα ωφελήσει το Ελληνικό Δημόσιο πολυπλεύρως.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση του κενού, σημαίνει ότι στην πλέον πρόσφατη φορολογική δήλωση ο ιδιοκτήτης το δήλωνε κενό. Θα μου πεις, αυτός δεν το δήλωνε καθόλου, αφού δεν το είχε στην ιδιοκτησία του! Άρα, πώς κάνει επαλήθευση η ΑΑΔΕ; Βλέπει τα στοιχεία του προηγούμενου ιδιοκτήτη και σε προχωράει. 

Αλήθεια, επειδή με ενδιαφέρει, απάντησε μου σε παρακαλώ αν πήρες 6ψήφιο.

Προχωραει ετσι...Ετσι κανει τον έλεγχο τουλαχιστον οτι το απεκτησες προσφατα και ζηταει συμβολαιο μετα.

Δεν προλαβα να.κανω οριστικη υποβολη επεσε το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλώς ή κακώς ότι έγινε έγινε.

 

Διαφωνώ κάθετα οριζόντια και παραλληλεπίπεδα. Έχουμε κοντά 1 μήνα που ασχολούμαστε κάθε μέρα με το θέμα (και δεδομένου ότι η περιφέρειά μου ανοίγει τη Δευτέρα έχουμε άλλη μία εβδομάδα μπροστά μας) και κανένας τους δεν έχει βγει να μας πει π.χ. τι εστί ριζική ανακαίνιση.

 

Θεωρητικά τα δύσκολα για πολλές περιπτώσεις είναι ακόμα μπροστά μας. Σκεφτείτε μόνο τις εγκρίσεις που χρειάζεται μία θερμοπρόσοψη σε μία πόλη όπως το Άργος που ελέγχεται από την αρχαιολογία. Δε συζητώ να είναι απέναντι από διατηρητέο, οπότε θα χρειάζεται και συμβούλιο Αρχιτεκτονικής. Αν βάλεις στην εξίσωση και την πιθανότητα απαίτησης εκπόνησης ΜΕΑ λόγω ριζικής ανακαίνισης (για την οποία δεν μας έχει πει κανείς εάν θα αποτελεί μέρος άδειας δόμησης) τότε θα καταλάβεις γιατί διαφωνώ...

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα οριζόντια και παραλληλεπίπεδα. Έχουμε κοντά 1 μήνα που ασχολούμαστε κάθε μέρα με το θέμα (και δεδομένου ότι η περιφέρειά μου ανοίγει τη Δευτέρα έχουμε άλλη μία εβδομάδα μπροστά μας) και κανένας τους δεν έχει βγει να μας πει π.χ. τι εστί ριζική ανακαίνιση.

 

Θεωρητικά τα δύσκολα για πολλές περιπτώσεις είναι ακόμα μπροστά μας. Σκεφτείτε μόνο τις εγκρίσεις που χρειάζεται μία θερμοπρόσοψη σε μία πόλη όπως το Άργος που ελέγχεται από την αρχαιολογία. Δε συζητώ να είναι απέναντι από διατηρητέο, οπότε θα χρειάζεται και συμβούλιο Αρχιτεκτονικής. Αν βάλεις στην εξίσωση και την πιθανότητα απαίτησης εκπόνησης ΜΕΑ λόγω ριζικής ανακαίνισης (για την οποία δεν μας έχει πει κανείς εάν θα αποτελεί μέρος άδειας δόμησης) τότε θα καταλάβεις γιατί διαφωνώ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.