Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Τι αριθμους πρωτοκολου παιρνετε ως επιλαχωντες;εγω 30000 σημερα το πρωι ενω την τεταρτη για κανονικη αιτηση πηρα 21000...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δε μπορώ αν καταλάβω τι έγινε με τους αριθμούς πρωτοκολλου

εγκρίθηκαν απο τις 4 περιφέρειες 12338 και οι αιτήσεις ήταν 23850 είπε το υπουργείο

Έχω τον πρώτο δικο μου επιλαχώντα 24000 περιπου οκ

Έχω τον τελευταίο που μπήκε 20500 περίπου οκ

Οι 23850-12338 =11512 τί ειναι? Ολοι οσοι έκαναν εγγραφη κρατούσαν αριθμό ? Και αν συνέβη κάτι τέτοιο, η πρώτη μου αίτηση είχε το θέμα με την απόκτηση κατοικίας μετά την 1/1/2018 που λύθηκε και μπήκε επιλαχών, αλλά με αριθμό 32000 περίπου ...Δεν μπορώ να το εξηγήσω....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τις μονοκατοικίες που έγιναν πολυκατοικίες, τι κάνουμε;

Δε δείχνει να διορθώθηκε κάτι.

Οπότε ακυρώνουμε και ξανά από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Σε όλους που έχουν πάρει παύλα με τη οριστική υποβολή:

Ήρθε 6ψηφιος αρ. μετέπειτα?

ήρθε mail σε συμβουλο/πελατη?

πότε ξεκινάει ο χρόνος των 2 μηνών για δάνειο (ξεκίνησε ή μετα απο ειδοποίηση ή/και απόδοση 6ψηφιου (αν γίνει ποτε...)?

Έχουμε κάποιο νέο περί αυτού? Όλες οι αιτήσεις μου είναι με παύλα!

 

 

Άκυρο Παιδιά, βρήκα τους κωδικούς στην συνοπτική εικόνα!

Edited by silverhawk
Link to comment
Share on other sites

Οι διευθύνσεις των εγγράφων ειναι διαφορετικές, στην αντίστοιχη ερώτηση απάντησα ότι ειναι ίδιες αλλα έχω βάλει τη βεβαίωση ΟΤΑ ως πρόσθετο έγγραφο. Λογικά θα υπάρξει πρόβλημα με την αίτηση;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σημειώσει σωστά ποιος από τους παραπάνω το χρησιμοποιεί ως κύρια κατοικία;

 Ως κύρια κατοικία το δηλώνουν οι δυο επικαρπωτές από 50% όπως και τα δικά τους ποσοστά. Την αίτηση την κάνει ο άνδρας και βάζω στην αρχή ότι αυτός είναι που τη χρησιμοποιεί ως κύρια κατοικία και μου βγάζει λάθος μετά βάζω ότι το χρησιμοποιεί ως κύρια κατοικία ο επικαρπωτής με το ΑΦΜ του και μου βγάζει λάθος στη συνιδιοκτησια γράφοντας 

Υπάρχει τρόπος να δηλώσουμε δυο άτομα παντρεμένοι ότι το χρησιμοποιουν ως κύρια κατοικία από 50% 

 

 
  • Παρακαλώ καταχωρήστε το δικαίωμα κυριότητας για το ΑΦΜ του επικαρπωτή ή πλήρους κύριου που κάνει χρήση του ακινήτου: 
  •  
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν καταφέρατε να περάσετε τον 1ο έλεγχο επιλεξιμότητας πριν τη συμπλήρωση του προϋπολογισμού, μπορείτε τώρα να συνεχίσετε την αίτηση κ' να την υποβάλετε οριστικά;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.