Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατοικια αποκτηθείσα τελοςβτου 2017 θα χρησιμοποιηθει ως κυρια κατοικια απο τον γιο με δωρεαν παραχωρηση. Υπαρχειβκαι η ΥΔ. Αλλα δεν προχωραει η επαληθευση απο ααδε.

Και εγώ έχω το ίδιο θέμα και φαντάζομαι όλοι όσοι έχουν καινούργιο που πριν δεν ήταν κύρια κατοικία

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα το ίδιο..έχω βάλει 88τμ ωφέλιμη και 99τμ συνολική στο ΠΕΑ και στο σύστημα έχω βάλει επιφάνεια κύριων χώρων 88 και μου βγάζει οτι δε μπορεί να προχωρήσει η αίτηση διότι δε συνάδουν τα στοιχεία... και τι κάνουμε τώρα..? ανάκληση ΠΕΑ και άγιος ο θεός? αλλαγή στο Ε9? 

και τι να βαλεις στο Ε9 ή στο ΠΕΑ? και σε μένα το ίδο βγάζει με 152,3 ωφέλιμη ΠΕΑ και 152,6 τ.μ. κύριων χώρων στη φόρμα. Μ

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα το ίδιο..έχω βάλει 88τμ ωφέλιμη και 99τμ συνολική στο ΠΕΑ και στο σύστημα έχω βάλει επιφάνεια κύριων χώρων 88 και μου βγάζει οτι δε μπορεί να προχωρήσει η αίτηση διότι δε συνάδουν τα στοιχεία... και τι κάνουμε τώρα..? ανάκληση ΠΕΑ και άγιος ο θεός? αλλαγή στο Ε9? 

στην εφορία που ρώτησε ο λογιστής στην περίπτωσή μου, του είπαν οτι θα είναι λάθος να το αλλάξει στο Ε9..Το κλιμακοστάσιο επειδή εξυπηρετεί μόνο τον όροφο μπαίνει σαν κύριος χώρος...Μύλος

Link to comment
Share on other sites

Για την συναίνεση ετοίμασα αντίστοιχη ΥΔ ώστε να εξασφαλίσει την απαραίτητη υπογραφη και το γνήσιο αυτής, για να προχωρησει σε εργασιες του προγραμματος

Ναι αλλά αν δεν στη φέρει πριν καταθέσεις μπορείς να πατήσεις ότι την έχει;

Εντάξει αν δεν την πάρει δεν θα εκτελέσει εργασίες αλλά εδώ όπως φαίνεται δεν μπορεί να κάνει καν αίτηση.

Link to comment
Share on other sites

στην εφορία που ρώτησε ο λογιστής στην περίπτωσή μου, του είπαν οτι θα είναι λάθος να το αλλάξει στο Ε9..Το κλιμακοστάσιο επειδή εξυπηρετεί μόνο τον όροφο μπαίνει σαν κύριος χώρος...Μύλο

 

Ήταν μονοκατοικία η περίπτωση σου? Γιατί στη περίπτωση μου είναι διπλοκατοικία και η κλίμακα εξυπηρετεί και το διαμέρισμα στο πάνω όροφο...

Link to comment
Share on other sites

 

στην εφορία που ρώτησε ο λογιστής στην περίπτωσή μου, του είπαν οτι θα είναι λάθος να το αλλάξει στο Ε9..Το κλιμακοστάσιο επειδή εξυπηρετεί μόνο τον όροφο μπαίνει σαν κύριος χώρος...Μύλο

 

Ήταν μονοκατοικία η περίπτωση σου? Γιατί στη περίπτωση μου είναι διπλοκατοικία και η κλίμακα εξυπηρετεί και το διαμέρισμα στο πάνω όροφο..

πολυκατοικία με ισόγειο κατοικία και όροφο κατοικία...απλά τοι κλιμακοστάσιο εξυπηρετεί μόνο τον όροφο ....μπάχαλο η χώρα..άλλα ισχύουν για την εφορία και άλλα για τους μηχανικούς

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καποια απαντηση για το #1191 περι διαφορετικης διευθυνσης σε ΟΑ κ στην πραγματικη κατασταση; Σε κανενα δεν ετυχε η ΟΑ να αναγραφει αλλη διευθυνση απο την πραγματικη (αλλη αριθμηση πχ)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.