Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Εντάξει είναι κοροϊδία, περνάνε τις δικές τους αιτήσεις και απ'εξω οι υπόλοιποι! Αν δεν είναι αυτό θέμα διαπλοκής τότε τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πριν απο λιγο επικοινωνησα με το νομικο τμημα του ΤΕΕ τους ρωτησα εαν το ΤΕΕ μπορει να αναλαβει διαδικασια υποβολης ενδικων μεσων ωστε να προστατευτουν οι μηχανικοι απο αυτο τον εξευετελισμό και μαλιστα την διεκδικηση αποζημιώσεων. Μου απαντησε και μαλιστα με υφος οτι την αιτηση την υποβαλει ο ωφελουμενος και οταν της ειπα οτι ως συμβουλοι εμπλεκομαστε και εμεις μου έδωσε το τηλ της γραμματειας του Προέδρου. Θα παρω τωρα.

Λοιπόν επικοινώνησα. Μίλησα με την γραμματεία του Προέδρου και μου είπε οτι πολλοι συνάδελφοι εχουν προτεινει την διαδικασία της καταθεσης ενδικων μέσων η οποία θα εξεταστεί σημερα το απογευμα σε Συμβουλιο οπου θα αποφασισθουν οι περαιτερω κινήσεις. Θα πρότεινα την επαφη όλων με το ΤΕΕ ωστε να πιεστουν προς αυτη την κατευθυνση γιατι οπως μου ειπε και εκεινη με γρμματα δεν γίνεται τιποτα. Το τηλ είναι 2103291733.

Link to comment
Share on other sites

εκανα οριστικη και μου εστειλαν στο mail  Η αίτησή σας έχει υποβληθεί. Ο αριθμός πρωτοκόλλου της αίτησης είναι .

Μπορείτε να ακυρώσετε την αίτησή σας οποιαδήποτε στιγμή πριν εκδοθεί η απόφαση υπαγωγής, αποκλειστικά και μόνο ηλεκτρονικά μέσω του πληροφοριακού συστήματος υποβολής.

Το σχετικό ποσό για την επιχορήγηση καθώς και το ποσό του δανείου θα παραμείνουν δεσμευμένα για δύο (2) μήνες από την ημερομηνία υποβολής, δηλαδή μέχρι 
19/05/2018.
 

Εντός αυτού του διαστήματος θα πρέπει να έχετε ολοκληρώσει τυχόν διαδικασίες για λήψη δανείου και να θέσετε την αίτηση σε κατάσταση «προς υπαγωγή».

Έχετε τη δυνατότητα σε κάθε χρονικό σημείο εντός των δύο (2) μηνών να κάνετε αμετάκλητη δήλωση για μη λήψη δανείου και να προχωρήσετε την αίτησή σας σε κατάσταση «προς υπαγωγή». 

Σε περίπτωση που απορριφθεί η αίτηση του δανείου και υποβάλλετε εκ νέου αίτηση σε άλλο χρηματοπιστωτικό οργανισμό, το ανωτέρω ποσό παραμένει δεσμευμένο συνολικά για τρεις (3) μήνες από την ημερομηνία υποβολής.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, κάτι ακόμα για να σας αποτελειώσει τα νεύρα σας:

Μόλις με κάλεσαν από την Εθνική όπου είχα κάνει αίτηση για για το σπίτι μου στο εξοικονομώ 1.

Μου δώσανε αυτό το νούμερο 2106905200 - εταιρεία planet - κα μου προτείνανε να ενημερωθώ από αυτούς για το εξοικονομώ.

Μετά από ψάρωμα προέκυψε ότι κάνουνε ΠΕΑ-Σύμβουλο έργου-Έργα.

Μετά της είπα ότι τα κάνω και γω και δαγκώθηκε.

Είναι αυτό νόμιμο???????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.