Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν κόλπο γι αυτούς που το απέκτησαν πρόσφατα... Βρείτε αν το δήλωνε σαν 1η κατοικια κάποιος (έστω κι ενοικιαστής), έστω και 2 χρόνια πριν και βάλτε το κενό και το αφμ του..

 

Εμένα προχώρησε και μου ζητάει συμβόλαιο, υπεύθυνη δήλωση κλπ

Edited by vk2626
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση πρόσφατης απόκτησης και άδειο για μια 10ετία τι κάνουμε ρε παιδιά; Αφού δεν υπάρχει ΑΦΜ προηγούμενου ενοίκου. Δεν επιτρέπεται να μπει στο πρόγραμμα ή είναι bug του συστήματος; 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου το ίδιο. Πήρα τηλ στο Υπουργείο και μου είπανε να στείλω μειλ στο [email protected] με θέμα 03. β Ειδική Περίπτωση Αίτησης και περιγραφή του προβλήματος γιατί αν μαζευτούνε πολλές περιπτώσεις θα πιέσουν για Δελτίο Τύπου τον Υπουργό για τις περιπτώσεις αυτές των νεοαποκτηθέντων.

Δεν μπορεί το σύστημα να διασταυρώσει απευθείας τα Ε9 (πρέπει να κάνει υπάλληλος τον συγκεκριμένο έλεγχο) και οι αιτήσεις μας παραμένουν έτσι ενώ οι υπόλοιπες περνάνε... 

tolis απο που πηρες αυτο το μηνυμα , μπορεις να μου πεις σε παρακαλω;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ο πελάτης μου το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζει.

 

 

Αν υπάρχει ήδη το mail στειλε σε αυτόν που το έχει να σου στείλει τον κωδικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.Σας έχει τύχει διαζευγμένος πελάτης με εξαρτώμενα τέκνα?Τι εισόδημα θα δηλώσει?

 
5. Ερ.: Σε περίπτωση που κάποιος/α είναι χήρος/χήρα, το εισόδημα νοείται ως ατομικό ή ως οικογενειακό; Τι συμβαίνει σε περίπτωση μονογονεϊκής οικογένειας με εξαρτώμενα τέκνα;
 
Απ: Σε περίπτωση χηρείας, εφόσον υπάρχουν εξαρτώμενα τέκνα, το «εισόδημα επιβολής εισφοράς» που αναφέρεται στο εκκαθαριστικό της εφορίας θεωρείται ως οικογενειακό εισόδημα. Όμως, αν δεν υπάρχουν εξαρτώμενα τέκνα ή δεν υπάρχουν καθόλου τέκνα, το «εισόδημα επιβολής εισφοράς» που αναφέρεται στο εκκαθαριστικό της εφορίας θεωρείται ως ατομικό εισόδημα.
Τέλος, σε περίπτωση μονογονεϊκής οικογένειας με εξαρτώμενα τέκνα, το εισόδημα του ενδιαφερόμενου συν το τυχόν εισόδημα των τέκνων λογίζεται ως οικογενειακό και βάσει αυτού πραγματοποιείται η κατάταξή του στις κατηγορίες κινήτρων του Προγράμματος.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.