Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Σε περιπτωση που δηλωθει καποια παρεμβαση στο εντυπο και τελικα ο ωφελουμενος δεν την υλοποιησει ?

Θεωρητικά δεν υπάρχει θέμα αρκεί στο 2ο ΠΕΑ να επιτυγχάνεται ο στόχος του 40% ή 70%....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η καθυστέρηση γίνεται για επικοινωνιακούς λόγους έπρεπε να το καθυστερήσουν μέχρι Δευτέρα που θα μπουν οι άλλες περιφέρειες εάν το αφήναν ελεύθερο θα τελείωναν όλα σε 1 μέρα.......

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι το παραρτημα ν το ανεβαζουμε στο συστημα? Η ουσιαστικα το συμπληρωνουμε στην πλατφορμα?

Όχι δεν το ανεβάζεις.. είναι το τελευταίο κουτάκι που τσεκαρεις πριν την οριστική υπαγωγή.. αν θες (εγώ το έκανα) βάζεις τον πελάτη να το υπογράψει για να έχεις το κεφάλι σου πιο ήσυχο... Αλλά δεν το ανεβάζεις...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια σειρά προτεραιότητας χωρίς εξαψήφιο αριθμό πρωτοκόλλου; Ο αριθμός της αίτησης χωρίς οριστική υποβολή δεν νομίζω να μετράει σε κάτι.

Το λέω γιατί σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το helpdesk του ΕΤΕΑΝ μου είπαν να στείλω ένα mail αναφέροντας το πρόβλημα, τα στοιχεία της αίτησης και του δυνητικά ωφελουμένου καθώς και το κόστος των παρεμβάσεων και αυτό μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση και δεν προχώρησα στην ακύρωση της προηγούμενης αίτησης. Εκτός και αν μου το είπαν μόνο και μόνο για να με καθησυχάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Yiannis_veria αυτό είναι ένα θέμα...οι αιτήσεις που κόλλησαν λόγω σφάλματος συστήματος πρέπει να αντιμετωπιστούν ξεχωριστα και με ειδική μέθοδο προτεραιότητας.... Εγώ είχα ίδια περίπτωση με εσένα, αλλά πρόλαβα και την ακύρωσα και την ξανά πέρασα παίρνοντας αριθμό πρωτοκόλλου και δέσμευση ποσού....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Yiannis_veria αυτό είναι ένα θέμα...οι αιτήσεις που κόλλησαν λόγω σφάλματος συστήματος πρέπει να αντιμετωπιστούν ξεχωριστα και με ειδική μέθοδο προτεραιότητας.... Εγώ είχα ίδια περίπτωση με εσένα, αλλά πρόλαβα και την ακύρωσα και την ξανά πέρασα παίρνοντας αριθμό πρωτοκόλλου και δέσμευση ποσού....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

συμφωνώ απόλυτα με την ειδική μέθοδο προτεραιότητας καθώς η δυνατότητα για ακύρωση της αίτησης στη συγκεκριμένη περίπτωση (μεμονωμένο - πολυκατοικία) δόθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης και μετά από λιγότερο από μια ώρα οι πόροι στην Κεντρική Μακεδονία εξαντλήθηκαν με αποτέλεσμα όποια αλλαγή - ακύρωση γινόταν να σε στέλνει αυτόματα στους επιλαχόντες...

Link to comment
Share on other sites

Απ' τη στιγμή που δεν σε αφήνει να την επεξεργαστείς...εγώ πάντως έτσι έκανα και δεν μου την ξανάκανε πολυκατοικία.

Αν κάνεις ακύρωση τώρα όμως, πλέον (μετά) θα σε αφήνει να κάνεις νέα αίτηση;

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απόλυτα με την ειδική μέθοδο προτεραιότητας καθώς η δυνατότητα για ακύρωση της αίτησης στη συγκεκριμένη περίπτωση (μεμονωμένο - πολυκατοικία) δόθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης και μετά από λιγότερο από μια ώρα οι πόροι στην Κεντρική Μακεδονία εξαντλήθηκαν με αποτέλεσμα όποια αλλαγή - ακύρωση γινόταν να σε στέλνει αυτόματα στους επιλαχόντες...

Έτσι ακριβώς... Εγώ ήμουν τυχερός... Και αφορούσε τη δική μου αίτηση... ολοκληρώθηκε το πρώτο στάδιο τη Δευτέρα 19/03 8:03, πήγε σαν πολυκατοικία,τη διέγραψα Πέμπτη 15:04, Πέμπτη 15:16 την είχα ξαναπεράσει και πήρα πρωτόκολλο....

 

 

Gkostis σε αφήνει να κάνεις νέα αίτησης.. Εδώ σε αφήνει να κάνεις νέα εγγραφή και νέα αίτηση......

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Edited by arisermpo
Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα τέσσερις περιπτώσεις οπότε μοιραία κάποιες θα οδηγούνταν αυτόματα στους επιλαχόντες. Αυτό με την νέα αίτηση είναι καλό ερώτημα. Υπάρχει ακόμα δυνατότητα για νέα αίτηση? Αν διάβασα καλά παραπάνω σήμερα το απόγευμα και μέχρι να κολλήσει μάλλον υπήρχε. Την Δευτέρα που μπαίνουν οι άλλες Περιφέρειες, εμείς (Κ. Μακεδονία) θα δικαιούμαστε νέων αιτήσεων?

Edited by yiannis_veria
Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα τέσσερις περιπτώσεις οπότε μοιραία κάποιες θα οδηγούνταν αυτόματα στους επιλαχόντες. Αυτό με την νέα αίτηση είναι καλό ερώτημα. Υπάρχει ακόμα δυνατότητα για νέα αίτηση? Αν διάβασα καλά παραπάνω σήμερα το απόγευμα και μέχρι να κολλήσει μάλλον υπήρχε. Την Δευτέρα που μπαίνουν οι άλλες Περιφέρειες, εμείς (Κ. Μακεδονία) θα δικαιούμαστε νέων αιτήσεων?

Δευτέρα σχεδόν σίγουρα όχι, το πολύ μέχρι Κυριακή εμείς, και στην καλύτερη μετά από 9/4 πάλι, αλλά τότε ποιο το νόημα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.