Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Marykal ξεχνα τα μειλ.

Καθε προσωπο εχει ενα username/password που ειναι οι κωδικοι ταξις.

 

Αυτοι που κανουν τις αιτησεις τα δικα τους και εσυ ως μηχανικος τους δικους σου.

 

Την 1η φορα που συνδεεται καποιος στο συστημα πρεπει να εισαγει το μειλ του για να επιβεβαιωσει το λογαριασμο του.

 

Αν συνδεθεις με του πελατη σου θα πας "συνδεση ως ωφελουμενος" με τα δικα του στοιχεια και αν συνδεθεις εσυ "συνδεση ως συμβουλος" με τα δικα σου στοιχεια.

εννοειται οτι μπαινω σαν συμβουλος με τους δικους μου κωδικους taxisnet. Ομως πως θα βαλω το νεο μειλ για τον 2ο ωφελουμενο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πως διαγραφουμε-ακυρωνουμε οριστικη αιτηση???

Μπες βγες στη λίστα των αίτησεων όπου δίπλα δεξιά θα πρέπει να σου βγάζει το σημαδάκι ακύρωσης!

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι μπαινω σαν συμβουλος με τους δικους μου κωδικους taxisnet. Ομως πως θα βαλω το νεο μειλ για τον 2ο ωφελουμενο;

Μπες με τους κωδικούς του ωφελούμενου! Θα πρέπει εσύ ή αυτός με τους κωδικούς του να ανοίξει νέα αίτηση

Edited by ΣΤΕΛΙΟΣ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα ειμαι στο σταδιο 3 παταω οριστικη υποβολή και μου στέλνει μήνυμα

 

Με βάση τα στοιχεία που έχετε καταχωρήσει, η αίτηση δεν μπορεί να προχωρήσει σε επόμενο στάδιο. Ανάλογα με το πρόβλημα που έχει εντοπιστεί στο μήνυμα λάθους επί της οθόνης, θα πρέπει να υλοποιήσετε ένα από τα παρακάτω ή συνδυασμό αυτών: 

Περίπτωση 1 - Δεν έχουν καταχωρηθεί ορθά οι παρεμβάσεις

Ενημερώστε τον Πίνακα Παρεμβάσεων

Περίπτωση 2 - Μη επίτευξη ενεργειακού στόχου:

Μπορείτε να τροποποιήσετε την πρόταση (συνδυασμό παρεμβάσεων) για ενεργειακή αναβάθμιση, ώστε να καλύπτεται ο ενεργειακός στόχος του Προγράμματος. Ο Ενεργειακός Επιθεωρητής καταχωρεί τη νέα πρόταση στο buildingcert. Στη συνέχεια συμπληρώνετε στην αίτηση το νέο συνδυασμό παρεμβάσεων, τα στοιχεία του ΠΕΑ, τα νέα στοιχεία κόστους και επισυνάπτετε ηλεκτρονικά το νέο «Έντυπο Πρότασης Παρεμβάσεων» του Παραρτήματος ΙΙΙ. Σε διαφορετική περίπτωση η αίτησή σας δεν είναι επιλέξιμη, δεν μπορεί να καταχωρηθεί και θα ακυρωθεί.

Περίπτωση 3 - Αναντιστοιχία ωφέλιμης επιφάνειας ΠΕΑ με συνολική επιφάνεια κύριων χώρων:

Δεν επιτρέπεται να υπάρχει διαφορά μεγαλύτερη από 7τμ. Παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

 

 

 

εννοειται οτι είναι όλα σωστα που εχω κάνει όσο αφορά τετραγωνικά   , ξερει κανεις τίποτε πρί τούτου ?

Νεώτερο απο buildingcert  ελέξαν το πεα και ειναι σωστό

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΑ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΕΞΑΨΗΦΙΟς ΠΟΤΕ ΔΙΝΕΤΑΙ; ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕΙΛ ΟΤΙ ΔΕΣΜΕΥΤΗΚΕ ΤΟ ΠΟΣΟΝ

ήρθε σε κανέναν εξαψηφιος. Ο συνάδελφος πώς πήρε?

Link to comment
Share on other sites

 

Sw0rdf1sh και ανα εχεις κανει λάθος σε κάποια στοιχεια (στο σημειο που δήλωνα τις κατηγοριες του εντυπου παρεμβασεων) τι γινεται?? Δεν σου δινει δυνατότητα ακύρωσης της αιτησης και υποβολης από την αρχή νέας???

 

Link to comment
Share on other sites

Marykal ξεχνα τα μειλ.

Καθε προσωπο εχει ενα username/password που ειναι οι κωδικοι ταξις.

 

Αυτοι που κανουν τις αιτησεις τα δικα τους και εσυ ως μηχανικος τους δικους σου.

 

Την 1η φορα που συνδεεται καποιος στο συστημα πρεπει να εισαγει το μειλ του για να επιβεβαιωσει το λογαριασμο του.

 

Αν συνδεθεις με του πελατη σου θα πας "συνδεση ως ωφελουμενος" με τα δικα του στοιχεια και αν συνδεθεις εσυ "συνδεση ως συμβουλος" με τα δικα σου στοιχεια.

ενα μαιλ θα εχουμε σαν συμβουλοι για ολες τις αιτησεις ωφελουμενων; Απο οσο ξερω ΟΧΙ. Εχω δημιουργησει διαφορετικα μειλ για τους 3 που εχω. Ομως οπως ανεφερα παραπανω βαζοντας το ΑΦΜ μου στο πεδιο του συμβουλου δεν το αποδεχεται

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.