Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Αφου ξεπερασαμε το θεμα του νεοαποκτηθενος ,αφου ξανανοιξε το συστημα για αιτησεις ,καταφεραμε παλι να γινει λαθος...στο γραφειο του μηχανικου προχωρησαν την αιτηση ,ολα οκ αλλα εστειλαν λαθος κοστολογιο στην τραπεζα...

 

Τι εννοείτε ότι περάσατε το πρόβλημα; Έχει γίνει η αίτηση οριστική; Έχετε πάρει 6ψήφιο; Σας ρωτώ γιατί εγώ είμαι ακόμη στο στάδιο 3 (ειδική περίπτωση 03β). Πώς ολοκληρώθηκε ο έλεγχος; Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικά στην κρίσιμη ερώτηση με τετραγωνικα κύριων χώρων που στο Ε9 εχει συνολικα , και το ΠΕΑ εχει τα πραγματικα ( >7 η διαφορα) πως το αντιμετωπίσατε ? 

Καποιος...

Αλλαγή στο Ε9 με τα σωστά εμβαδά στους κύριους και τους βοηθητικούς χώρους. Και μεταφορά της δήλωσης Ε9 και στο 2019 γιατί μάλλον από κει βλέπει τιμή η πλατφόρμα. Ρώτα οπωσδήποτε και το λογιστή. Πάντως συχνά δηλώνανε τα συνολικά στο πεδίο των κύριων, παρόλο που υπάρχουν δύο πεδία, κύριοι και βοηθητικοί.
Link to comment
Share on other sites

μήπως κατάφερε κάποιος να βρει λύση με το θέμα του μεμονωμενου διαμερίσματος που γίνεται πολυκατοικία? Είναι μόνη λύση η ακύρωση της παλιάς και εγγραφή νέας?

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που δηλωθει καποια παρεμβαση στο εντυπο και τελικα ο ωφελουμενος δεν την υλοποιησει ?

Link to comment
Share on other sites

μήπως κατάφερε κάποιος να βρει λύση με το θέμα του μεμονωμενου διαμερίσματος που γίνεται πολυκατοικία? Είναι μόνη λύση η ακύρωση της παλιάς και εγγραφή νέας?

Απ' τη στιγμή που δεν σε αφήνει να την επεξεργαστείς...εγώ πάντως έτσι έκανα και δεν μου την ξανάκανε πολυκατοικία.

Link to comment
Share on other sites

είπα να εξαντλησω τις οποίες πιθανοτητες να το διορθώσουν ώστε να μην χαθεί η σειρά προτεραιοτητας αλλά μάλλον αντιλαμβανομαι ότι αυτό είναι αδύνατον.

Link to comment
Share on other sites

είπα να εξαντλησω τις οποίες πιθανοτητες να το διορθώσουν ώστε να μην χαθεί η σειρά προτεραιοτητας αλλά μάλλον αντιλαμβανομαι ότι αυτό είναι αδύνατον.

Ποια σειρά προτεραιότητας χωρίς εξαψήφιο αριθμό πρωτοκόλλου; Ο αριθμός της αίτησης χωρίς οριστική υποβολή δεν νομίζω να μετράει σε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε διαμέρισμα που έχει θερμοσυσωρευτές (90τμ εμβαδόν) μπορώ σαν σενάριο να βάλω μόνο ένα κλιματιστικό 12άρι? ή πρέπει να καλύψω τη θέρμανση οπότε να επιλέξω πχ τρία που είναι και το μέγιστο?

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά θα το πω. Μέρες με τρώει...

Δε μου λέτε, αυτός ο ανάδοχος, στέκει τόσο καλά οικονομικά που τον συμφέρει κάθε βράδυ να βάζει τους υπαλλήλους του να δουλεύουν για εμάς, ώστε πρωί πρωί στις 8.00 ακριβώς να βρίσκουμε ένα ωραιότατο και λειτουργικότατο ΠΣ; (Εδώ γελάμε!!!)

Εννοώ, τους πληρώνει και νυχτοκάματο; Υπερωρίες; Τι;;;;; Αν είναι έτσι, να σκίσω τα πτυχία μου (που έτσι κι αλλιώς άχρηστα μου είναι) και να πιάσω δουλειά εκεί σαν προγραμματιστής. Θα μου πείτε: "ξέρεις από προγραμματισμό; ". Και θα σας απαντήσω: "γιατί, ξέρουν αυτοί;  Αν ήξεραν, θα είχαμε τελειώσει από την Τρίτη κιόλας".

Αχ, καληνύχτα...Αύριο πάλι, λεφτά έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχουν. Μαζί τα φάγαμε..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.