Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Καλημέρα, 

Γνωρίζετε πως γίνεται ακύρωση οριστικά υποβληθείσας αίτησης?

 

Νομίζω ότι δε γίνεται.

 

μήπως ξέρει κάποιος γιατί μπορεί να μου βγάζει το Επιλέξιμο Κόστος Παρεμβάσεων μικρότερο από το Συνολικό Κόστος Παρεμβάσεων;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι περιφέρειες θα ανοιγοκλείνουν κυκλικά καθ' όλη τη διάρκεια του προγράμματος? Εάν θέλουμε να υποβάλλουμε αίτηση για να μπούμε σε λίστα επιλαχόντων, δεν θα χουμε το δικαίωμα. Μέχρι σήμερα, έχει ανακοινωθεί ότι θα δοθεί μόνο δυνατότητα επεξεργασίας υπαρχουσών αιτήσεων. 

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ αν καταλάβω τι έγινε με τους αριθμούς πρωτοκολλου

εγκρίθηκαν απο τις 4 περιφέρειες 12338 και οι αιτήσεις ήταν 23850 είπε το υπουργείο

Έχω τον πρώτο δικο μου επιλαχώντα 24000 περιπου οκ

Έχω τον τελευταίο που μπήκε 20500 περίπου οκ

Οι 23850-12338 =11512 τί ειναι? Ολοι οσοι έκαναν εγγραφη κρατούσαν αριθμό ? Και αν συνέβη κάτι τέτοιο, η πρώτη μου αίτηση είχε το θέμα με την απόκτηση κατοικίας μετά την 1/1/2018 που λύθηκε και μπήκε επιλαχών, αλλά με αριθμό 32000 περίπου ...Δεν μπορώ να το εξηγήσω....

 

Έχει κανείς καμία ιδέα πώς προέκυψε η μεγάλη διαφορά στους αρ. πρωτ.;

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, σε περίπτωση πρόσφατης ενοικίασης (9/2017) πως προχωράμε την αίτηση, όταν τα προηγούμενα χρόνια το διαμέρισμα ήταν κενό;

Link to comment
Share on other sites

 
  • Λόγω του ότι στην Περιφέρεια, στην οποία έχει υποβάλει την αίτησή σας, έχουν εξαντληθεί οι διαθέσιμοι πόροι στο Πρόγραμμα Άμεσης Ενίσχυσης ή/και στο Ταμείο «Εξοικονομώ ΙΙ», ποσά που θα προκύψουν, είτε από τυχόν μη υλοποίηση ή μερική υλοποίηση μέρους των αιτήσεων από τις οποίες είχαν δεσμευτεί οι πόροι, είτε από πρόσθετους πόρους, θα διατεθούν σε αιτήσεις που έχουν υποβληθεί στο πληροφοριακό σύστημα με βάση τη χρονική σειρά υποβολής.
    Έχετε μπει σε λίστα επιλαχόντων και θα ενημερωθείτε εκ νέου όταν ενεργοποιηθεί η δυνατότητα ικανοποίησης της αίτησή σας.

 

Στερεα Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

 

 
  • Λόγω του ότι στην Περιφέρεια, στην οποία έχει υποβάλει την αίτησή σας, έχουν εξαντληθεί οι διαθέσιμοι πόροι στο Πρόγραμμα Άμεσης Ενίσχυσης ή/και στο Ταμείο «Εξοικονομώ ΙΙ», ποσά που θα προκύψουν, είτε από τυχόν μη υλοποίηση ή μερική υλοποίηση μέρους των αιτήσεων από τις οποίες είχαν δεσμευτεί οι πόροι, είτε από πρόσθετους πόρους, θα διατεθούν σε αιτήσεις που έχουν υποβληθεί στο πληροφοριακό σύστημα με βάση τη χρονική σειρά υποβολής.

    Έχετε μπει σε λίστα επιλαχόντων και θα ενημερωθείτε εκ νέου όταν ενεργοποιηθεί η δυνατότητα ικανοποίησης της αίτησή σας.

 

Στερεα Ελλαδα.

 

 

Κιόλας!!!  :shock:  :shock:  :shock:

Link to comment
Share on other sites

 

 
  • Λόγω του ότι στην Περιφέρεια, στην οποία έχει υποβάλει την αίτησή σας, έχουν εξαντληθεί οι διαθέσιμοι πόροι στο Πρόγραμμα Άμεσης Ενίσχυσης ή/και στο Ταμείο «Εξοικονομώ ΙΙ», ποσά που θα προκύψουν, είτε από τυχόν μη υλοποίηση ή μερική υλοποίηση μέρους των αιτήσεων από τις οποίες είχαν δεσμευτεί οι πόροι, είτε από πρόσθετους πόρους, θα διατεθούν σε αιτήσεις που έχουν υποβληθεί στο πληροφοριακό σύστημα με βάση τη χρονική σειρά υποβολής.

    Έχετε μπει σε λίστα επιλαχόντων και θα ενημερωθείτε εκ νέου όταν ενεργοποιηθεί η δυνατότητα ικανοποίησης της αίτησή σας.

 

Στερεα Ελλαδα.

 

Σπάσατε ρεκόρ, 4.5 ώρες!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.