Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... Και φαντάζομαι δεν θα χρειαστεί να με πληρώσει εκ νέου έτσι; Ηλεκτρονικά εννοώ..

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν κάνεις ανάκληση δεν αλλάζει ο αριθμός αμοιβής που καταχωρείς στο ΤΕΕ. Δηλαδή το έργο παραμένει το ίδιο οπότε εννοείτε και ισχύει η ίδια αμοιβή..

Ωστόσο, η ημερομηνία έκδοσης του ΠΕΑ θα είναι μεταγενέστερη αυτής της αμοιβής κάτι που ίσως δημιουργήσει πρόβλημα όσον αφορά την πληρωμή του ΠΕΑ πίσω στον πελάτη αφου εγκριθεί και ολοκληρώσει το πρόγραμμα. Αν θες να σαι 100% καλυμμένος κάνε και μια πληρωμή στον λογαριασμό σου στην ΕΤΕ μέσω συστήματος αμοιβών ΤΕΕ (αν η πρώτη σου πληρωμή ήταν διαφορετική, δηλαδή POS ή απλή κατάθεση) και να έχεις και τα δύο έντυπα και βλέπεις...

Edited by hkamp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει κ δεύτερη κατάθεση στο όνομα του θα πρέπει να κόψει κ δεύτερο παραστατικό. Δεν υπάρχει πρόβλημα η αμοιβή να προηγείται της εργασίας. Εγώ σχεδόν όλα τα ΠΕΑ προκαταβολικά τα πληρώθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Mε το helpdesk έχετε καταφέρετε να επικοινωνήσετε; Εμένα μόλις μου βγάλει το μύνημα πως η κλήση θα ηχογραφηθεί, αμέσως μετά απόλυτη σιγή...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει λάβει κανείς απάντηση για το αν χάνεται η σειρά προτεραιότητας στην περίπτωση ακύρωσης και επανυποβολής της αίτησης;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, fkaminio3 said:

Αν κάνεις ανάκληση δεν αλλάζει ο αριθμός αμοιβής που καταχωρείς στο ΤΕΕ. Δηλαδή το έργο παραμένει το ίδιο οπότε εννοείτε και ισχύει η ίδια αμοιβή..

Ωστόσο, η ημερομηνία έκδοσης του ΠΕΑ θα είναι μεταγενέστερη αυτής της αμοιβής κάτι που ίσως δημιουργήσει πρόβλημα όσον αφορά την πληρωμή του ΠΕΑ πίσω στον πελάτη αφου εγκριθεί και ολοκληρώσει το πρόγραμμα. Αν θες να σαι 100% καλυμμένος κάνε και μια πληρωμή στον λογαριασμό σου στην ΕΤΕ μέσω συστήματος αμοιβών ΤΕΕ (αν η πρώτη σου πληρωμή ήταν διαφορετική, δηλαδή POS ή απλή κατάθεση) και να έχεις και τα δύο έντυπα και βλέπεις...

Δε μου τη δέχτηκε την ανάκληση πάντως. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο; Κάτι για προσάρτημα που λέγαμε γίνεται και εδώ και αν ναι πώς;

Επίσης συμβαίνει και το άλλο παράδοξο στην εν λόγω αίτηση. Είχα καταχωρήσει ένα email ******@gmail.com στάλθηκε εκεί ο κωδικός επιβεβαίωσης, αλλά στο προφίλ του χρήστη το δείχνει ως ******@gmail.om λείπει ένα c δηλαδή από το com. Δεν μου επιτρέπει μάλιστα να κάνω επεξεργασία στο email για να το αλλάξω... Ξέρουμε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαστε σε περίοδο υποβολής φορολογικών δηλώσεων. Σε περίπτωση νέων αιτήσεων από εδώ και πέρα, θα πρέπει οι ωφελούμενοι να ολοκληρώσουν την υποβολής  και εκκαθάριση της φορολογικής τους δήλωσης τους. Σωστά? 
Επίσης, απ ότι βλέπω η υποβολή νέων αιτήσεων είναι ανοικτή για τις σχετικές περιφέρειες. Άρα μπορούμε να υποβάλλουμε και να μπαίνουμε σε λίστα προτεραιότητας από εδώ και πέρα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.