Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

αν λειξει η προθεσμια για αιτηση δανειου, εχω το δικαιωμα να πάρω παραταση η όχι? γιατι ετσι οπως παμε δεν θα βρω ποτέ εγγυητή....τι πρέπει να περιλαμβάνει το ''πακέτο'' του εγγυητή για να τον επιλεξουν. Έβαλα τον εαυτό μου στην αίτηση του συζύγου και μου ειπαν να επανέλθω με αντικατάσταση εγγυητή....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ποια τράπεζα? Τα εισοδηματα σου δεν τους έκαναν? Πόσο δανειο ζητάς?

Γιατι και εγω δεν έχω εγγυητη και ετοιμαζόμουν να στείλω. Αμα είναι μην στείλω καθόλου.. 

Link to comment
Share on other sites

εθνικη τραπεζα,τοικογενειακο εισοδημα στα 16 χιλιαρικα ,ποσο δανειου 7,000χιλιαρικα.... (εχουμε και ενα στεγαστικο ομως που πληρωνεται καθε μηνα κανονικα, χωρις καθυστερηση....), ξαναεστειλα με δυο εγγυητες, εμενα και τον πατερα μου ....να δουμε.....στειλε δεν χανεις και κατι πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Τα 16.000 οικογενειακό αντιστοιχούν σε 1.300 ευρώ το μήνα περίπου.
Εάν η μηνιαία δόση του στεγαστικού είναι πάνω από 400 ευρώ, πολύ δύσκολα θα πάρεις προέγκριση. Εάν έχεις και κάποια πιστωτική η οποία "αυξάνει" την μηνιαία σου δόση (στις πιστωτικές μετράει το πιστωτικό όριο), τότε δυσκολεύει ακόμη παραπάνω.

Τα παραπάνω είναι ένας πολύ απλός υπολογισμός. Στην πράξη παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο που δεν γίνεται να αναλυθούν εδώ.

@smart1982 Οι τράπεζες έχουν 30 μέρες προθεσμία να απαντήσουν. Εάν δεν απαντάνε ούτε αρνητικά σημαίνει πως δεν έχουν ελέγξει ακόμη την υπόθεση.

Edited by tsx
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Λιγότερες εργασίες από αυτές που δηλωθήκαν.

Πελάτης λόγο του μεγάλου προϋπολογισμού των εργασιών που δηλώθηκαν θέλει να κάνει λιγότερες, μειώνοντας έτσι τον τελικό προϋπολογισμό. Μπορεί να γίνει αυτό και πως ; Δηλώνεται με κάποιον τρόπο μέσα στο σύστημα, ώστε να πληρώσει  μειωμένο το ποσό που του αναλογεί.

Link to comment
Share on other sites

"1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : 03_BUSINESS_ERROR.
Αιτιολογία :
Η Αίτηση δεν είναι δυνατόν να ενημερωθεί.Λάθος Node/Status (AJACL72)
Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk."

Έχουμε κανένα νεώτερο απο το HelpDesk περι του θέματος, δυο μέρες παίρνω τηλέφωνο αλλά δεν απαντάνε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολου! Εχω αυτο το ζητημα με την Eurobank.

1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : ERROR_01_UNEXP_ERROR.
Αιτιολογία :
ICO-2002: Η αναζήτηση στον Altamira δεν επιστρέφει αποτελέσματα εξατίας των παρακάτω λόγων:
QME0038 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.
Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk.

 

Προσπαθώ να τους βρω και με έχουν στην αναμονή (που λέει και το τραγούδι) συνεχώς και στο εξαλεπτο η γραμμή πέφτει!

Κάποιος συνάδελφος έχει βγάλει άκρη; 

 

ΥΣΤ.: Χάνουμε χρόνο για @@@@@

 

EDIT: Καταφερα και εβγαλα γραμμη. Το προωθησαν στους τεχνικους και θα με ενημερωσουν με email!

Edited by Bill22
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα προσέξει στο αρχικό μήνυμα σφάλματος οτι ήθελε εκκαθαριστικά 3 τελευταίων ετών της δανειολήπτριας. τα ανέβασα και προχώρησε την αίτηση για δάνειο. Σε αναμονή πλεόν για προέγκριση ή τυχόν νέου σφάλματος.. πάντως το προηγούμενο μήνυμα ξεπεράστηκε.

Edited by krank
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Bill22 said:

1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : ERROR_01_UNEXP_ERROR.
Αιτιολογία :
ICO-2002: Η αναζήτηση στον Altamira δεν επιστρέφει αποτελέσματα εξατίας των παρακάτω λόγων:
QME0038 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.

Όταν εμφανίζει πρόβλημα στον Altamira σημαίνει πως είτε δεν έχουν οι ενεχόμενοι λογαριασμό στην Eurobank, είτε δεν έχουν επικαιροποιημένα στοιχεία. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να πάνε σε υποκατάστημα με ταυτότητα, λογαριασμό ΔΕΗ, μισθοδοσία και εκκαθαριστικό (στο περίπου)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πελάτης ζήτησε να αλλάξει από Alpha σε Πειραιως, διοτι εκει δε ζητανε φορολογικη ενημεροτητα - και εχει μια εκκρεμοτητα 2,000 ευρω μου ειπε. Πώς μπορει να γινει η αλλαγη αυτη;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.