Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, SweetPat said:

Καλησπέρα. Στο 2ο ΠΕΑ το κτήριο αναφοράς πρέπει να έχει την ίδια τιμή με αυτήν του 1ου ΠΕΑ?

Καλή απορία,

ίδια πιθανόν όχι, αλλά φαντάζομαι δε θα μπορεί να έχει μεγάλη διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πως πρέπει να καταχωρηθεί ο μελετητής σε αίτηση ωφελούμενου στο πληροφοριακό σύστημα ώστε να πληρωθεί στο τέλος την οποιαδήποτε μελέτη εκπονήσει ή την άδεια εργασιών μικρής κλίμακας?

Link to comment
Share on other sites

Εγχειρίδιο Εισαγωγής Στοιχείων στο Πληροφοριακό Σύστημα του προγράμματος Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ - Διαχείριση αίτησης μετά την Έκδοση της Απόφασης Υπαγωγής

σελ. 11 στο τέλος:

"Επιπλέον, για να είναι εφικτή η επιλογή του ΑΦΜ Μελετητή θα πρέπει ο μελετητής να έχει εγγραφεί επιτυχώς στο σύστημα, με βάση τη διαδικασία που ορίζεται στο Κεφάλαιο 3 του παρόντος."

 

σελ. 29:

"3 Σύνδεση ως Προμηθευτής/ Μελετητής"

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω δύο απορίες

1.       Μπορώ να αλλάξω μια πρόταση παραβάσεων δύο κλιματιστικών 12000 btu με SEER = 8.6 (3.Ζ  - ΙΙ) σε δύο κλιματιστικά 9000 και 18000 btu με SEER = 6,6 (3.Ζ - Ι και ΙΙΙ) εφόσον μου βγαίνει το 40% εξοικονόμηση λόγο καλυτέρων χαρακτηριστικών σε άλλες παρεμβάσεις.

2.       Μπορεί ο πελάτης να ζητήσει μεγαλύτερο ποσό αυτό που του έχω βάλει στο Παράρτημα 3?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2018 at 8:44 ΠΜ, john13552 said:

Καλημέρα συνάδελφοι,

κάποιο νέο από eurobank? Έχει υπογράψει κάποιος δάνειο για να εισάγει στο σύστημα προμηθευτές? Η Πειραιώς έχει προχωρήσει κανονικά, όπως μαθαίνω...

Καλημέρα, χωρίς να μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα από το πρόγραμμα, έπειτα από επικοινωνία με την τράπεζα μόλις σήμερα υπέγραψα τη σύμβαση δανείου. Δεν έχει ενημερωθεί βέβαια ακόμα η καρτέλα μου στο πρόγραμμα, οπότε ακόμα αναμένω για το επόμενο βήμα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που, μετά την υπογραφή του δανείου, να έχει δει την εκταμίευση ποσών προκαταβολής στους προμηθευτές; Από την τράπεζα (Πειραιώς) λένε ότι περιμενουν το Υπουργείο να πατήσει το "κουμπάκι" για να εκταμιευτούν οι προκαταβολές (σε πελάτες που τις έχουν ήδη ορίσει/δώσει τη σχετική εντολή μέσα από την πλατφόρμα του προγράμματος)..

Edited by TheShaman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το μπλοκάκι για το Α' ΠΕΑ πρέπει οπωσδήποτε να έχει ημερομηνία προγενέστερη της έγκρισης ή μπορεί και μετά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.