Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Και εγώ το ίδιο. Δλδ θα περιμένουμε να τσεκάρουν τα συμβόλαια? Δεν καταλαβαίνω πως θα γίνει...

 

 

Μα δεν φτάνω στο σημείο να ανεβάσω συμβόλαια, αφού πολύ απλά με σταματάει στο στάδιο 2 - δεν επαληθεύονται τα στοιχεία από την ΑΑΔΕ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Έχει καταφέρει κάποιος να προχωρήσει αίτηση για ακίνητο που αποκτήθηκε πρόσφατα, είναι δηλωμένο στο Ε9 αλλά προφανώς δεν δηλώθηκε ακόμη στο Ε1 αλλά θα δηλωθεί φέτος?

 Όχι βέβαια, πώς να προχωρήσει η αίτηση, αφού στο ΠΣ εξακολουθεί σαν χρήση κατοικίας να παίρνει αυτή του περσινού Ε1; Έχω απελπιστεί, χάνω την δυνατότητα ολοκλήρωσης της αίτησης επειδή δεν έχουν φτιάξει ένα πρόγραμμα της προκοπής. Και όταν με το καλό το διορθώσουν, θα έχουν καλυφθεί οι πόροι!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως υπολογίζεται το "Άθροισμα εισοδημάτων επιβ. εισφοράς τέκνων" σε περίπτωση με 1 παιδί;

Αν το παιδι δεν εχει εισοδημα τοτε 0...αλλιως το εισοδημα του

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση μονοκατοικίας αν το Ε9 είναι κατά δεκαδικά μικρότερο από την επιφάνεια της οικοδομικής άδειας το δέχεται ή πρέπει να ταυτίζονται απόλυτα?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τι έφταιγε, στα στοιχεία του ακινήτου ο ιδιοκτήτης είχε βάλει τα τετραγωνικά της άδειας και στα τετραγωνικά των τακτοποιημένων χώρων, ενώ δεν είχε τακτοποιήσεις. Έτσι το σύστημα έψαχνε να βρει διπλάσιο εμβαδό στο Ε9 και το ΠΕΑ και προφανώς δεν το έβρισκε ποτέ...

 

Το σπίτι ήταν Η και πήγαινε Ζ και η αναβάθμιση ήταν πάνω από 100%

συγγνωμη να σε ρωτησω κατι τι παρεμβασεις εβαλες και  απο Η πηγε Ζ και εχει πανω απο 100% , εγω που ειχα δυο μονοκατοικιες Η κατηγορια  πήγανε Β (εβαλα θερμομονωση , κουφωματα,θερμανση ,ηλιακο ,κλιματιστικο,όλα δηλαδη) και μου βγαζει ενα ποσοστο εξοικονομισης ενεργειας στη 2η σελιδα του πεα 82%, ανυσηχω μηπως εχω κανει πατατα τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πατησα οριστικη υποβολη και μου εβγαλε οτι ειμαι ειδικη περιπτωση αιτησης(3β)

το διαμερισμα ειναι νεοαποκτηθεν το καλοκαιρι 2017,αλλα εχει τροποποιηθει το Ε9

Τωρα μεχρι να γινει ο ελεγχος εγω χανω την προτεραιοτητα?

ευχαριστω

Πώς πάτησες οριστική υποβολή; Πώς πέρασες το στάδιο 2; Εγώ εκεί κολλάω, από χθες. Δεν μπορώ να συνεχίσω! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.