Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

2 ώρες πριν, comba said:

για τα ένσημα πολύ αργοπορημένη η απάντησή τους...οπότε βάζουμε 0 € ένσημα ,τα πληρώνει από την τσέπη του ο ιδιοκτήτης και τέλος (παρά να σου χαλάσει ο προϋπολογισμός ,οι προκαταβολές κλπ)

Πολύ επαγγελματική απάντηση..Μπράβο συνάδελφε.Γι αυτό οι περισσότεροι είμαστε μόνο θεωρία..Να σε χαιρόμαστε που σε έχουμε στον κλάδο!! Κι εσένα και άλλους...Εγώ λέω να τα πληρώσεις καλύτερα εσύ από την τσέπη σου για κάτι που για να ενταχθείς σε ένα απλό πρόγραμμα του κράτους κάνεις 15 τηλ στο Help Desk να σου δώσουν οδηγίες  και ας' έχεις φάει τα χρόνια σου στις σπουδές..Δεν φταίει το πρόγραμμα αγαπήτε..Η ΑΜΑΘΙΑ ΦΤΑΙΕΙ.Επειδή καθυστέρησαν να πληρώσει ο φουκαριάρης ο ωφελούμενος κερατιάτικα ...Ήθελα να ήξερα ποιος σε εμπιστεύεται για σύμβουλο έργου ?? Μάλλον όμως δεν ξέρεις τι σημαίνει ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΡΓΟΥ..Λυπάμαι για τον κλάδο μας όπως έχει καταντήσει.

Edited by Nikos754
  • Upvote 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι καλησπέρα,

υπάρχει η εταιρεία PLANET η οποία συνεργάζεται με την Εθνική Τράπεζα  . Σε αυτήν την εταιρεία με κατεύθυνε η Εθνική όταν ρώτησα για το πρόγραμμα. Το ίδιο έκανε και στον πελάτη μου που του ετοίμασα την αίτηση, ώς σύμβουλος. Συνομιλώντας με τον πελάτη μου με ενημέρωσε ότι μίλησε με την εν λόγω συμβουλευτική. Μπαίνοντας λοιπόν εκ νέου στο σύστημα του ΥΠΕΝ για να δω σε τι κατάσταση βρίσκεται η αίτηση του πελάτη μου δεν έβρισκα την καρτέλα του.....

ο πελάτης όρισε ως σύμβουλο του την εν λόγω εταιρεία.

έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο συνάδελφο αυτό;

η PLANET από την πλευρά της μου είπε, σε τηλεφωνική επικοινωνία  που είχαμε, ότι ο πελάτης πήγε σε αυτούς με την σύμφωνη γνώμη του.

δηλαδή όποιον πελάτη στείλαμε στην Εθνική θα καταλήξει στην ΠΛΑΝΕΤ???

Και γιατί επιτρέπει η πλατφόρμα του ΥΠΕΝ να αλλάξει ο σύμβουλος στο μέσω της διαδικασίας και ενώ δεν υπάρχει πρόβλημα με τους πελάτες μας?

Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2018 at 10:15 AM, PAXL said:

Καλημέρα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πλέον καθυστερούν με τις ειδικές περιπτώσεις. Από την στιγμή που έχουμε κάνει όλοι φορολογική δήλωση έτος 2017 και θα μπορούσαν εύκολα να διασταυρώσουν όλα τα στοιχεία που απαιτούνται. Είναι απαράδεκτοι!!

Υπάρχει έστω και μία ειδική περίπτωση που να ελέγχθηκε?

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, jimaros69 said:

Υπάρχει έστω και μία ειδική περίπτωση που να ελέγχθηκε?

Εγώ είχα 2. Η μία που την είχα υποβάλει 22-3-2018 ελέγχθηκε μες τον Αύγουστο με θετική απόφαση και προχώρησε. Η άλλη που την είχα υποβάλει 20-3-2018 ακόμη τίποτα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, zouzou said:

καλημέρα,

Στο παράρτημα Χ αναφέρει τα παραστατικά εξόφλησης που θα συνοδεύουν την ΑΠΥ της 1ης ενεργειακής επιθεώρησης, εννοεί

καταθετήριο τραπέζης?

Ναι ή αντίγραφο συναλλαγής e-banking.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, emnikol said:

Εγώ είχα 2. Η μία που την είχα υποβάλει 22-3-2018 ελέγχθηκε μες τον Αύγουστο με θετική απόφαση και προχώρησε. Η άλλη που την είχα υποβάλει 20-3-2018 ακόμη τίποτα.

 

Τι περίπτωση ήταν?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zio7 said:

 

Τι περίπτωση ήταν?

Η μία που εγκρίθηκε ήταν αγορά που δεν φαινόταν στο Ε9 γιατί αγοράστηκε μετά την υποβολή του και η 2η που δεν έχει ελεγχθεί ακόμη είναι και μεταγενέστερη του Ε9 αγορά και μετά ενοικίαση του.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

σε συνέχεια μια προηγούμενης ερώτησης μου, 

στην αρχική φάση της αίτησης υπαγωγής δεν ανέβασα την βεβαίωση περαίωσης παρά μόνο την οικοδομική άδεια, 

με καλύπτει το ότι στον Παράρτημα Χ, ως δικαιολογητικό (για την δήλωση πιστοποίησης ολοκλήρωσης έργου ), αναφέρει

στα δικαιολογητικά της ολοκλήρωσης την βεβαίωση περαίωσης?

 

blob.png.e1979cc47dcb24a5364f88dad2f5f3a8.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2018 at 3:45 ΜΜ, jimaros69 said:

Υπάρχει έστω και μία ειδική περίπτωση που να ελέγχθηκε?

Η μία ειδική περίπτωση (μισθωμένη κατοικία) έχει ελεγχθεί μέσα στο καλοκαίρι.

Η δεύτερη (πρόσφατη απόκτηση) ελέγχθηκε μόλις χθες κ' δόθηκε προθεσμία για να τεθεί προς Υπαγωγή, μέχρι μέσα Μαρτίου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.