Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Κεντρική Μακεδονία:

Είχα μπει στο σύστημα, τη προηγούμενη εβδομάδα, χωρίς να ανεβάσω ΠΕΑ, παράρτημα 3 και τις παρεμβάσεις στο σύστημα. Τόσες μέρες δεν είχα πρόσβαση. Έφτασα δλδ ως το στάδιο 3. Σήμερα που μπήκα για να περάσω ΠΕΑ,παραρτημα 3 και παρεμβάσεις, μου έβγαζε το "αίτηση οριστικά ακυρωμένη" ενώ με άφησε να ανεβάσω το pdf με το παράρτημα 3.
Τι είναι αυτό? Τι σημαίνει?
post-38967-0-13583300-1522481752_thumb.png Edited by ZesteR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω εκδοσει πεα για πώληση μια εβδομάδα πριν την έναρξη του εξοικονομώ και ο νέος ιδιοκτήτης θέλει να συμμετάσχει στο πρόγραμμα.

Πως κινούμαι; αιτουμαι ανακλισης με αιτιολογία νέων σεναρίων και σκοπού έκδοσης ή κρατώ το ίδιο πεα και συμπληρώνω κάποιο προσαρτημα ως προς τα νέα σενάρια;

 

Στάλθηκε από το G3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν πιάνεις τον απαιτούμενο ενεργειακό στοχό, μπορείς να προχωρήσεις με το ίδιο ΠΕΑ και να συμπληρώσεις τις παρεμβάσεις στο έντυπο παρεμβάσεων.

 

Αν δεν τον πετυχαίνεις, τότε το σύστημα το διαβάζει από τα στοιχεία του ΠΕΑ και δεν σε αφήνει να κάνεις οριστική υποβολή της αίτησης. Σ' αυτή την περίπτωση η μόνη επιλογή είναι να ζητήσεις ανάκληση (σε δική μου περίπτωση που ζήτησα για τον ίδιο λόγο την έκαναν μέσα σε μισή ώρα)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Κεντρική Μακεδονία:

Είχα μπει στο σύστημα, τη προηγούμενη εβδομάδα, χωρίς να ανεβάσω ΠΕΑ, παράρτημα 3 και τις παρεμβάσεις στο σύστημα. Τόσες μέρες δεν είχα πρόσβαση. Έφτασα δλδ ως το στάδιο 3. Σήμερα που μπήκα για να περάσω ΠΕΑ,παραρτημα 3 και παρεμβάσεις, μου έβγαζε το "αίτηση οριστικά ακυρωμένη" ενώ με άφησε να ανεβάσω το pdf με το παράρτημα 3.

Τι είναι αυτό? Τι σημαίνει?

attachicon.gifεικονα.png

 

Παιδιά, καμμιά απάντηση για το συγκεκριμένο? Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έτυχε σε δύο περιπτώσεις να είναι χαλασμένο το pdf και παραμένουν έτσι όσες φορές και να συνδεθώ και να τα ξανακατεβάσω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά ελπίδα μήπως ΔΕΝ ανοίξει της Αττικής τη Δευτέρα το πρωί; Θα πήγαινα σήμερα να πάρω από την (μοναδική ευτυχώς) πελάτισσα τη ΔΕΗ και το ΦΣ του καυστήρα και να δω 1-2 σημεία στο διαμέρισμά της σε σχέση με το σχέδιο (που δεν το είχα όταν πρωτοπήγα) αλλά έχω μια τρελή φαρυγγίτιδα και δεν μπορώ να πάω παρά μόνο αύριο (ελπίζω). Κι έχω αμφιβολίες αν θα μπορέσω να τελειώσω έγκαιρα το ΠΕΑ - το ρημάδι το διαμέρισμα έχει 25 τοίχους! - ΚΑΙ να έχω έτοιμα όλα τα δικαιολογητικά.... 

Link to comment
Share on other sites

Σε πολυκατοικία που χτίστηκε με 2 αδειες (ισόγειο το 1955) και όροφος (προσθηκη 1ου το 1957) τι βάζουμε στο σύστημα?

ετος άδειας και επιφάνεια βασει άδειας? και στα δικαιολογητικα πως τις ανεβάζω? ένα pdf και τις 2 ή σε ξεχωριστά pdf?

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που η διευθυνση της οικοδ. αδειας διαφερει απο αυτη του διαμ/τος -> "Η διεύθυνση του ακινήτου που αναγράφεται στα δικαιολογητικά που προσκομίζετε, ταυτίζεται με την σημερινή διεύθυνση του ακινήτου " δηλωνω ΟΧΙ και θα μου ζητησει εγγραφο ταυτοποιησης απο Δήμο τώρα? η στη πορεια..

ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε κανέναν να είναι κατεστραμμένο ή άδειο το pdf της αίτησης που δημιουργεί το σύστημα;

 

Ήταν κατεστραμένο το pdf της ΔΕΗ αλλά μετά από μία μέρα έφτιαξε από μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.