Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Λοιπον προς αυτους που η αιτηση γυρισε μονη της σε σταδιο αιτησης πολυκατοικιας (με αποτελεσμα να μην γυριζει πισω για να διορθωθει), το ιδιο εγινε κ σε αλλους 2 συναδελφους μολις... ειναι γενικευμενο το προβλημα.

Και οπως ειπαμε δεν γινεται νεα αιτηση γιατι δεν επιτρεπει το συστημα νεα αιτηση για ιδιο διαμερισμα.

 

jimenvi13, για το ιδιο πραγμα λεμε, αν παρατηρησες στο μετετρεψε σε αιτηση πολυκατοικιας (για αυτο κ τικαρε τα παντα)

Edited by Vasilis_top
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έδωσα λάθος email. Πατάω το κουμπί για αλλαγή email, συμπληρώνω το νέο email αλλά όταν πατάω αποθήκευση εμφανίζει μία κενή σελίδα. Αν δώσαμε λάθος email δηλαδή δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι;

πρέπει να πας στο νέο e- mail  που έδωσες .Θα σου έχουν στείλει ένα νέο λίνκ  για να μπεις εκεί και να δώσεις το νέο κωδικό επιβεβαίωσης.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα αυτό βγάζει!!!

και σε εμένα το ίδιο...κράτος της πλάκας..θέλουν και ηλεκτρονικά να γίνουν αιτήσεις..ρε με χαρτί χέρι χέρι στον υπάλληλο..ζώα του υπουργείου

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση.Αν στο ΠΕΑ έχω γράψει λάθος στο κείμενο τις παρεμβάσεις αλλά εσωτερικά στο ΠΕΑ οι παρεμβάσεις είναι άλλες  (και είναι σωστές) τι πιστεύεται πως πρέπει να κάνω?ανάκληση ΠΕΑ ή να προχωρήσω και να γράψω τις σωστές παρεμβάσεις στο πίνακα παρεμβάσεων ΙΙΙ??

Επίσης έχω βάλει λανθασμένο εμαιλ και δεν δέχεται νέο.Βγάζει κενή σελίδα.Έχει προκύψει σε κάποιον άλλο συνάδελφο??δοκίμασα και αλλαγή browser και τίποτα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να πας στο νέο e- mail  που έδωσες .Θα σου έχουν στείλει ένα νέο λίνκ  για να μπεις εκεί και να δώσεις το νέο κωδικό επιβεβαίωσης.

κι εγώ έτσι είμαι. Προβληματα παντού

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα στοιχεία που έχετε καταχωρήσει, η αίτηση δεν μπορεί να προχωρήσει σε επόμενο στάδιο. Ανάλογα με το πρόβλημα που έχει εντοπιστεί στο μήνυμα λάθους επί της οθόνης, θα πρέπει να υλοποιήσετε ένα από τα παρακάτω ή συνδυασμό αυτών: 

Περίπτωση 1 - Δεν έχουν καταχωρηθεί ορθά οι παρεμβάσεις

Ενημερώστε τον Πίνακα Παρεμβάσεων

Περίπτωση 2 - Μη επίτευξη ενεργειακού στόχου:

Μπορείτε να τροποποιήσετε την πρόταση (συνδυασμό παρεμβάσεων) για ενεργειακή αναβάθμιση, ώστε να καλύπτεται ο ενεργειακός στόχος του Προγράμματος. Ο Ενεργειακός Επιθεωρητής καταχωρεί τη νέα πρόταση στο buildingcert. Στη συνέχεια συμπληρώνετε στην αίτηση το νέο συνδυασμό παρεμβάσεων, τα στοιχεία του ΠΕΑ, τα νέα στοιχεία κόστους και επισυνάπτετε ηλεκτρονικά το νέο «Έντυπο Πρότασης Παρεμβάσεων» του Παραρτήματος ΙΙΙ. Σε διαφορετική περίπτωση η αίτησή σας δεν είναι επιλέξιμη, δεν μπορεί να καταχωρηθεί και θα ακυρωθεί.

 

Περίπτωση 3 - Αναντιστοιχία ωφέλιμης επιφάνειας ΠΕΑ με συνολική επιφάνεια κύριων χώρων:

 

Δεν επιτρέπεται να υπάρχει διαφορά μεγαλύτερη από 7τμ. Παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

 

Έχει κανείς κάτι σχετικό? Γιατί ψαχνω να βρω το λάθος και δεν μπορώ. Μήπως πρέπει να ταυτίζονται τα τ.μ. της άδειας και τα τ.μ. Κ.Χ.?

ΦΟΡΤΩΣΕ ΤΟ ΠΕΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙΣ ΦΟΡΤΩΣΕΙ

Link to comment
Share on other sites

ΦΟΡΤΩΣΕ ΤΟ ΠΕΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙΣ ΦΟΡΤΩΣΕΙ

Εννοεις σε PDF, γιατί από το σύστημα με ΑΠ και ΑΑ το έχω ανεβάσει και μου έχει βγάλει όλα τα στοιχεία από κάτω

Παρεμπιπτόντως, έκλεισε για σήμερα?

Edited by john13552
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.