Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Αν δε διάλεγα συνεργαζόμενη τράπεζα, δε με άφηνε να προχωρήσω, παρότι δεν επιλέγω δάνειο. Επέλεξα τράπεζα και υποκατάστημα και με άφησε. Ξέρετε τι ισχύει? Υπάρχει πεδίο αργότερο που διαλέγω ναι στο δάνειο ή όχι?

Αυτή η τράπεζα είναι η συνεργαζόμενη, μέσω ποιας τράπεζας δηλαδή θα πληρώνονται οι προμηθευτές. Είναι υποχρεωτικό για όλους. Σε επόμενα βήματα θα δηλωθεί η τράπεζα για δάνειο, για όποιον επιλέξει δάνειο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλό κουράγιο σε όλους.

 

Να ρωτήσω το εξής εάν έχει συμβεί και σε άλλον: Τη Παρασκευή κλείσαμε την αίτηση ως επιλαχών ενός πελάτη του και έβαλα το δικό μου ΑΦΜ ως

σύμβουλο έργου.

Μέχρι σήμερα στη λίστα αιτήσεων αν μπώ ως Σύμβουλος Έργου δεν φαίνεται πουθενά το όνομά του.

 

Εν τω μεταξύ άλλος πελάτης μου έκλεισε αίτηση μια μέρα μετά και φάνηκε στην ίδια λίστα το όνομά του.

 

Να έχει μπει λάθος το ΑΦΜ συμβούλου το θεωρώ απίθανο καθώς το είδα που το εβαλε μπροστά μου και φάνηκαν τα στοιχεία μου.

 

Εχει συμβεί σε άλλον;

 

Ευχαριστώ

Edited by christos1980
Link to comment
Share on other sites

τα στοιχεια δεν εχουν επιβεβαιωθει απο την ΑΑΔΕ.

Τι εννοει ο ποιητης?

το ιδιο και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

τα στοιχεια δεν εχουν επιβεβαιωθει απο την ΑΑΔΕ.

Τι εννοει ο ποιητης?

Κάποιο από τα στοιχεία (μπορεί και περισσότερα από ένα) δεν είναι όπως έχουν δηλωθεί στο Ε9, Ε1 του 2017.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικά με τις τράπεζες, το τελικό μου μήνυμα είναι:

 

''Η αίτησή σας έχει χαρακτηριστεί ως «Ειδική Περίπτωση», έχει προωθηθεί στο Δικαιούχο και βρίσκεται σε διαδικασία ελέγχου.

Εφόσον διαπιστωθούν ελλείψεις, θα ενημερωθείτε για το πόρισμα του ελέγχου καθώς και για τις επόμενες ενέργειές σας, στην καρτέλα «Μηνύματα». Σε αντίθετη περίπτωση, η αίτησή σας θα υποβληθεί αυτόματα οριστικά.

Στην τρέχουσα κατάσταση της αίτησης δεν προβλέπονται ενέργειες.''

 

Απότι καταλαβαίνω οι ειδικές περιπτώσεις έχουν μειονέκτημα στο κυνήγι που συμβαίνει απτο πρωί, αφού απαιτείται έλεγχος πριν την οριστική.

Link to comment
Share on other sites

Εϊχα κάνει προσωρινή αποθήκευση στο 1ο στάδιο και είχα συμπληρώσει το 2ο αλλά στην αποθήκευση με πέταξε έξω και στις «αιτήσεις μου» δε μου τη δείχνει καν... Χώρια που δεν πολυμπαίνει τώρα.

Edited by uptight
Link to comment
Share on other sites

Εάν τα στοιχεία είναι σωστά στα Ε9 κάποιο κόλλημα έχει φάει με την ταυτοποίηση στην ΑΑΔΕ. Μας συνέβη και στην Πελοπόννησο.

Ακύρωσα ότι κόλλησε, ξεκίνησα από την αρχή και τα πήρε κανονικά μετά.

Χάνεις βέβαια τη σειρά σου (οπότε όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις τόσο καλύτερα).

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικά με τις τράπεζες, το τελικό μου μήνυμα είναι:

 

''Η αίτησή σας έχει χαρακτηριστεί ως «Ειδική Περίπτωση», έχει προωθηθεί στο Δικαιούχο και βρίσκεται σε διαδικασία ελέγχου.

Εφόσον διαπιστωθούν ελλείψεις, θα ενημερωθείτε για το πόρισμα του ελέγχου καθώς και για τις επόμενες ενέργειές σας, στην καρτέλα «Μηνύματα». Σε αντίθετη περίπτωση, η αίτησή σας θα υποβληθεί αυτόματα οριστικά.

Στην τρέχουσα κατάσταση της αίτησης δεν προβλέπονται ενέργειες.''

 

Απότι καταλαβαίνω οι ειδικές περιπτώσεις έχουν μειονέκτημα στο κυνήγι που συμβαίνει απτο πρωί, αφού απαιτείται έλεγχος πριν την οριστική.

Όχι. Η αίτηση παίρνει αρ. πρωτ. και δεσμεύεται όπως φαίνεται το ποσό.

Κανένα μειονέκτημα.

Απλά παραμένει στο βήμα 3.

Edited by Sw0rdf1sh
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Στην δεύτερη αίτηση που ολοκλήρωσα, πάντα πριν τις 8:40 δεν έδωσε 6ψήφιο, ενώ στην πρώτη έδωσε. Από εκει΄και μετά έχει δώσει 6ψήφιους;

Την ίδια απορία έχω κι εγώ, αν έχει πάρει κανείς 6ψήφιο μετά τις 9;

Είχα φτάσει στις 9 στο στάδιο καταχώρησης παρεμβάσεων κι απο τότε αν φορτώσει είτε δεν θα μου δείχνει την αίτηση μου είτε και να την δείχνει δεν μπορώ να μπω να συμπληρώσω τις υπόλοιπες παρεμβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.