Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Πφφφ... Ακόμα να τα μαζέψει το τσίρκο για Νέα Περιφέρεια? 

Απαλευτο. Μας ξύπνησαν. Μας ξεσίκωσαν ότι θα ανοίξει στις 4. Ήρθαμε στα γραφεία μας και τώρα... F5 ... 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στον οδηγό αναφέρει

 

"Σε κάθε περίπτωση δεν είναι δυνατή η προσκόμιση δικαιολογητικού του Παραρτήματος Ι για την κάλυψη των όρων και προϋποθέσεων υπαγωγής στο Πρόγραμμα, που να φέρει ημερομηνία μεταγενέστερη της ημερομηνίας ηλεκτρονικής υποβολής της αίτησης, πλην αυτών που έχουν διευκρινιστικό και μόνο χαρακτήρα."

 

Νομίζω ότι ένα από τα δικαιολογητικά του Παραρτήματος 1 που μπορείς να πεις ότι είναι διευκρινιστικού χαρακτήρα είναι η βεβαίωση ΟΤΑ.  Γιατί η βεβαίωση το μόνο που κάνει είναι να διευκρινίζει ότι η διεύθυνση της νόμιμης οικοδομικής άδειας  ταυτίζεται με τη σημερινή διεύθυνση του ακινήτου.

 

Επιπλέον, θα προσθέσω ότι μέσω του Παραρτήματος V-A, που είναι ενσωματωμένο στην πλατφόρμα και αποδέχεσαι πριν την οριστική υποβολή της αίτησης, σου ζητάει να δηλώσεις υπεύθυνα ότι "η οικοδομική άδεια ή/και άλλο αντίστοιχο νομιμοποιητικό έγγραφο που έχω προσκομίσει αφορά το ακίνητο (ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ)…………… για το οποίο γίνεται η αίτηση".

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για χωριά που δεν αναφέρεται διεύθυνση και σε όλα τα δικαιολογητικά (Ε1,Ε9,ΔΕΗ) έχει ΕΝΤΟΣ ΟΙΚΙΣΜΟΥ και το όνομα του χωριού, περνάει η αίτηση χωρίς βεβαίωση ΟΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ακολουθεί το βήμα 4; Εγκριση δανείου ή το σύστημα περιμένει να ανεβάσουμε την αίτηση που έβγαλε υπογεγραμμένη;

Link to comment
Share on other sites

Σε αίτηση, περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας, που δεν είχα ολοκληρώσει το 2ο βήμα, πάντως, δεν με αφήνει να την επεξεργαστώ. Απ' ότι βλέπω δεν την έχει και στις ενεργές περιφέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο.Δεν με αφήνει να κάνω καμμία επεξεργασία και μου έχουν μείνει μόνο οι παρεμβάσεις.

Και χθες πριν κλείσει οριστικά έτσι ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.