Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

8 λεπτά πριν, ppanag said:

Νομίζω πως έχεις δίκιο συνάδελφε .... το αν θα νοικιαστεί στο μέλλον δεν έχει καμία σχέση με το πρόγραμμα... Στην ΥΔ ζητάει να γράψουμε ότι χρησιμοποιείται ήδη.

Σφάλμα δικό μου στην διατύπωση. Ναι στην Υ.Δ. δηλώνεις ότι χρησιμοποιείται ήδη. Οπότε αν το ακίνητο μεταβιβάστηκε τον Οκτώβριο του 2017 στον ωφελούμενο, και νοικιάστηκε τον Φεβρουάριο του 2018 σε ενοικιαστή και η Υ.Δ. έγινε 2/3/2018 και η αίτηση του ωφελούμενου έγινε 26/3/2018 κρίνετε ότι τηρούνται οι προϋποθέσεις ένταξης; 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε ολους!! Υπάρχει κάποιος που να έχει προχωρήσει με ίδια κεφάλαια; μου κανει εντύπωση που εδω και μια βδομάδα η αίτηση παραμενει στο βημα 5 και δεν προχωράει στο βημα 6. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Για το βήμα 6 θα περιμεεεεεεενεις. Είναι οι υπαγωγές οι οποίες θα έρθουν λογικά αφού ολοκληρωθεί η προθεσμία των 75 ημερών και για την Αττική που αρχίζει από Δευτέρα.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα ! 

Να ρωτήσω κάτι απλό: Όταν μπαίνω ως εγγυητής στην καρτέλα "Στοιχεία Αίτησης Δανείου" και λέει "Στοιχεία Ενεχόμενου" εννοεί τον εγγυητή ή τον δανειολήπτη/οφειλέτη ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

μόλις ολοκλήρωσα τις ενέργειες για αίτηση δανείου και μου ήρθε επιβεβαιωτικό μήνυμα στο λογαριασμό μου στο πρόγραμμα. Όμως δεν μου έχει έρθει επιβεβαίωση / mail στο mail που έχω  δηλώσει. Το έχει συναντήσει κανείς αυτό? Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, teospil said:

έχω δοκιμάσει τα πάντα και εγώ απο το πρωί...ελπίζω-φαντάζομαι, είναι κόλλημα του συστήματος.

Έχει κανείς άλλος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;

Απο την planet, μου είπαν οτι το σύστημα δεν δέχεται στον αριθμό της διεύθυνσης, πάνω από 3 ψηφία, με αποτέλεσμα όσα έχουν διπλό αριθμό πχ. 70-72, να κλωτσάει. Περιμένουν να λυθεί τεχνικά. Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, παρατηρώ ότι τα πεδια είναι πολλά σε περίπτωση αίτησης δανειοδότησης στα Στοιχεία Δανείου. Εάν δεν υπάρχει απάντηση, πχ για συνταξιουχο στα  Έτη απασχόλησης ή Επωνυμία Εργοδότη τι γράφουμε?Τέλος το τελευταίο πεδίο ΑΠΟΔΟΧΗ ΟΡΩΝ τι βάζουμε. Ναι σε όλα? Κι αν βάλω όχι τι γίνεται?

 
 
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Πάτα λίγο όχι να δούμε...

Τα πεδία που αναφέρεις είναι πληροφοριακού χαρακτήρα και όχι δεσμευτικά. 

Η απάντηση ίσως βοηθήσει, ίσως και να μην ληφθεί καν υπόψιν.

 

Link to comment
Share on other sites

Oταν κάνω αποθήκευση όμως τα βάζει Υποχρεωτικό πεδίο. Επίσης, δεν δίνει την δυνατότητα για έλεγχο πληρότητας

 

 

Edited by iks
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.