Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Καλησπέρα, μια ερώτηση...Π.Ε.Α που έχει γίνει για τον Ψιλό Κύριο, μπορεί να χρησιμοποιηθει σε αιτηση του επικαρπωτη?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας, δεν είμαι συνάδελφος αλλά ιδιώτης.Τραβάμε τα μαλλιά μας παρέα με το μηχανικό που μας κάνει την αίτηση καθώς έχω νεοαποκτηθέν ακίνητο.Όταν δηλώνει το αφμ μου δεν το αναγνωρίζει η ΑΑΔΕ καθώς φαίνεται μόνο στο Ε9 και όχι στο περσινό Ε1.Το κακό είναι πως ο προηγούμενος ιδιοκτήτης το κληρονόμησε και δεν το δήλωνε 1η κατοικία στο Ε1 του άρα αν βάλουμε κενό και το ΑΦΜ του δεν το δέχεται το σύστημα.Το πιο κακό είναι πως ο παππούς που το κληροδότησε το έιχε ναι μεν 1η κατοικία πριν 2 χρόνια περίπου άλλα πέθανε.Να την κλάψουμε την αίτηση;Δεν είναι άδικο και για μας που θέλουμε να φτιάξουμε ένα σπίτι παλιό για να το έχουμε ως πρώτη κατοικία να μη μπορούμε να επωφεληθούμε από το πρόγραμμα;

 

Πάρα πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα (έχω 2 περιπτώσεις) . 

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα (έχω 2 περιπτώσεις) . 

και δυστυχώς όλοι εμείς θα μείνουμε απέξω.θα προσπαθήσω να βρω άκρη από mail ή τηλεφωνικά.Δυστυχώςή ευτυχώς , ο μηχανικός μου δεν έχει μόνο την δική μου αιτηση για να ασχοληθεί..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση...Π.Ε.Α που έχει γίνει για τον Ψιλό Κύριο, μπορεί να χρησιμοποιηθει σε αιτηση του επικαρπωτη?

Ευχαριστώ πολύ

. Aνακληση ΠΕΑ...προσθηκη συνιδιοκτητη...και εισαι ετοιμος. Edited by kantivas
Link to comment
Share on other sites

. Aνακληση ΠΕΑ...προσθηκη συνιδιοκτητη...και εισαι ετοιμος.

Οπως ακριβως το λεει ο swordfis

 

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε ΤΕΛΙΚΗ λύση για σύμβουλος έργου με εταιρικό ΑΦΜ ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Προσπαθουσα τη Δευτερα και δε γινοταν τιποτα.Οποτε εβαλα τον δικο μου και τελικα πριν κανω οριστικη υποβολη τελειωσαν οι ποροι. Συνεπως μην το παλευεις αλλο...

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.