Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

1 ώρα πριν, despoina_pa said:

Καλησπέρα σε όλους!!! Εάν η αίτηση που έχουμε υποβάλλει είναι σωστή και ο ωφελούμενος επιθυμεί να προχωρήσει με ίδια κεφάλαια τότε μπορούμε να προχωρήσουμε κανονικά με την υλοποίηση;;;

Προς το παρόν δεν μπορεί να κάνει τίποτα, όπως και αυτοί που θα πάρουν δάνειο. Ας ελπίσουμε να ανοίξει το σύστημα σύντομα για να προχωρήσουμε στο επόμενο βήμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 ώρες πριν, Lia Aslanidi said:

Καλησπέρα!

Για κάποιον ανεξήγητο λόγο το σύστημα επιμένει να μην δέχεται το εισ. επιβολής εισφοράς και βγάζει "Η τιμή δεν συμφωνεί με στοιχεία ΑΑΔΕ¨ . Το κάνει μέρες τώρα και δεν ξέρω τι να κάνω. Μήπως ξέρει κανείς πώς λύνεται το θέμα?

Ευχαριστώ!

Μάλλον κάτι κάνεις λάθος.

-Μήπως έχεις μπερδέψει το εισόδημα του υπόχρεου με της συζήγου?

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, *olga* said:

Μάλλον κάτι κάνεις λάθος.

-Μήπως έχεις μπερδέψει το εισόδημα του υπόχρεου με της συζήγου?

 

Ζητάει να συμπληρώσω τα εισοδήματα των γονιών μου.. Είναι όπως ακριβώς τα λέει στη νέα φορολογική

Link to comment
Share on other sites

54 λεπτά πριν, Lia Aslanidi said:

Ζητάει να συμπληρώσω τα εισοδήματα των γονιών μου.. Είναι όπως ακριβώς τα λέει στη νέα φορολογική

Με τα εισοδήματα του 2017;

Edited by lloyd
Link to comment
Share on other sites

Τα εισοδήματα του 2016 πρέπει να βάλεις. Βασικά πρέπει να αναθέσεις την αίτηση σε κάποιον επιθεωρητή που έχει ασχοληθεί για να στην κάνει σωστά. Αν δεν μελετήσεις προσεκτικά τον οδηγό θα κάνεις λάθη τα οποία μετά δεν διορθώνονται. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Lia Aslanidi said:

Καλησπέρα!

Για κάποιον ανεξήγητο λόγο το σύστημα επιμένει να μην δέχεται το εισ. επιβολής εισφοράς και βγάζει "Η τιμή δεν συμφωνεί με στοιχεία ΑΑΔΕ¨ . Το κάνει μέρες τώρα και δεν ξέρω τι να κάνω. Μήπως ξέρει κανείς πώς λύνεται το θέμα?

Ευχαριστώ!

Οσο και να περιμενεις δε θα αλλαξει κατι.Εγω θα ελεγα να κανεις μια επισκεψη στον λογιστη για να εντοπισει το λαθος.

Edited by bobzavras
Link to comment
Share on other sites

1. Αν κάποιος που έχει αίτηση σε εκκρεμότητα και υποβάλλει φορολογική δήλωση για το 2018, το σύστημα θα κάνει διασταύρωση με το τάξις για Ε1 του 2018 ή με το περσινό (2017);

 

2. Αίτηση πελάτη είναι στο βήμα 3 ως ειδική περίπτωση και δεν έχει επιλογή να πάει στο 4. Υποψιάζομαι επειδή είναι νοικιασμένο. Είναι φυσιολογικό που είναι στο βήμα 3 ή να το ψάξω;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.