Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ερωτηση ,διαζευγμενη με τεκνο γεννημενο το 1999,στο συστημα βαζω μονογενεικη κ μου βγαζει οτι τα στοιχεια δεν επιβεβαιωθηκαν απο την ΑΑΔΕ ...Τι κανω λαθος?στο Ε1 φαινεται το τεκνο στο πιν 8,αλλα ενηληκιωθηκε το  σεπ  του 2017...μηπως παιζει ρολο?

καποια βοηθεια για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας συνοπτική εικόνα, στο pdf έχεις αριθμό πρωτοκόλλου;

Nαι,εχω!!

 αριθμ. πρωτ περιπου στο 53.500

​(και αριθμος αιτησης περιπου 01-090000)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το HELPDESK (κα Σιδέρη) κ' μου ανέφερε ότι για την περίπτωση πρόσφατη ενοικίασης (εντός του 2017), απαιτείται η ΥΔ χρήσης του ακινήτου από τον ενοικιαστή (Παράρτημα ΙΧ) κ' η ηλεκτρονική υποβολή του μισθωτηρίου.

Αυτά τα 2 δικαιολογητικά θα πρέπει να τα ανεβάσω σε μορφή pdf.

Κ πως θα το δηλώσεις? Όταν βάλεις το αφμ του καινούργιου ενοικιαστή, δεν θα το βρει το σύστημα κ δεν θα προχωράει.

To παράρτημα ΙΧ είναι για πρ΄πσφατη απόκτηση ακινήτου όχι για πρόσφατη ενοικίαση

Edited by *olga*
Link to comment
Share on other sites

Συμβουλη προς τους συναδελφους που η φορμα στον πινακα παρεμβασεων ή σε αλλο πινακα φαινεται να μην κραταει στοιχεια.

 

Πατηστε μεσα. Βαλτε ενα μηδενικο μπροστα στην τιμη και πατηστε εντερ.

2 λεπτα σε ενα κελι μου την εδωσε.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα, παιδιά, στον πίνκα παρεμβάσεων, στα σημεία που έπρεπε να περάσεις νούμερα (τμ κ κόστος) δεν μου δεχόταν το enter, έπιασε με αριστερό "κλικ" μονο...Δοκιμάστε κ αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο αντιφατικό μύνημα και σε εμένα στην αίτηση μου που κατάφερα να ολοκληρώσω πριν λίγο!

Στην συνοπτική εικόνα μου γράφει αριθμό προτωκόλου περι τις 56000!

 

 

"Η αίτησή σας έχει υποβληθεί οριστικά και έχει δεσμευθεί για εσάς το ποσό που αντιστοιχεί στον επιλέξιμο προϋπολογισμό αυτής.

Η αίτησή σας τίθεται σε κατάσταση αναμονής για την επιλογή ή μη δανείου. Θα ενημερωθείτε στο e-mail σας για την ημερομηνία που θα μπορείτε να προβείτε στην εν λόγω επιλογή, προκείμενου να προχωρήσει η αίτησή σας στο επόμενο στάδιο επεξεργασίας από το Δικαιούχο του προγράμματος για την ολοκλήρωση της υπαγωγής.


 
  • Λόγω του ότι στην Περιφέρεια, στην οποία έχει υποβάλει την αίτησή σας, έχουν εξαντληθεί οι διαθέσιμοι πόροι στο Πρόγραμμα Άμεσης Ενίσχυσης ή/και στο Ταμείο «Εξοικονομώ ΙΙ», ποσά που θα προκύψουν, είτε από τυχόν μη υλοποίηση ή μερική υλοποίηση μέρους των αιτήσεων από τις οποίες είχαν δεσμευτεί οι πόροι, είτε από πρόσθετους πόρους, θα διατεθούν σε αιτήσεις που έχουν υποβληθεί στο πληροφοριακό σύστημα με βάση τη χρονική σειρά υποβολής.
    Έχετε μπει σε λίστα επιλαχόντων και θα ενημερωθείτε εκ νέου όταν ενεργοποιηθεί η δυνατότητα ικανοποίησης της αίτησή σας."
Edited by emskan
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.