Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

mechgiann

TBD

α) σε αιτήσεις με ίδια κεφάλαια αν καταχωρήσεις έστω και έναν προμηθευτή (τον εαυτό σου π.χ.) η προθεσμία κλείνει

β) σε αίτηση με δάνειο, μόλις ενημερώθηκε το σύστημα ότι έχει υπογραφεί η δανειακή σύμβαση, η προθεσμία καταχώρησης προμηθευτών είχε ήδη κλείσει, χωρίς να έχει περαστεί κανένας προμηθευτής !!!!

άρα δεν βλέπω πιο είναι το νόημα να υπάρχει η συγκεκριμένη προθεσμία !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις υπογράψει ο πελάτης στην τράπεζα τη δανειακή σύμβαση και η τράπεζα ενημερώσει το σύστημα, τότε η αίτηση πάει σε στάδιο : 

07.β Αίτηση σε υπαγωγή - καταχώρηση στοιχείων προμηθευτών

και υπάρχει προθεσμία στο σύστημα ( 2 μήνες απο την ημέρα της υπαγωγής) 

οπότε θεωρώ οτι υπάρχει προθεσμία στην καταχώρηση των στοιχείων των προμηθευτών 

 

ppanag τωρα είδα την απάντηση σου ... Οκ αν το έχεις δοκιμάσει, εγώ δε το προσπάθησα 

Edited by MAR_PAX
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι είναι λογικό ενώ έχω άλλες 13 μέρες να περάσω προμηθευτές να μου λέει πως η αίτηση έχει κλείσει?ek.JPG.8503ef746d73cf2188ff958e80a900fc.JPG

Edited by Megapad
Link to comment
Share on other sites

Η καταχώρηση στοιχείων προμηθευτών είναι εκεί που πας ΜΕΤΑ την ικανοποίηση της προθεσμίας.

Δηλαδή εφόσον αποδεχθείς την υπαγωγή και υπογράψεις δανειακή σύμβαση μέχρι τις 17/9, τότε θα μεταφερθείς στην κατάσταση 7β που θα πρέπει να καταχωρήσεις στοιχεία προμηθευτών.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση αυτή έκλεισε επειδή έκανες αποδοχή της υπαγωγής. Στην κεντρική καρτέλα, τι τρέχουσα κατάσταση σου δείχνει;aaaa.thumb.PNG.67f0a428503ae07db559ae4ad6565ab8.PNG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν, Megapad said:

Συνάδελφοι είναι λογικό ενώ έχω άλλες 13 μέρες να περάσω προμηθευτές να μου λέει πως η αίτηση έχει κλείσει?ek.JPG.8503ef746d73cf2188ff958e80a900fc.JPG

εμένα πρίν λίγο με ιδία κεφάλαια έκανα αποδοχή και ΔΕΝ έκλεισε, <<ενεργη>>, ενω σε πρό μηνός πάλι με ιδια κεφάλαια <<εχει κλεισει>>. Δεν γινεται αυτοματα εκεινη την στιγμη?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Έχω κάνει λάθος στη διεύθυνση, στη καρτέλα στοιχεία ακινήτου του εξοικονομώ 2 , ενώ σε όλα τα υπόλοιπα χαρτία (άδειες,Ε9 κτλ) είναι η σωστή.Η αίτηση είναι υπαχθείσα, στα τηλέφωνα δε μου απαντάει κανείς εδώ κ κάτι μέρες (στο 2131513780,2131513781 και 2131513139). Έχει κάνει κάποιος αντίστοιχο λάθος κ έχει οδηγίες πως διορθώνεται?

Επίσης : για νεοαποκτηθέν έχει προχωρήσει σε κάποιον?Έχω μια αίτηση με αριθμό κοντά στα 38000 και παραμένει 3β

Edited by dimitris82
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, katrmp said:

εμένα πρίν λίγο με ιδία κεφάλαια έκανα αποδοχή και ΔΕΝ έκλεισε, <<ενεργη>>, ενω σε πρό μηνός πάλι με ιδια κεφάλαια <<εχει κλεισει>>. Δεν γινεται αυτοματα εκεινη την στιγμη?

τελικά πρίν λίγο εκλεισε η ημερομηνία

Link to comment
Share on other sites

Στην πλατφόρμα μου δίνεται η εντύπωση ότι ανεβάζουμε παραστατικά ανά κατηγορία δαπάνης και επίσης ανά τύπο (εργασία/υλικά), αφού μας ζητάει να επιλέξουμε συγκεκριμένα και να αναφέρουμε και το ολικό ποσό που αναγράφεται στο παραστατικό (βλ. συνημμένη φώτο από οδηγό προγράμματος). 

Τι γίνεται σε περίπτωση που κάποιος προμηθευτής μας καλύπτει δύο κατηγορίες (π.χ. "αλουμινάς" που βάζει ένα παράθυρο από PVC και μία μπαλκονόπορτα από αλουμίνιο - ενώ σου βάζει και τα ρολά που είναι επίσης άλλη, τρίτη, κατηγορία) ή αναλαμβάνει εξ'ολοκλήρου μία εργασία (π.χ. υλικά και εργασία για μόνωση δώματος); Πρέπει να τους ζητάμε ξεχωριστά παραστατικά;

image.png.af7482b4905d4eae730b0761b3d64172.png

Edited by TheShaman
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.