Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Προφανώς όταν σου λέει ότι δε συμφωνούν, ενώ συμφωνούν, είναι κόλλημα της πλατφόρμας. Αλλά για να προχωρήσεις δεν εμφανίζει μόνο του επιλογή, πρέπει να κάνεις έλεγχο ότι όλα είναι σωστά κι αν είναι σωστά εμφανίζεται ένα παράθυρο που σου δίνει δυνατότητα να προχωρήσεις.

 

πηγαινοντας στην Επιλογη Ελεγχος Πληρωτητας Στοιχειων, δε πατιεται καν. Βγαζει ενα σηματακι απαγορευσης πανω απ την επιλογη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάλλον μπαίνεις απο το σύστημα ως συμβουλος 

Μόνο ο ωφελούμενος μπορεί να πατήσει το κουμπί του Ελέγχου πληρότητας και κατα συνέπεια να κάνει την υποβολή 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στο Ε9 και στην Ο.Α εχω εμβαδον 55 Μ2

στο ΠΕΑ λογω ενος ερκερ που προφανως δεν μετραγε εχω συνολικη και ωφελιμη 55,80Μ2,

γιατι λεει οτι 'υπαρχει αναντιστοιχια ωφελιμης επιφανειας ΠΕΑ με συνολικη επιφανεια κυριων χωρων'; SOS

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να βαζεις στοιχεια του Ε9 και του εκκαθαριστικου και να σου γραφει οτι δε συμφωνουν; Ολες οι αιτησεις εχουν κολλησει στο 1ο σταδιο επιλεξιμοτητας και χωρις να υπαρχει δυνατοτητα να προχωρησεις! ακομα και σε δηλωσεις που ολα τα στοιχεια συμφωνουν, δεν εμφανιζει επιλογη για επομενο βημα!

 

Πάτησες ''επιστροφή στην κεντρική οθόνη''-------- ελεγχος πληρότητας στοιχείων -- επόμενο βήμα??

 

Ως ωφελούμενος οχι ως διαχειριστής

Edited by P.A.
Link to comment
Share on other sites

Στο Ε9 και στην Ο.Α εχω εμβαδον 55 Μ2

στο ΠΕΑ λογω ενος ερκερ που προφανως δεν μετραγε εχω συνολικη και ωφελιμη 55,80Μ2,

γιατι λεει οτι 'υπαρχει αναντιστοιχια ωφελιμης επιφανειας ΠΕΑ με συνολικη επιφανεια κυριων χωρων'; SOS

 

 

Σε ποιό σημείο της αίτησης στο λέει αυτό???

 

Μόλις εισάγεις το ΠΕΑ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το σύστημα μου βγάζει στον έλεγχο πληρότητας 

  • Τα στοιχεία της αίτησής σας δεν είναι πλήρη. Για να προχωρήσετε στο επόμενο στάδιο παρακαλώ διορθώστε τις παρακάτω εκκρεμότητες και ξαναπροσπαθήστε.
  • 1. Βασικά Στοιχεία Αίτησης : Στοιχεία Ωφελούμενου : Δεν έχει γίνει επιβεβαίωση των οικονομικών στοιχείων από το TAXIS

Το αντιμετωπίζει κάποιος άλλος.

Γίνεται από το πρωί και δεν προχωράει.

Ευχαριστώ

 

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα.

 

Τίς πταίει για αυτό?

Edited by bobzavras
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι  αφορά την επιβεβαίωση των στοιχείων τσεκάρετε όλα τα πιθανά λάθη.

Για να είστε σίγουροι κάντε τα copy paste από  το taxis.

 

Προσοχή σε εγγαμμους ποιος είναι υπόχρεως δήλωσης. Εκει ίσως χρειαστεί, αναλογα την περίπτωση, τα εισοδήματα να μπούν αναποδα.

 

Επίσης στον έλεγχο των στοιχείων του κτηρίου βάλτε τα στοιχεία του Ε9.

Με αυτά τσεκάρει το σύστημα για να επιβεβαιώσει.

 

Η όποια διαφοροποίηση, εντός των ορίων των 7 τμ, πρέπει να είναι στα δικά σας στοιχεία π.χ. ΠΕΑ.

Edited by qwert
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό σημείο της αίτησης στο λέει αυτό???

 

Μόλις εισάγεις το ΠΕΑ?

ΟΧΙ ΟΤΑΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΑ δεν το δεχτηκε και εδωσε αυτο τομνμ αναντιστοιχια ωφελιμης επιφανειας ΠΕΑ με συνολικη επιφανεια κυριων χωρων. ΤΕΛΙΚΑ ποια εμβαδα πρεπει να ταυτιζονται οπωσδηποτε; εχω θολωσει πια

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι  αφορά την επιβεβαίωση των στοιχείων τσεκάρετε όλα τα πιθανά λάθη.

Για να είστε σίγουροι κάντε τα copy paste από  το taxis.

 

Προσοχή σε εγγαμμους ποιος είναι υπόχρεως δήλωσης. Εκει ίσως χρειαστεί, αναλογα την περίπτωση, τα εισοδήματα να μπούν αναποδα.

 

Επίσης στον έλεγχο των στοιχείων του κτηρίου βάλτε τα στοιχεία του Ε9.

Με αυτά τσεκάρει το σύστημα για να επιβεβαιώσει.

 

Δηλαδή αυτό σημαίνει σίγουρα οτι έχουμε κάνει κάποιο λάθος στα στοιχεία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είμαι μηχανικός αλλά μιας και έκανα μόνος μου το πρώτο στάδιο να σας πω πως προσπέρασα το κόλλημα που λέει πως δεν έχει γίνει επιβεβαίωση με το taxis.Συγκεκριμένα μου έβγαζε σφάλμα και στην καρτέλα του ωφελούμενου αλλά και στα στοιχεία ακινήτου αν και τα είχα όλα σωστά.

 

Η λύση δόθηκε με την συμπλήρωση της καρτέλας με τους συγκύριους. Μπήκα έβαλα το ΑΦΜ επέλεξα πλήρης κυριότητα 100% και ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν και τα σφάλματα στις άλλες καρτέλες. Που να φανταστώ ότι με κολλάει εκεί παρόλο που δεν υπάρχουν άλλοι συγκύριοι. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.