Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι να σου πω δεν ξέρω. Από αυτά που ακούω κ διαβάζω κ εδώ βλέπω ότι πολλοί έχουν διάφορα λάθοι. Οι μισοί  για παράδειγμα δεν έχουν προσκομίσει βεβαίωση οδοαρίθμισης. Λογικά αν πάνε με το γράμμα του νόμου θα κόψουν πολλές αιτήσεις. Μπορεί όμως κ να χαριστούν.

Στην δική σου περίπτωση εγώ δεν θα ακύρωνα.

Edited by *olga*
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Το έχω συζητήσει και παλαιότερα αλλά άκρη δε βγάλαμε. 

Έχω πρόσφατη απόκτηση και το έχω δηλώσει «κενό» γιατί όταν έκανα τη αίτηση δεν προχωρούσε το σύστημα αν καταχωρούσα «χρήση από τον αιτούντα». Όταν έκλεισε η περιφέρεια μου αποκαταστάθηκε το πρόβλημα. Είχατε κανένα νέο σχετικά με την περίπτωση μου; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ΑΓΝΗ said:

Καλημέρα σας!

Θέλω να διορθώσω ένα στοιχείο μια αίτησης που έχει-σωστά-χαρακτηριστεί ειδική περίπτωση (συγκεκριμένα θελω να διορθώσω το ερώτημα για το αν είναι ο ιδιος ο αιτων υπόχρεος της φορ. δήλωσης. το έχω περάσει λάθος κ εφόσον είναι ειδική περίπτωση δεν έχει γίνει έλεγχος απο ΑΑΔΕ ώστε να μου το κόψει). Η πλατφόρμα είναι ανοιχτή για επεξεργασία, αλλά δεν μπορώ να κάνω τη διορθωση που θέλω, Γίνεται μόνο με ¨ακύρωση¨ της αίτησης και εκ νέου υποβολής νέας; Θα χαθεί το πρωτόκολλο, όμως, σωστά; Ποιά είναι η γνώμη σας;

έχω ακριβώς ίδια περίπτωση με σένα και έκανα ακύρωση και νέα υποβολή αίτησης. θεώρησα ότι καλύτερα να είναι  σωστό παρά να τρέχω μετά να βγάζω άκρη...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ. kospan! (Απλά η δικιά μου περιφέρεια είχε λίγα χρήματα, τρέχαμε σαν παλαβοί να προλάβουμε πρωτόκολλο, δεν ξέρω αν θα επιδοτηθούν όλοι οι επιλαχόντες, για αυτο το φοβάμαι. Μάλλον θα το αφήσω έτσι.)

Link to comment
Share on other sites

Πελάτης ο οποίος έκανε αίτηση, οριστική υποβολή, αποφάσισε να μην προχωρήσει στο πρόγραμμα για διάφορους λόγους...

Πρέπει να κάνουμε ακύρωση της αίτησης και πότε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Για κάποιον ανεξήγητο λόγο το σύστημα επιμένει να μην δέχεται το εισ. επιβολής εισφοράς και βγάζει "Η τιμή δεν συμφωνεί με στοιχεία ΑΑΔΕ¨ . Το κάνει μέρες τώρα και δεν ξέρω τι να κάνω. Μήπως ξέρει κανείς πώς λύνεται το θέμα?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! Εάν η αίτηση που έχουμε υποβάλλει είναι σωστή και ο ωφελούμενος επιθυμεί να προχωρήσει με ίδια κεφάλαια τότε μπορούμε να προχωρήσουμε κανονικά με την υλοποίηση;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.