Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Το παράρτημα V-A συμπληρώνεται αυτόματα μόνο του από ότι έχεις δηλώσει προηγουμένως. Παίρνει την τιμή από το ΠΕΑ. Στο εμφανίζει συμπληρωμένο και πατάς αποδοχή (ουσιαστικά ο ιδιοκτήτης)

Όταν λες πατάς αποδοχή τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις πατήσεις οριστική υποβολή, σου εμφανίζει την ΥΔ έτοιμη και τικάρεις κάτω κάτω ένα κουτάκι ότι αποδέχεσαι ή ότι συμφωνείς...κάτι τέτοιο.  

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,

εχω 5 αιτήσεις κολλημένες στο "Η τιμή δεν επιβεβαιωνεται από τα στοιχεία ΑΑΔΕ" στο εμβαδόν Ε9!!

Ενω σε ολα τα Ε9, που τα εχω μπροστά μου, η τιμή είναι σωστή!

Μερικοί προτείνατε "αποθήκευση" ξανά και ξανά" αλλά τζίφος.

 

Καμμιά άλλη πρόταση;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πατήσεις οριστική υποβολή, σου εμφανίζει την ΥΔ έτοιμη και τικάρεις κάτω κάτω ένα κουτάκι ότι αποδέχεσαι ή ότι συμφωνείς...κάτι τέτοιο.  

Aαα, οκ και μετά σου βγάζει το Pdf που περιλαμβάνει και το  V-A. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κάνατε με τις περιπτώσεις μεμονωμένων διαμερισμάτων που μετατράπηκαν αυτόματα σε πολυκατοικίες (03.ε) και κόλλησαν εκεί ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

σε περιπτωση μονοκατοικιας (εστω κχ 100τμ και βχ 100τμ) χωρις οικοδομικη αδεια για την οποια εγινε τακτοποιηση πως δηλωνονται τα τμ;

στο βημα 2.στοιχεια ακινητου

- στοιχεια νομιμοποιησης ακινητου:

τμ βασει ΟΑ->0 και τμ για τα οποια εχει γινει τακτοποιηση->συνολο τμ κυριων και βοηθητικων (πχ100+100=200)?

- δηλωση στοιχειων ακινητων:

τμ κυριων χωρων->100 και τμ απο τακτοποιηση που δεν εχουν δηλωθει στο ε9->0?

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κάνατε με τις περιπτώσεις μεμονωμένων διαμερισμάτων που μετατράπηκαν αυτόματα σε πολυκατοικίες (03.ε) και κόλλησαν εκεί ?

 

εγω ειχα 2 μονοκατοικιες που "κλειδωσανε" σε πολυκατοικίες (03.ε). Την πεμπτη ως δια μαγειας εμφανίστηκε το κουμπί της διαγραφής και έτσι διεγραψα τις αιτησεις και τις ξαναεστειλα απο την αρχή, μπαινοντας ως επιλαχοντες φυσικα... ¨Εχω ήδη στειλει 3 mail και φαξ τόσο στο υπουργειο όσο και στην ΕΤΕΑΝ αε και στο email/fax που εχει στο site της εξοικονομησης αναφεροντας τους οτι οι αιτησεις οφειλουν να ενταχθουν καθως απο λαθος του συστήματος βγήκανε επιλαχοντες...

Μάντεψε  πόσες απαντήσεις έχω λαβει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,

εχω 5 αιτήσεις κολλημένες στο "Η τιμή δεν επιβεβαιωνεται από τα στοιχεία ΑΑΔΕ" στο εμβαδόν Ε9!!

Ενω σε ολα τα Ε9, που τα εχω μπροστά μου, η τιμή είναι σωστή!

Μερικοί προτείνατε "αποθήκευση" ξανά και ξανά" αλλά τζίφος.

 

Καμμιά άλλη πρόταση;;;

Καμμιά ιδέα πριν κλείσει πάλι το συστημα για σήμερα;; :smile:

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα Δευτέρα με γραμματεία του υπουργείου που μ είπε ότι από σήμερα θα μπορώ να τις επεξεργαστώ ώστε να πάρουν αριθμό πρωτοκόλλου ωστόσο δεν μπορώ, μετά μου είπαν να τις διαγράψω και να κάνω νεες αιτησεις αλλά δεν υπάρχει η δυνατοτητα για νέα αίτηση στην ΠΑΜΘ, εννοείται έχω στείλει email καμία απάντηση.. τέλος μ είπαν ότι θα πρέπει να ενημερώσουν την εταιρεία πληροφορικής και να μ απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.