Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

τους εχεις βαλει και τους τρεις;

Ναι έχω βάλει τους επικαρπωτές από 50% και το ψιλό κύριο 100% Δε μπορώ να καταλάβω το πρόβλημα τους!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι έχω βάλει τους επικαρπωτές από 50% και το ψιλό κύριο 100% Δε μπορώ να καταλάβω το πρόβλημα τους!!

Έχεις σημειώσει σωστά ποιος από τους παραπάνω το χρησιμοποιεί ως κύρια κατοικία;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπάρχει πεδίο και για πλήρη κύριο που πρέπει να βάλεις 0%  ?

Θα σου πρότεινα να διαγράψεις μια μια τις σειρες που εχεις δημιουργήσει και για τους τρεις (2 επικαρπωτές και 1 ψιλός κύριος ) και να ξαναπερασεις τον καθενα ελόγχοντας το αφμ του, το ειδος δικαιώματος και το ατακ. και να ελεγξεις και οτι οντως εχεις δηλώσει στην προηγούμενη σελίδ ασωστα τον επικαρπωτη που δηλώνει τηνκύρια κατοικία.

Edited by gab pet
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, στη συμπλήρωση αίτησης του πλήρη κύριου ακινήτου. το οποίο χρησιμοποιείται ως πρώτη κατοικία από αυτόν, το ΠΣ βγάζει σφάλμα στο χρήστη του ακινήτου ("τα στοιχεία δεν συμφωνούν με την ΑΑΔΕ")

 

Είναι κόλλημα του συστήματος, λάθος του λογιστή ή αιτία αυτοκτονίας?

Link to comment
Share on other sites

Οι έχοντες εμπειρία του πληροφοριακού συστήματος, μήπως ξέρετε εάν, στο σημείο που ανεβάζουμε παρεμβάσεις, σου επιτρέπει να βάλεις δύο διαφορετικές καταχωρήσεις για παρέμβαση ίδιας κατηγορίας;

Π.χ. αν θέλω να κάνω θερμοπρόσοψη αλλά και μόνωση πιλοτής στο ίδιο διαμέρισμα, πρέπει να τις περάσω (και να τις αναφέρω και στο Παράρτημα ΙΙΙ, κατ'επέκταση) χωριστά, ή αθροίζοντας τα τετραγωνικά στην ίδια παρέμβαση (κατηγορίας 2.Γ1 στο παράδειγμα αυτό);

οπωσδηποτε μια γιατι αλλιως ΄΄κοκκινιζει΄΄

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε περίπτωση που δεν επιθυμώ δάνειο από τράπεζα τι επιλέγω;

υποχρεωτικά δηλωνεις τράπεζα(αυτή που θα γίνονται οι συναλλαγές-πληρωμές ασχετα αν μετά δε θελησεις δάνειο)

Link to comment
Share on other sites

υποχρεωτικά δηλωνεις τράπεζα(αυτή που θα γίνονται οι συναλλαγές-πληρωμές ασχετα αν μετά δε θελησεις δάνειο)

Σε ευχαριστώ πολύ , τώρα κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο πρόγραμμα ανεβάζουμε αρχεία ή μόνο Δήλωση ότι τα έχουμε και θα τα ανεβάσουμε σε δεύτερο χρόνο;

Αρχεία: Οικοδομική άδεια, λογαριασμό ρεύματος και έντυπο παρεμβάσεων σε pdf.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.