Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

μπηκα μεσα κανονικα ολοκληρωσα μια αιτηση που ειχα σε εκρεμμοτητα και εγινε και οριστικη υποβολη

το περιεργο ειναι οτι το υπουργειο μου εστειλε ως απαντηση 20 ιδια μηνυματα χαχαχ

λετε να πηρα 20 λαγνους στην επερχομενη κληρωση χαχαχαχ

Edited by george68
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περιπτωση διωροφης οικοδομης οπου στο ισογειο ειναι καταστημα και στον οροφο κατοικια. βασει οδηγου προγραμματος πρεπει να το περασω ως κτιριακη μοναδα μονοκατοικια. ομως στο Ε9 και στο Ε1 το δηλωνει κατηγορια 1 δηλαδη κατοικια διαμερισμα και οχι μονοκατοικια με κωδικο 2. τι πιστευετε θα κολλησει στον ελεγχο?

 

καποιος συναδελφος που μπορει να του ετυχε αναλογη περιπτωση στις περιφερειες που εχουν ανοιξει? το συστημα δηλαδη ελεγχει μονο τετραγωνικα ? ή και αυτους τους συντελεστες κατοικιας ή μονοκατοικιας?

Όχι συνάδερφε προχώρα κανονικά δε το ελέγχει το σύστημα τουλάχιστον προς το παρόν. 

Link to comment
Share on other sites

μπηκα μεσα κανονικα ολοκληρωσα μια αιτηση που ειχα σε εκρεμμοτητα και εγινε και οριστικη υποβολη

το περιεργο ειναι οτι το υπουργειο μου εστειλε ως απαντηση 20 ιδια μηνυματα χαχαχ

λετε να πηρα 20 λαγνους στην επερχομενη κληρωση χαχαχαχ

Και εμένα μου το έκανε αυτό σε μία αίτηση χθες το απόγευμα. Αλλά όχι 20 μηνύματα. Πάνω από 50.

Link to comment
Share on other sites

Οι έχοντες εμπειρία του πληροφοριακού συστήματος, μήπως ξέρετε εάν, στο σημείο που ανεβάζουμε παρεμβάσεις, σου επιτρέπει να βάλεις δύο διαφορετικές καταχωρήσεις για παρέμβαση ίδιας κατηγορίας;

Π.χ. αν θέλω να κάνω θερμοπρόσοψη αλλά και μόνωση πιλοτής στο ίδιο διαμέρισμα, πρέπει να τις περάσω (και να τις αναφέρω και στο Παράρτημα ΙΙΙ, κατ'επέκταση) χωριστά, ή αθροίζοντας τα τετραγωνικά στην ίδια παρέμβαση (κατηγορίας 2.Γ1 στο παράδειγμα αυτό);

Edited by TheShaman
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση είχε κάνεις πρόβλημα και του έβγαινε αυτό, το ακίνητο είναι σε δυο επικαρπωτές από 50% και ένα ψιλή κυριότητα από 100% και το δηλώνουν κύρια κατοικία από 50% οι επικαρπωτές όταν συμπληρώνω χρήση ακίνητου από επικαρπωτή και βάζω το ΑΦΜ του δεύτερου μου βγάζει αυτό

 

Παρακαλώ καταχωρήστε το δικαίωμα κυριότητας για το ΑΦΜ του επικαρπωτή ή πλήρους κύριου που κάνει χρήση του ακινήτου

Link to comment
Share on other sites

TheShaman νομίζω είναι ΜΙΑ παρέμβαση...άρα μια καταχώρηση και στο παραρτημα 3 και στο σύστημα με τα συνολικά τετραγωνικά

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση είχε κάνεις πρόβλημα και του έβγαινε αυτό, το ακίνητο είναι σε δυο επικαρπωτές από 50% και ένα ψιλή κυριότητα από 100% και το δηλώνουν κύρια κατοικία από 50% οι επικαρπωτές όταν συμπληρώνω χρήση ακίνητου από επικαρπωτή και βάζω το ΑΦΜ του δεύτερου μου βγάζει αυτό

 

Παρακαλώ καταχωρήστε το δικαίωμα κυριότητας για το ΑΦΜ του επικαρπωτή ή πλήρους κύριου που κάνει χρήση του ακινήτου

τους εχεις βαλει και τους τρεις;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε περίπτωση που δεν επιθυμώ δάνειο από τράπεζα τι επιλέγω;

Σε αυτό το στάδιο δεν επιλέγεις ακόμα αν θα πάρεις δάνειο ή θα προχωρήσεις με ίδια κεφάλαια. Είναι το επόμενο βήμα που θα μας ειδοποιήσουν πότε θα το κάνουμε.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.