Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Σταθάκης: Διπλασιάζεται το ποσό για το «Εξοικονομώ Κατ' Οίκον ΙΙ»

 

 

http://www.zougla.gr/money/article/sta8akis-diplasiazete-to-poso-gia-to-eksikonomo-kat-ikon-i

Συγνώμη ΤΙ ψευταράς που είναι! Εδώ μας λέει όλα καλά και για ποιο φιάσκο μιλάμε? Ποιος πιστεύει ότι πήγε και ζήτησε διπλασιασμό των κονδυλίων από το ΕΣΠΑ! Μα καλά σε ποιους απευθύνεται ο τύπος? Ξεκόλλα μας πρώτα από την κατάσταση ''03.ε Πολυκατοικία'' ΑΣΧΕΤΕ και μετά πες τα ψέματά σου!

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα,

Υπάρχει περίπτωση με τη σημερινή αναβάθμιση που θα κάνουν να μπορέσουμε να βγάλουμε άκρη με τα λάθος mail?

Ακόμα προσπαθώ να δηλώσω πελάτη αλλά μάταια(είχα κάνει αλλαγή του mail) του γιατί δεν μας ήρθε ποτέ κωδικός.

Και την πάτησα και δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν έχουν διορθώσει αυτή την αστοχία του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Και αφού όλα καλά ρε μεγάλε Σταθάκη το σύστημα γιατί είναι κλειστό πιο πολλές ώρες από ότι είναι ανοιχτό! Ρε μας δουλεύουνε οι πολιτικάντηδες!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

αυτο μου εβγαλε και εμενα ... δεν εκανα τιποτα

 

Αφορά την κτιριακή μονάδα, όταν το κτιριό σου είναι εντός οικοπέδου με περισσότερα του ενός κτιρίου, οπότε στην περίπτωσή σου ορθά στο βγάζει κενό.

 

ΟΚ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου το ίδιο. Πήρα τηλ στο Υπουργείο και μου είπανε να στείλω μειλ στο [email protected] με θέμα 03. β Ειδική Περίπτωση Αίτησης και περιγραφή του προβλήματος γιατί αν μαζευτούνε πολλές περιπτώσεις θα πιέσουν για Δελτίο Τύπου τον Υπουργό για τις περιπτώσεις αυτές των νεοαποκτηθέντων.

Δεν μπορεί το σύστημα να διασταυρώσει απευθείας τα Ε9 (πρέπει να κάνει υπάλληλος τον συγκεκριμένο έλεγχο) και οι αιτήσεις μας παραμένουν έτσι ενώ οι υπόλοιπες περνάνε... 

 ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση, έστειλα mail και αναγκαστικά περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνουν να βρουν λεφτά για να δικαιολογήσουν τις @@κιες τους! 

http://www.euro2day.gr/news/economy/article/1602818/pros-ayxhsh-kondylion-gia-th-therapeia-toy-exoikon.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ενας φίλος μου έκανε αίτηση, μου τα έστειλε για την δω και παρατηρησα ότι

βάση το πιστοποιητικό ή το xml βγαίνει [(527,3-341,2)/170,8] = 109% 

και η αίτηση του υπεν βγάζει 68,32%.

μήπως υπολογιζάμε λάθος το ελαχιστο ενεργειακό στόχο?

τελικά πως υπολογιζεται?

 

* προσπαθησα να τα ανεβασω με print screen αλλα δεν με αφηνει το forum δεν ξερω πως

η αιτηση που εκτυπωσε απο το συστημα το αναφερει αυτο? εκει ειδα καπου γραφει ''ελαχιστος'' ενεργειακος στοχος σε kwh/m2  σου λεει δηλαδη αναλογα την κατηγορια επιδοτησης που βρισκεσαι (40% η 70%) 

Link to comment
Share on other sites

Τους βγάζω το καπέλο πάντως γιατί την πολιτική αγυρτεία την γνωρίζουνε καλά.Με απλές μεθόδους μεν, αλλά το μάθημα το περνάνε.

Πώς μια κατάσταση που εν δυνάμει μπορεί να σε εξωθούσε ακόμη και στην παραίτηση από την καρέκλα (αυτό που συνέβη με το Π.Σ. του εξοικονομώ δεν είναι τόσο απλό...) την μετέστρεψες σε όπλο...Βγαίνει, τάζει ένα νούμερο, και οι χάνοι ζητωκραγαύζουν.

"Ζήτω! Θα βάλω κι εγώ τέντες! Γιούπι, θα αλλάξω κι εγώ κουφώματα και ηλιακό! "

Από αυτούς δεν περίμενα και ούτε περιμένω κάτι διαφορετικό. Και αυτοί και οι επόμενοι που προαλείφονται είναι ίδιοι.

Επίσης από το ΤΕΕ δεν είναι να περιμένεις κάτι. Καρκινάκια, κομματικοί , τεμπελόσκυλα, ο "μεγαλυτερος επιστημονικός φορέας της χώρας" δηλαδή εμετός κι από τα μάτια. 

Από τον ανώνυμο "συνάδελφο" που συναντώ δίπλα μου , είναι η αλήθεια περίμενα μια αντίδραση. Αλλά και αυτοί: "πώς να βγεί ο ΕΦΚΑ, πώς μας καταντήσανε έτσι, κανά εργάκι ο Δήμαρχος να δώσει με απευθείας" και λοιπές μιζέριες. Μυξοπαρθένες με πτυχίο. Ουστ και  να πα να γαμηθείτε όλοι σας. 

Συμφωνώ καο επαυξάνω!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Τους βγάζω το καπέλο πάντως γιατί την πολιτική αγυρτεία την γνωρίζουνε καλά.Με απλές μεθόδους μεν, αλλά το μάθημα το περνάνε.

Πώς μια κατάσταση που εν δυνάμει μπορεί να σε εξωθούσε ακόμη και στην παραίτηση από την καρέκλα (αυτό που συνέβη με το Π.Σ. του εξοικονομώ δεν είναι τόσο απλό...) την μετέστρεψες σε όπλο...Βγαίνει, τάζει ένα νούμερο, και οι χάνοι ζητωκραγαύζουν.

"Ζήτω! Θα βάλω κι εγώ τέντες! Γιούπι, θα αλλάξω κι εγώ κουφώματα και ηλιακό! "

Από αυτούς δεν περίμενα και ούτε περιμένω κάτι διαφορετικό. Και αυτοί και οι επόμενοι που προαλείφονται είναι ίδιοι.

Επίσης από το ΤΕΕ δεν είναι να περιμένεις κάτι. Καρκινάκια, κομματικοί , τεμπελόσκυλα, ο "μεγαλυτερος επιστημονικός φορέας της χώρας" δηλαδή εμετός κι από τα μάτια. 

Από τον ανώνυμο "συνάδελφο" που συναντώ δίπλα μου , είναι η αλήθεια περίμενα μια αντίδραση. Αλλά και αυτοί: "πώς να βγεί ο ΕΦΚΑ, πώς μας καταντήσανε έτσι, κανά εργάκι ο Δήμαρχος να δώσει με απευθείας" και λοιπές μιζέριες. Μυξοπαρθένες με πτυχίο. Ουστ και  να πα να γαμηθείτε όλοι σας. 

 

Mπράβο λεβέντη μου!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.