Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Στην περίπτωσή σου δεν έχει κάποιος πλήρη κυριότητα, οπότε 0 (μηδέν), άρα

 

0+1/2*(50+50) +1/2*100=100

θεωρω είναι λάθος. Κατα εμένα, πρέπει ψηλη να κάνει αθροισμα 100 και η επικαρπία επίσης, και αυτα μαζι ουσιαστικά αν τα έχει ένας είναι το 100% κύριος

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με τις αιτήσεις που έχουν λάβει αριθμό πρωτοκόλλου, αλλά είναι χαρακτηρισμένες με κωδικό 03β. "Ειδικές Περιπτώσεις Αιτήσεων"?

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ...

03.β Ειδική Περίπτωση Αίτησης

Εχω λάβει μήνυμα με αρ. πρωτοκόλου και ότι το ποσό έχει δεσμευτεί καθώς και το pdf με το αρχείο Έντυπο Αίτησης Προγράμματος ΕΚΟ

Παρόλ αυτά η αίτηση δεν έχει γίνει ορίστική και ούτε πρόκειται να γίνει αν δεν ελεγχθεί από υπάλληλο....

Πότε όμως θα γίνουν αυτοί οι έλεγχοι με τους ρυθμούς που ξέρουμε ότι κινείται το ελληνικό δημόσιο?

Ποιος μας κατοχυρώνει ότι δεν έχουμε μείνει εκτός προγράμματος ειδικά αν επικαλεστούν ότι τελείωσαν οι πόροι??

Αν κάποιος επαγγελματίας μηχανικός έχει επικοινωνήσει με υπουργείο παρακαλώ πείτε μας κι εμάς γιατι θα τρελαθούμε στο τέλος...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , στον έλεγχο ΠΕΑ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΟΡΟΦΟΥ ΜΕ ΙΣΟΓΕΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ , Ε9   99,20τ.μ και ΠΕΑ αν αφαιρεσω το κλιμακοστασιο 87. Εβγαλα ΠΕΑ για 87 ωφελιμη επιφανεια.

Το συστημα μου βγαζει σφαλμα στα τμ οτι ειναι πανω απο 7. Τι προτεινεται ?

Link to comment
Share on other sites

θεωρω είναι λάθος. Κατα εμένα, πρέπει ψηλη να κάνει αθροισμα 100 και η επικαρπία επίσης, και αυτα μαζι ουσιαστικά αν τα έχει ένας είναι το 100% κύριος

Η ψιλή δεν κάνει πάντα 100, πχ

Ένας έχει πλήρη 50%

Άλλος Επικαρπία 50%

τρίτος Ψιλή 50%

Link to comment
Share on other sites

Το ΠΕΑ σωστά πρέπει να βγεί 87!! και για μένα δεν πρέπει καν να μποει το κλιμακοστασιο ούτε στα συνολικά γιατι είναι τμημα κτιριου και θα πάει με u/2. Τωρα είναι απίστευτο αν δεν έλυσαν αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως , αλλα στην αιτηση επρεπε να βαλω 99,20 που ηταν στο Ε9 , γι αυτο με βλεπεις σημερα να εχω παρει εγριση απο ΑΑΔΕ. Τωρα τι μπορω να κανω ??

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πληρουσες την προυποθεση της επιτευξης στοχου, σε αφηνε να παρεις πρωτοκολλο ή σε σταματουσε?

Το δοκιμασε κανεις?

Σε σταματούσε συνάδελφε. Έβγαζε μήνυμα ότι η κατοικία είναι ΜΗ ΕΠΙΛΕΞΙΜΗ και δεν σε άφηνε να προχωρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ...

03.β Ειδική Περίπτωση Αίτησης

Εχω λάβει μήνυμα με αρ. πρωτοκόλου και ότι το ποσό έχει δεσμευτεί καθώς και το pdf με το αρχείο Έντυπο Αίτησης Προγράμματος ΕΚΟ

Παρόλ αυτά η αίτηση δεν έχει γίνει ορίστική και ούτε πρόκειται να γίνει αν δεν ελεγχθεί από υπάλληλο....

Πότε όμως θα γίνουν αυτοί οι έλεγχοι με τους ρυθμούς που ξέρουμε ότι κινείται το ελληνικό δημόσιο?

Ποιος μας κατοχυρώνει ότι δεν έχουμε μείνει εκτός προγράμματος ειδικά αν επικαλεστούν ότι τελείωσαν οι πόροι??

Αν κάποιος επαγγελματίας μηχανικός έχει επικοινωνήσει με υπουργείο παρακαλώ πείτε μας κι εμάς γιατι θα τρελαθούμε στο τέλος...

Το βγάζει στα ακίνητα που νοικιάζονται. Λογικά θέλουν να δουν τις ΥΔ deminimis πριν δώσουν οριστική υποβολή.

Link to comment
Share on other sites

Στη δικη μου περιπτωση που εχει 100% επικαρπια ενας ιδιοκτητης τι πρεπει να συμπληρωσω στον πινακα?

Θα βάλεις τα στοιχεία του επικαρπωτή (100%), και από κάτω τα στοιχεία των ψιλών κύριων με τα ποσοστά τους και προσοχή το κάθε ΑΦΜ έχει δικό του ΑΤΑΚ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.