Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

@Calibrator

 

Ωραία σούμα..

 

*Επίσης μπορείτε να έχετε διαφορετικούς browser,  για να καταχωρείτε ταυτόχρονα αιτήσεις...

 

*Σε περίπτωση συγκυριότητας το ΑΤΑΚ είναι διαφορετικό ανά ΑΦΜ

Edited by vk2626
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξέχασα να δηλώσω τον εαυτό μου ως σύμβουλο έργου, ενώ στο αντίστοιχο πεδίο (ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ Σ.Ε) επέλεξα ''ΝΑΙ''...

Αν ο επιλαχών πελάτης εγκριθεί, υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να το διορθώσω μετα?

ΕΠίσης, σε ορισμένους πελάτες μου έβγαλε κόστος επιθεωρησεων 0 ευρω..παντως τον στοχο τον επιαναν..παιζει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι ηταν ευχαριστησή μου που αυτές τις ημέρες μοιραστήκαμε τα παραπονά μας, κατι σαν σχεση δηλαδή και ανταλλάξαμε επικοδομητικές  απόψεις. Τα λεφτά τέλος αλλα μας έμεινε για ακομα μία φορα η βεβαιότητα ότι Κεμάλ αυτος ο τόπος (κόσμος) δεν θα αλλαξει ποτέ.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις μου ηρθε κωδικος που ειχε κλειδωσει

μας δουλευουν!!!!

Και εμένα με πήρε ο πελάτης μου και μου είπε οτι του ήρθε.......Τώρα που έχει κλειδώσει....

 

Οχι απλά δούλεμα...αλλά μην πώ τίποτα χειρότερο....

 

Και οταν με ρώτησε τώρα τι κάνω......Του απάντησα...να το έχει να το κοιτάει!!

Link to comment
Share on other sites

@Calibrator

 

Ωραία σούμα..

 

*Επίσης μπορείτε να έχετε διαφορετικούς browser,  για να καταχωρείτε ταυτόχρονα αιτήσεις...

 

*Σε περίπτωση συγκυριότητας το ΑΤΑΚ είναι διαφορετικό ανά ΑΦΜ

 

Κορυφαία στιγμή αυτή με τον ΑΤΑΚ! Βάζω και τις δύο συμβουλές στο αρχικό μου ποστ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το τσίρκο τα μαζεύει από τις Περιφέρειές μας και ετοιμάζεται για τις επόμενες...

 

Μέρικά από αυτά που μάθαμε παθαίνοντας:

 

* Πρώτη πρώτη κίνηση να δηλώσετε τον εαυτό σας ως διαθέσιμο σύμβουλο έργου με το ΑΦΜ σας (θα σας έρθει επιβεβαίωση μέσω μαιλ)

 

* Η πλατφόρμα ΔΕΝ διανυκτερεύει και όταν λέει θα ανοίξει στις 8.00 εννοεί 7.45

 

* Έχετε έτοιμο ένα λογαριασμό μαιλ ανά πελάτη και ΜΗΝ κάνετε λάθος πληκτρολόγηση. Επίσης καλύτερα να έχετε πρόσβαση στο λογαριασμό αυτό για να πάρετε τον κωδικο επιβεβαίωσης μόνοι σας

 

* Περάστε όσο περισσότερους πελάτες μπορείτε από την επιβεβαίωση μαιλ γιατί ποτέ δεν ξέρει κανείς πότε θα κλειδώσει η πλατφόρμα

 

* Περάστε τα οικονομικά στοιχεία, τα στοιχεία ακινήτου, όλους τους ιδιοκτήτες (ΜΑΖΙ και τον αιτούντα) και την τράπεζα που θέλει να κάνει συναλλαγές ο πελάτης (ΔΕΝ σημαίνει δάνειο!), και μετά ασχοληθείτε με κόκκινα πλαίσια και προειδοποιήσεις

 

* Να έχετε έτοιμα για ανέβασμα σε pdf: άδεια, λογαριασμό ρεύματος και ίσως έγγραφο από ΟΤΑ ότι η σημερινή διεύθυνση του ακινήτου αντιστοιχεί στη διεύθυνση της άδειας

 

* Να έχετε έτοιμο το ΠΕΑ με το σύνολο των παρεμβάσεων στο πρώτο σενάριο (θα ζητηθούν Α/Π και Α/Α) και έντυπο ΙΙΙ (παρεμβάσεις) σε pdf έτοιμο για ανέβασμα

 

Και υπομονή...

Τα ποσά από ΠΕΑ, έντυπο ΙΙΙ και παρεμβάσεων που καταχωρούμε στο σύστημα πρέπει να ταυτίζονται; 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τα ποσά από ΠΕΑ, έντυπο ΙΙΙ και παρεμβάσεων που καταχωρούμε στο σύστημα πρέπει να ταυτίζονται; 

 

'Οχι, τα ποσά στο ΠΕΑ είναι ενδεικτικά. Το έντυπο ΙΙΙ μετράει. Επίσης πέραν του έντυπου, οι παρεμβάσεις θα περαστούν και ηλεκτρονικά. ΕΚΕΙ πρέπει να συμπίπτουν

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.