Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε περίπτωση που το ποσοστα ιδιοκτησιας δεν αθροιζουνε 100% , πχ περιπτωση γυναικας που εχει 50% και το αλλο ο ανδρας της που ομως εχει πεθανει και δεν εχει γινει αποδοχη ολο 100% , τι κανουμε ?

Κανεις συναντησε παρομοια περιπτωση ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, Αν η ΔΕΗ δεν έχει περάσει στο όνομα του ιδιοκτήτη (είναι ακόμα στο όνομα του παππού, θεος συγχωρέση του...) υπάρχει πρόβλημα?Απο Ε9, τιτλους ιδιοκτησιας, οικ.αδεια είναι όλα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε περίπτωση που το ποσοστα ιδιοκτησιας δεν αθροιζουνε 100% , πχ περιπτωση γυναικας που εχει 50% και το αλλο ο ανδρας της που ομως εχει πεθανει και δεν εχει γινει αποδοχη ολο 100% , τι κανουμε ?

Κανεις συναντησε παρομοια περιπτωση ?

Αν το ΑΦΜ του θανόντα είναι ακόμα ενεργό, βασικά δεν διαγράφεται ποτέ, απλά αν δεν έχουν κα΄νει μεταβολή στο Ε9 και λοιπά φορολογικά στοιχεία, τότε το περνάς 50 % στην γυναίκα και 50% στον σύζηγο, πρόσεξε ΕΤΑΚ είναι διαφορετικά για τον καθένα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεχόταν και νέες αιτίσεις μέχρι τις 8 που έκλεισε. Και επιτέλους σήμερα διορθώσανε και το πρόβλημα με τα λάθος email. Μπορείς πια να το αλλάξεις.

Μόνο 5 μέρες κάνανε να το διορθώσουνε..............

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ...

03.β Ειδική Περίπτωση Αίτησης

Εχω λάβει μήνυμα με αρ. πρωτοκόλου και ότι το ποσό έχει δεσμευτεί καθώς και το pdf με το αρχείο Έντυπο Αίτησης Προγράμματος ΕΚΟ

Παρόλ αυτά η αίτηση δεν έχει γίνει ορίστική και ούτε πρόκειται να γίνει αν δεν ελεγχθεί από υπάλληλο....

Πότε όμως θα γίνουν αυτοί οι έλεγχοι με τους ρυθμούς που ξέρουμε ότι κινείται το ελληνικό δημόσιο?

Ποιος μας κατοχυρώνει ότι δεν έχουμε μείνει εκτός προγράμματος ειδικά αν επικαλεστούν ότι τελείωσαν οι πόροι??

Αν κάποιος επαγγελματίας μηχανικός έχει επικοινωνήσει με υπουργείο παρακαλώ πείτε μας κι εμάς γιατι θα τρελαθούμε στο τέλος...

 

Το βγάζει στα ακίνητα που νοικιάζονται. Λογικά θέλουν να δουν τις ΥΔ deminimis πριν δώσουν οριστική υποβολή.

Στην περιπτωση μου το διαμερισμα ειναι νεοαποκτηθεν,το οποιο τα τελευταια χρονια δηλωνω κυρια κατοικια.
Ηρθε στην κυριοτητα μου μετα την εκκαθαριση του Ε1.
Παντως δεν ξερω εαν εχει δεσμευτει το ποσο σαν τις περιπτωσεις οριστικης υποβολης,και εαν οχι τι θα γινει σε αυτην την περιπτωση,εφοσον εχω αρ.πρωτ απο 20/3?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στην κρίσιμη ερώτηση με τετραγωνικα κύριων χώρων που στο Ε9 εχει συνολικα , και το ΠΕΑ εχει τα πραγματικα ( >7 η διαφορα) πως το αντιμετωπίσατε ? 

Καποιος...

Link to comment
Share on other sites

Αφου ξεπερασαμε το θεμα του νεοαποκτηθενος ,αφου ξανανοιξε το συστημα για αιτησεις ,καταφεραμε παλι να γινει λαθος...στο γραφειο του μηχανικου προχωρησαν την αιτηση ,ολα οκ αλλα εστειλαν λαθος κοστολογιο στην τραπεζα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.