Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

οπως γράφω παραπάνω η σελίδα που κάνουμε τις αιτήσεις κάνει έλεγχο με το taxis.

 

Επομένως τα στοιχεία που καταχωρούμε πρέπει να ταιριάζουν ακριβώς με τα στοιχεία του taxis.

 

Διαφορετικά θα περιμένετε αιωνίος να επιβεβαιωθούν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μήπως έχει τύχει σε κανέναν περίπτωση με 2 ενοικιαστές στο Ε2 για το ίδιο σπίτι? Γιατί μου βγάζει λάθος στα στοιχεία του ενοικιαστή στη χρήση ακινήτου από τρίτο (δοκίμασα ΑΦΜ και των δυο) και σκέφτομαι μήπως κολλάει στο ότι είναι 2 τα αφμ για το ίδιο σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι  αφορά την επιβεβαίωση των στοιχείων τσεκάρετε όλα τα πιθανά λάθη.

Για να είστε σίγουροι κάντε τα copy paste από  το taxis.

 

Προσοχή σε εγγαμμους ποιος είναι υπόχρεως δήλωσης. Εκει ίσως χρειαστεί, αναλογα την περίπτωση, τα εισοδήματα να μπούν αναποδα.

 

Επίσης στον έλεγχο των στοιχείων του κτηρίου βάλτε τα στοιχεία του Ε9.

Με αυτά τσεκάρει το σύστημα για να επιβεβαιώσει.

 

Η όποια διαφοροποίηση, εντός των ορίων των 7 τμ, πρέπει να είναι στα δικά σας στοιχεία π.χ. ΠΕΑ.

και ΟΜΩΣ ακριβως ετσι τα ειχα σε συμφωνια 55μ2 για οικ.Αδεια.... 55μ2 για Ε9 και διαφοροποιοταν το ΠΕΑ με 55,80μ2

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι αν κανουμε λαθος στην καταχωρηση μιας παρέμβασης (εβαλα λαθος κατηγορια και σωστα ποσοτητα κ κοστος) υπάρχει δυνατότητα διόρθωσης?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι αν κανουμε λαθος στην καταχωρηση μιας παρέμβασης (εβαλα λαθος κατηγορια και σωστα ποσοτητα κ κοστος) υπάρχει δυνατότητα διόρθωσης?

σε οριστικοποιημένη δυσκολο.

Ισως να δωθει καποια δυνατότητα αργότερα όμως....

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΑ δεν το δεχτηκε και εδωσε αυτο τομνμ αναντιστοιχια ωφελιμης επιφανειας ΠΕΑ με συνολικη επιφανεια κυριων χωρων. ΤΕΛΙΚΑ ποια εμβαδα πρεπει να ταυτιζονται οπωσδηποτε; εχω θολωσει πια

Εγώ που έκανα οριστικοποίηση και μου το δέχτηκε ταυτίζονταν τα τετραγωνικά που έβαλα ως επιφάνεια ακινήτου με το Ε9 και τότε μου το προχώρησε (109 τ.μ.). Τα τετραγωνικά της άδειας (108,65 τ.μ.) μαζί με μια μικρή ρύθμιση (0,50) και του ΠΕΑ (108,87) είχαν ψιλοαποκκλίσεις.

Link to comment
Share on other sites

μα και στην περιπτωση μου ειχα ταυτιση σε μ2 ακινητου...δλδ αδεια και Ε9 και στο ΠΕΑ ειχα 55,80 και στην συνολικη και στην ωφελιμη

τι να τροποποιησω αραγε; να βαλω και στο ΠΕΑ το 55μ2;

Link to comment
Share on other sites

Οταν φτιαχνεις το προφίλ σου ζητάει προαιρετικά και δεύτερο e mail.

Στα επόμενα βήματα το αναφέρει ξανά στα στοιχεία επικοινωνίας, αυτή τη φορά όμως με αστερίσκο  δλδ στα υποχρεωτικά.

Εγω που δεν έβαλα στο αντίστοιχο πεδίο το έχει κενό με αστερίσκο.

Λέτε να παίζει ρόλο που μου κόλλησε απο το μεσημέρι στην επιβεβαίωση στοιχείων απο το TAXIS?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.