Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

nickzick

Εμένα με χαρακτηρισε ειδική περιπτωση,

με εχει στο 3.β

αλλά εξέδωσε κανονικά το Εντυπο Αιτησης Προγραμματος ΕΚΟ ΙΙ

Τεσπα, θα δειξει, ευχαριστω!

 

 

Δεν κάνει τπτ φίλος, μακάρι στο τέλος να είναι όλα οκ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για να πάω στο 4 στάδιο πρέπει να δηλώσω υποχρεωτικα μηχανικό (είμαι μηχανικός...)

 

Υποθεση που μάλλον θα επαληθευτώ: οι ----- και οι ....... χανονται

Υπόθεση που δεν θα μπορέσω και δε θέλω να επαληθευτώ: το σύστημα που είναι προσφορα συγκεκριμέων επιχειρήσεων (και όχι κρατικό), μπορεί να αναγνωρίζει IPs γραφειων συνεργατων τράπεζων, με επιδοτήσεις δανείων, ποσοστά αμοιβών, εγγυήσεις, παρακρατήσεις, έξοδα φακέλου κτλ...... 

Link to comment
Share on other sites

Με τα νεοαποκτηθέντα έχει κανένας καμμιά ιδέα τι θα γίνει? Απλά θα περιμένουμε ποτε καποιος θα τσεκάρει το συμβόλαιο και το Παράρτημα ΙΧ? Επίσης με αυτα τα μεμονωμένα που τα θεώρησε οικοδομή. Ξέρει κάτι κάποιος? Ευχαριστώ!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

πολύ φοβάμαι όσοι πήραμε --- είχαμε το σφάλμα πριν την αποδοχή "could not extract set results" κάπως έτσι και πήγε άκλαυτη η αίτηση

Link to comment
Share on other sites

Με τα νεοαποκτηθέντα έχει κανένας καμμιά ιδέα τι θα γίνει? Απλά θα περιμένουμε ποτε καποιος θα τσεκάρει το συμβόλαιο και το Παράρτημα ΙΧ? Επίσης με αυτα τα μεμονωμένα που τα θεώρησε οικοδομή. Ξέρει κάτι κάποιος? Ευχαριστώ!!

   Έχεις ολοκληρώσει αίτηση με ακίνητο που αποκτήθηκε πρόσφατα; Εγώ κολλάω ακόμη στα στάδιο 2! help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Περίπτωση 1 - Δεν έχουν καταχωρηθεί ορθά οι παρεμβάσεις

Ενημερώστε τον Πίνακα Παρεμβάσεων

Περίπτωση 2 - Μη επίτευξη ενεργειακού στόχου:

Μπορείτε να τροποποιήσετε την πρόταση (συνδυασμό παρεμβάσεων) για ενεργειακή αναβάθμιση, ώστε να καλύπτεται ο ενεργειακός στόχος του Προγράμματος. Ο Ενεργειακός Επιθεωρητής καταχωρεί τη νέα πρόταση στο buildingcert. Στη συνέχεια συμπληρώνετε στην αίτηση το νέο συνδυασμό παρεμβάσεων, τα στοιχεία του ΠΕΑ, τα νέα στοιχεία κόστους και επισυνάπτετε ηλεκτρονικά το νέο «Έντυπο Πρότασης Παρεμβάσεων» του Παραρτήματος ΙΙΙ. Σε διαφορετική περίπτωση η αίτησή σας δεν είναι επιλέξιμη, δεν μπορεί να καταχωρηθεί και θα ακυρωθεί.

 

Περίπτωση 3 - Αναντιστοιχία ωφέλιμης επιφάνειας ΠΕΑ με συνολική επιφάνεια κύριων χώρων:

 

Δεν επιτρέπεται να υπάρχει διαφορά μεγαλύτερη από 7τμ. Παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

 

αυτά μου γράφει τώρα όταν η ετήσια κατανάλωση πρωτογενούς ενέργειας είναι 660,9 του κτηρίου αναφοράς 147,90 και η ετήσια εξοικονόμηση πρωτογενούς ενέργειας είναι 160,1...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.