Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Ερώτηση

 

Μια κατοικία που νοικιάζεται, αν κανει αιτηση ο επικαρπωτής παίρνει 50% αν κάνει ο Ψιλός Κύριος παίρνει 65%. Ομως στην αιτηση του Ψιλού Κύριου δεν υπαρχει δηνατότητα να δηλωθεί ο ενοικιαστής. Μπαίνει κάπως αλλιώς η όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ενοικιαζόμενο, αίτηση μπορεί να κάνει μόνο ο πλήρης κύριος ή ο επικαρπωτής... Όχι ο ψιλός....,,

 

Άρθρο 2.2 του οδηγού:

"Στην περίπτωση που η κατοικία για την οποία γίνεται η αίτηση ενοικιάζεται, δικαίωμα συμμετοχής στο Πρόγραμμα έχουν μόνο ο πλήρης κύριος και ο επικαρπωτής, όπως παρουσιάζεται στις ειδικές περιπτώσεις αιτήσεων της παραγράφου 5.2. Η περίπτωση της δωρεάν παραχώρησης δεν εμπίπτει στον περιορισμό του προηγούμενου εδαφίου"

Edited by arisermpo
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε 

Τρέχουσα Κατάσταση : 03.β Ειδική περίπτωση αίτησης

Η αίτησή σας έχει χαρακτηριστεί ως «Ειδική Περίπτωση», έχει προωθηθεί στο Δικαιούχο και βρίσκεται σε διαδικασία ελέγχου.

Εφόσον διαπιστωθούν ελλείψεις, θα ενημερωθείτε για το πόρισμα του ελέγχου καθώς και για τις επόμενες ενέργειές σας, στην καρτέλα «Μηνύματα». Σε αντίθετη περίπτωση, η αίτησή σας θα υποβληθεί αυτόματα οριστικά.

Στην τρέχουσα κατάσταση της αίτησης δεν προβλέπονται ενέργειες.

 

εχει τυχει σε κανεναν;

Έτυχε σε μένα, σε νέα κατοικία που δεν ήταν δηλωμένη στο τελευταίο εκκαθαριστικό, ούτε εγώ ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε σε μένα, σε νέα κατοικία που δεν ήταν δηλωμένη στο τελευταίο εκκαθαριστικό, ούτε εγώ ξέρω τι να κάνω....

θεωρω οτι το ποσο της αιτησης εχει δεσμευτει μεχρι να κλεισει θετικο ή αρνητικα....

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση που εμφανίζει αυτή τη στιγμή το σύστημα:

 

Σας ενημερώνουμε ότι στις Περιφέρειες Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης, Κεντρικής Μακεδονίας, Ηπείρου, Θεσσαλίας και Δυτικής Ελλάδας έχει δεσμευτεί το σύνολο των διαθέσιμων πόρων του Προγράμματος. Το σύστημα θα παραμείνει ανενεργό για τις Περιφέρειες αυτές έως την Τετάρτη, 28/3. Θα ενεργοποιηθεί εκ νέου η δυνατότητα για επεξεργασία υπαρχουσών αιτήσεων σταδιακά ανά περιφέρεια, ως εξής: Τετάρτη 28/3 Ήπειρος, Πέμπτη 29/3 Ανατολική Μακεδονία & Θράκη,  Παρασκευή 30/3 Δυτική Ελλάδα και Σάββατο 31/3 Θεσσαλία και Κεντρική Μακεδονία.

Παρακαλούμε προχωρήστε στην ολοκλήρωση των αιτήσεων σας που ανήκουν στις ενεργές Περιφέρειες.

Το σύστημα θα παραμένει ανοικτό καθημερινά 08:00 – 20:00. Τον υπόλοιπο χρόνο θα πραγματοποιούνται εργασίες συντήρησης.

 

Βγήκε δηλαδή το 'πρόγραμμα' (28-31/3) βάσει του οποίου θα ανοίξουν πάλι οι περιφέρειες της 1ης εβδομάδα για επεξεργασία.

 

Φαντάζομαι σύντομα θα ανακοινώσουν και τη δέσμευση του συνόλου των πόρων σε Στερεά Ελλάδα, Δυτική Μακεδονία (περιφέρειες 2ης εβδομάδας) που ανέφεραν οι συμ-φορουμίτες παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Varxo,

πήρε, μόλις, ο πελάτης μου με την ειδική περίπτωση, στο helpdesk, μου είπε, κ τον διαβεβαίωσαν ότι η αίτηση είναι εντάξει, απλά ο έλεγχος δεν μπορεί να γίνει σε αυτό στο στάδιο αυτόματα κ για αυτό βγάζει αυτό το μήνυμα κ να μην ανησυχει....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή για τους επόμενους, δεν θυμάμαι αν έχει ειπωθεί παραπάνω: Τα αρχεία pdf μέχρι 5000ΚΒ, μειώστε το μέγεθος των αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.